Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "A może ja wolę Messiego?". 6-letnia Klara straciła cierpliwość i odgryzła się ojcu. Czym jej tak podpadł?
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 14.03.2024 09:21

"A może ja wolę Messiego?". 6-letnia Klara straciła cierpliwość i odgryzła się ojcu. Czym jej tak podpadł?

Anna Lewandowska
Anna Lewandowska o nowym projekcie i dorastających córka, fot. KAPiF/Instagram

Anna Lewandowska na co dzień zajmuje się wieloma pasjami i biznesami, jednak na swojej drodze stawia coraz to nowsze cele. Jej obecny projekt skierowany jest w stronę przede wszystkim młodych ludzi. Jak chce im pomóc oraz jakie zmiany zauważa we własnych dorastających córkach? Młoda Klara potrafi odgryźć się ojcu.

Anna Lewandowska o nowym projekcie

W mediach społecznościowych żona Roberta Lewandowskiego pokazuje szereg zajęć, które pomogły jej stać się jedną z najlepiej prosperujących Polek. Gwiazda ma własną linię kosmetyków, produkty żywieniowe, program ćwiczeń, a w wolnych chwilach uczy się coraz to nowszych gatunków tańca. Ostatnio padło na balet.

Nowy rok zaczął się dla niej intensywnie z uwagi na kolejny projekt, nad którym trzyma pieczę. Akcja "Active8 with Ann", powstała we współpracy z fundacją Zwolnieni z Teorii. Inicjatywa zostanie skierowana do osób z całej Polski w wieku od 14 do 26 lat, by pomóc im w zakresie problematyki dbania o własne zdrowie. Anna Lewandowska w rozmowie z Januszem Schwertnerem dla portalu Goniec.pl opowiedziała, co chce osiągnąć nowym projektem.

Pod okiem specjalistów, zespoły dostaną szansę przekucia swoich pomysłów w realne projekty. Wszystko w ramach holistycznego dbania o nasze zdrowie. Uczestnicy otrzymają od nas komplet narzędzi, niezbędną merytorykę i codzienne wsparcie. […] Wierzę, że wspólnie dotrzemy do tysięcy Polaków i pomożemy im zadbać o siebie oraz zmienić nawyki na zdrowsze - zapewniała gwiazda.

Sama jest matką dwóch córek: 6-letniej Klary oraz 3-letniej Laury. To także je chce nauczyć sprawczości we własnym życiu. Wiedząc o narastających kryzysach psychicznych wśród młodych, chce rozpocząć otwartą dyskusję, również stawiając się w roli rodzica.

Problem kryzysu psychicznego może zdarzyć się w rodzinach z najbardziej kochającymi rodzicami, w domach bogatych, mniej zamożnych, biednych. W każdych. Wrażenie na mnie robiły badania pokazujące problem samotności dzieci. Aż dwanaście procent uczniów szkół podstawowych czuje osamotnienie, zamyka się w sobie, nie rozmawia, nie mówi o swoich problemach. A ja sama doszłam do wniosku, że na tym przygnębieniu, przerażeniu, nie chcę się dłużej zatrzymywać. Przeciwnie: skoro sytuacja jest tak trudna, to trzeba próbować coś robić, warto działać - podkreślała.

Jak jej córki radzą sobie z ogromną popularnością rodziców? Starsza dziewczynka zaczęła jasno stawiać granice w oddzieleniu ich życia prywatnego z zawodowym.

Córki Lewandowskiego wbiegły na boisko! Cały świat zobaczył, jakie są piękne. Lawina komplementów Lewandowski nie zapomniał o córkach w Dniu Kobiet! Nie tylko Ania dostała prezent sporo warty

Anna Lewandowska o córkach. Jak Klara reaguje na sławę?

Nie da się ukryć, że Anna i Robert Lewandowscy zyskali międzynarodową popularność. To przede wszystkim osiągnięcia piłkarza przyciągają wzrok mediów i fanów do ich rodziny. Przez długi czas córki małżeństwa nie rozumiały, dlaczego tylu ludzi chce robić sobie zdjęcie z ich rodzicami. 6-letnia Klara zaczęła z czasem stawiać pewne granice.

