Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Adoptowany syn oskarża Die Antwoord o wieloletnią przemoc. "Czułem się jak niewolnik"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 27.04.2022 11:14

Adoptowany syn oskarża Die Antwoord o wieloletnią przemoc. "Czułem się jak niewolnik"

Die Antwoord
fot. Eli Watson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=113579172 / Wikimedia Commons

Yolandi Visser i Ninja, założyciele zespołu Die Antwoord, zostali oskarżeni przez swojego adoptowanego syna o wieloletnie znęcanie się, przemoc i molestowanie. Gabriel "Tokkie" du Preez udzielił wywiadu, którego treść może zjeżyć włosy na głowie.

Zespół Die Antwoord powstał w 2008 roku w Kapsztadzie w RPA. W skład grupy wchodzą 3 osoby: Ninja (Watkin Tudor Jones), Yolandi Visser (Anri du Toit) oraz DJ Hi-Tek (Justin De Nobrega). Zyskał ogromną sławę, jednak od kilku lat nieustannie towarzyszą im kontrowersje.

Członkowie zespołu Die Antwoord oskarżeni o znęcanie się nad synem

Obecnie Yolandi i Ninja nie są już parą, jednak kiedy tworzyli związek, adoptowali dwójkę dzieci. Gabriel "Tokkie" du Preez, mający obecnie 20 lat, trafił do nich jako dziewięciolatek. Jego młodsza siostra, aktualnie 14-letnia, mieszka w Johannesburgu, z inną rodziną.

Mężczyzna w wywiadzie udzielonym portalowi News24 twierdzi, że pod "opieką" przybranych rodziców "czuł się jak niewolnik". Na początku nic nie zapowiadało tragedii, ale szybko zorientował się, że Yolandi i Ninja traktują go jak rekwizyt, który można wykorzystywać w teledyskach i sesjach marketingowych.

Tokkie cierpi na hipohidrotyczną dysplazję ektodermalną – chorobę skóry, która jest przyczyną jego nietypowego wyglądu. Członkowie Die Antwoord wmówili mu z tego powodu, że jest wcielonym diabłem: – Sprawili, że uwierzyłem, że jestem diabłem. Kazali mi więcej przeklinać i sprawili, że uwierzyłem, iż mogę palić ludzi w piekle i że jestem królem piekła. Powiedzieli mi, że mogę sprowadzić ciemność na świat – opowiada 20-latek.

Kontrowersje wokół grupy Die Antwoord

Adoptowany syn pary przyznał, że poza nadużyciami i przemocą pojawiały się też zachowania, które mogą nosić znamiona molestowania. Kiedy miał 13 lat, naga Yolandi poprosiła go podczas imprezy, by został z nią w pokoju.

Warto dodać, że to nie pierwsze oskarżenia o przemoc seksualną, jakie pojawiają się w kontekście członków tego zespołu. W 2019 roku artystka Zheani Sparkes ogłosiła, że Ninja odurzył ją i dokonał napaści seksualnej w 2013 roku. Muzyk miał też z zemsty rozsyłać jej nagie zdjęcia.

Także amerykańska piosenkarka Dianna Dal Monte oskarżyła Jonesa o napaść seksualną. Dal Monte twierdzi, że zdarzenie miało miejsce na pokazie Die Antwoord w Padwie w 2014 roku. Jones zaprzeczył wszystkim tym zarzutom.

Magazyn "Teraz Rock" informuje, że w związku z ostatnimi informacjami para usłyszała już zarzuty. Agent muzyków zawiadomił media, że "Die Antwoord nie zgadzają się z wypowiedziami Tokkiego".

Zobacz wywiad:

Źródło: news24.com, wp.pl, terazmuzyka.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Gdy Sokołowska wparowała do studia "DDTVN" widzowie zaniemówili. Nieoczekiwanie padły słowa o cudzie

  2. Uwielbiany gwiazdor nagle przekazał najgorsze wieści, fani są zdruzgotani. "Dzielnie walczy w szpitalu"

  3. Koszmarna wiadomość dla trzech znaków zodiaku, muszą bardzo uważać. Wszystko zacznie się już jutro

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Die Antwoord