Swiatgwiazd.pl

Piotr Molecki/East News

Zygmunt Chajzer wspomina ciężkie chwile. Zmarły wnuk pozostanie w jego sercu na zawsze

1 Maja 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

W 2015 roku Filip oraz Zygmunt Chajzer zmierzyli się z największą tragedią, jaka może spotkać rodzinę. W wypadku samochodowym zginął wtedy mały synek Filipa, 10-letni Maksymilian. Jego krewni potrzebowali wiele czasu, by móc zacząć rozmawiać o tych wydarzeniach.

Do wypadku doszło 16 lipca 2015 roku. Chłopiec jechał wówczas samochodem ze swoim dziadkiem ze strony mamy, pierwszej żony Filipa Chajzera. Media podały wówczas, że auto, jakim się poruszali, zjechało z pasa i uderzyło w TIR-a, stojącego na poboczu. Dziecko zmarło na miejscu.

Filip Chajzer stracił swojego pierwszego syna

Kilka dni po wypadku Filip Chajzer zamieścił na swoim Facebooku rozdzierający wpis. "Straciłem moje dziecko. Syna, którego kochałem nad wszystko na świecie. Moje życie właśnie straciło sens" napisał. Bardzo długo nie mógł publicznie rozmawiać o tym, co się wydarzyło.

Dziennikarz przebywał wówczas za granicą, na wakacjach w Stanach Zjednoczonych, ze swoją ówczesną partnerką. Dopiero rok temu otworzył się w rozmowie z magazynem "Viva!", w której opowiedział, jak czuje się po kilku latach od tragedii:

- Może się wydawać, że traumatyczne przeżycie udało ci się przepracować, przerobić, dojść do siebie i wypłynąć na powierzchnię. [...] A potem staje się coś takiego, przez co ta tragedia wraca do ciebie ze zdwojoną siłą. Dostajesz podwójny strzał - wyznał (więcej TUTAJ ).

Zygmunt Chajzer o śmierci wnuka: "To nie przestanie boleć"

Śmierć 10-letniego Maksymiliana była ciosem dla całej rodziny - także dla jego drugiego dziadka, Zygmunta. Prezenter opowiedział o tym, jak się czuje, dopiero dwa lata po zdarzeniu, w wywiadzie z tygodnikiem "Dobry Tydzień". Wyznał, jak wiele czasu spędzali razem na zabawie i codziennych czynnościach, jak odprowadzanie do szkoły:

- To nie przestanie boleć. W moim życiu Maks jest wciąż obecny. Był cudownym, fantastycznym dzieckiem. Tak naprawdę to największa miłość mojego życia. Byliśmy bardzo blisko, spędzaliśmy ze sobą dużo czasu. [...] Tego wszystkiego nie da się zapomnieć. Maks jest w mojej głowie, myślach, wspomnieniach i sercu. I tak zawsze będzie - powiedział wtedy.

W 2017 roku, kiedy Zygmunt udzielał wywiadu, druga partnerka Filipa Chajzera, dziennikarka Małgorzata Walczak, była w ciąży. Ich syn Aleksander urodził się 26 października 2017. Przed jego narodzinami Zygmunt podzielił się słodko-gorzką refleksją:

- Wielka radość. Widzę szczęście syna i to jest budujące, że potrafi po tej tragedii iść dalej przez życie i się cieszyć. Z drugiej strony trochę się niepokoję, jak to będzie, bo myśli cały czas wracają do Maksia. Ale sądzę, że gdyby wnuk tutaj był, też bardzo by się cieszył z narodzin braciszka.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Dobry Tydzień, Viva!

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Druzgocące wyznanie legendarnej aktorki, fani w rozpaczy. "Zbliżam się do śmierci"

  2. Słynna para oskarżona o znęcanie się nad synem. Ogromny skandal, wyznanie nie mieści się w głowie

  3. Właśnie ogłoszono, Polacy nie mogli się doczekać. Zacznie się już za chwilę, miliony zasiądą przed ekranami

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Magda Mołek punktuje Wojewódzkiego po pytaniu do Szelągowskiej. Nazwała go "dziadersem"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Antek Królikowski wydał kolejne oświadczenie, mówi o przestępstwie. "Padłem ofiarą"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Ewa Minge uderza w Królikowskiego i broni Opozdy. "Sprawa dla prokuratury, zwyczajne znęcanie"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Joanna Krupa i jej córka na pierwszym zdjęciu po ogłoszeniu rozstania, Internauci niepokoją się o dziewczynkę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Stan Beaty Tyszkiewicz się pogarsza? Karolina Wajda komentuje doniesienia o stanie zdrowia matki
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Małgorzata Ostrowska-Królikowska wydała oświadczenie. To jej reakcja na apel Joanny Opozdy
Czytaj więcej >
Katarzyna Derda

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]