Klara dotarła do etapu, gdy zaczęła bardzo świadomie analizować popularność swoich rodziców, zwłaszcza taty. Widzimy, jak ona sama, jeszcze jako mała dziewczynka, próbuje się w tym odnaleźć. To jest największe wyzwanie dla nas jako rodziców: mieć na uwadze jej perspektywę, ewentualne obawy, towarzyszyć jej w tym, wspierać. Zdajemy sobie sprawę, że to dla niej sytuacja zastana, a przecież bardzo nieoczywista, trudna do przyswojenia dla dziecka. Był czas, gdy to wszystko ją przerażało. Szliśmy razem, a ona pytała: "mamo, dlaczego, jak jesteśmy na spacerku i spędzamy razem czas, to ciągle ktoś podchodzi i prosi o zdjęcie?". Wprost komunikowała, że jej się to nie podoba - wspominała Anna Lewandowska w rozmowie z portalem Goniec.pl.

Anna i Robert Lewandowscy z córkami, fot. Instagram
Anna i Robert Lewandowscy z córkami, fot. Instagram

Nawet sam Robert Lewandowski z uwagi na córkę podjął kroki w stronę fanów. Przez długi czas rezygnował ze zdjęć czy rozmów, gdy u jego boku znajdowały się dziewczynki.

To wynikało z troski, nie z braku szacunku do fanów - tłumaczyła jego żona.

Z czasem jednak perspektywa Klary się nieco zmieniła. Wie, jak wiele znaczy jej ojciec w życiu fanów piłki nożnej. Nawet w szkole słyszy o sportowych dokonaniach Roberta Lewandowskiego. Jak radzi sobie z tą sławą?

Powoli oswaja się z sytuacją. To nas cieszy. Kiedyś po lekcjach relacjonowała nam z przejęciem, jak koleżanka z podziwem powiedziała jej: "twój tata to Robert Lewandowski!". Była dumna, powtarzała: "tato, wszyscy mnie pytają o ciebie!". Choć nie byłaby sobą, jakby trochę jeszcze nie poprowokowała swojego ojca… - zdradziła Anna Lewandowska.

Jaka jest starsza córka Anny i Roberta Lewandowskich?

Zarówno Anna Lewandowska jak i jej córki są częstymi gościniami na stadionie, gdzie obserwują piłkarskie zmagania Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie. Każda wizyta wzbudza emocje w mediach oraz fanach, ale dla rodziny najważniejsza jest bliskość oraz wsparcie. 6-letnia Klara potrafi nawet zażartować z ojca.

Podeszła do Roberta i mówi: "a może ja wolę Messiego?" - przywołała jedną z zabawnych sytuacji Anna Lewandowska.

Dorastające córki są sporym wyzwaniem dla rodziców, choć ich charaktery są zupełnym przeciwieństwem. Taka rozbieżność ekscytuje, ale też zaskakuje samą Annę Lewandowską.

Klara, starsza, jest bardzo wrażliwa. Baczna obserwatorka życia. Nie jest bardzo rozgadana, ale jak już przychodzi co do czego, to jej pytania zwykle wbijają nas w fotel. […] To mnie fascynuje i pewnie wiele innych mam mnie zrozumie: jak to możliwe, by nasze dzieci były tak bardzo różne od siebie? Laura nigdy nie milczy. Mówi bez przerwy. A jej ulubione słowo to "dlaczego?". Nie ma chwili, by nie miała do nas jakiegoś pytania. Oczywiście cierpliwość to jak na razie nie jest jej mocna strona. Odpowiedzi oczekuje na już. Laura to wulkan energii - zdradziła gwiazda.

To właśnie też z myślą o nich Anna Lewandowska rusza z nowym projektem "Active8 with Ann". Wraz z ekspertami i mentorami chce pobudzić w młodych ludziach sprawczość, by nigdy nie zatracili własnego charakteru oraz zdrowej samooceny.

Anna i Robert Lewandowscy z córkami, fot. Instagram
Anna i Robert Lewandowscy z córkami, fot. Instagram
Anna i Robert Lewandowscy z córkami, fot. Instagram
Anna i Robert Lewandowscy z córkami, fot. Instagram
Anna i Robert Lewandowscy z córkami, fot. Instagram
Anna i Robert Lewandowscy z córkami, fot. Instagram
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski
Anna Lewandowska o nowym projekcie i dorastających córka, fot. KAPiF
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski
Anna Lewandowska o nowym projekcie i dorastających córka, fot. KAPiF

Źródło: Goniec.pl