Swiatgwiazd.pl
Polskie aktorki telewizyjne i teatralne. Przyjaźnią się od 2012 roku.

youtube

Agnieszka Mrozińska szczerze o przyjaźni z Basią Kurdej-Szatan. “Nie ma między nami rywalizacji”.

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Natalia Zambrzycka

Udostępnij:

Dziś obchodzimy Dzień Przyjaciela. Nie jest wprawdzie świętem tak dobrze znanym i obchodzonym jak np. Walentynki, jednak warto zapisać go w kalendarzu. Wśród osobowości świata show-biznesu również nie brakuje zażyłych relacji. O tym, że pracując w tym samym zawodzie, przyjaźń bez zawiści jest możliwa, opowiedziała nam Agnieszka Mrozińska, która od 9 lat przyjaźni się z Basią Kurdej-Szatan.

W jaki sposób poznały się gwiazdy?

Agnieszka Mrozińska to aktorka znana z serialu Barwy Szczęścia gdzie gra postać Marioli. Związana jest również z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie w 2012 r. poznała swoją najlepszą przyjaciółkę, również aktorkę - Basię Kurdej-Szatan.

- Poznałyśmy się podczas prób do spektaklu w Teatrze Muzycznym Roma. Dostałyśmy wspólną garderobę, zaczęłyśmy rozmawiać i od razu między nami zaiskrzyło - mówi ze śmiechem Mrozińska.

- Mamy podobne poczucie humoru, bawią nas te same rzeczy. Baśka jest mega pozytywnie zakręconą osobą, dokładnie tak jak ja dlatego, tak dobrze się dogadujemy - dodaje gwiazda.

Obie aktorki mają córki w podobnym wieku - Nadię i Hanię. Dziewczynki również przyjaźnią się ze sobą.

- Nasze córy dzielą jedynie cztery miesiące różnicy. Znają się od powijaków i bardzo się przyjaźnią. Często u siebie nocują, spędzają bardzo dużo czasu razem. Niedługo nawet wspólnie wyjeżdżają na obóz - opowiada z uśmiechem aktorka.

W jaki sposób celebrytki spędzają wspólny czas?

Nie jest tajemnicą, że zawód aktorki jest bardzo czasochłonny. Plany zdjęciowe trwają po 12 godzin, do tego dochodzą wielogodzinne próby w teatrach i życie rodzinne. Jednak w prawdziwej przyjaźni zawsze znajdzie się czas dla tej drugiej osoby. Dokładnie tak jest w przypadku Mrozińskiej i Kurdej-Szatan.

- Obie jesteśmy zabiegane, ale zawsze znajdziemy dla siebie chwilę. Baśka jest dla mnie ogromnym wsparciem. Uwielbiam spędzać z nią czas. Jak tylko możemy, to robimy sobie babski wieczór z winem i pogaduchami. Często do siebie dzwonimy. Zawsze spędzamy ze sobą ważne dni takie jak urodziny nasze bądź naszych dzieci - mówi czule o Basi Kurdej-Szatan odtwórczyni serialowej Marioli.

Czy ze względu na zawód, który wykonują, pojawia się między nimi rywalizacja?

Często mówi się, że w branży filmowej panuje tzw. wyścig szczurów. Presja sławy, rywalizacja o role w różnych projektach, to dzień powszedni dla wielu aktorów i aktorek. Czy w takiej sytuacji przyjaźń jest możliwa?

- Oczywiście, że istnieje przyjaźń w tym zawodzie. Między mną a Basią nie ma absolutnie żadnej rywalizacji. Obie darzymy się głębokim szacunkiem i wspieramy w nowych projektach. Basia jest cudowną, zdolną i pracowitą osobą o złotym sercu - zapewnia Mrozińska.

- Co więcej, przy wielu projektach pracowałyśmy razem. Oprócz Romy gdzie się poznałyśmy, zrobiłyśmy razem kampanię dresów projektu Basi, oraz kampanię kolekcji damskich żakietów projektu mojego męża. Zagrałam też w teledysku jej męża. Także nie ma między nami rywalizacji- wręcz przeciwnie. Wspieramy się, jak tylko możemy i jesteśmy bardzo dumne z siebie nawzajem - dodaje aktorka.

Przyjaźń dla Agnieszki Mrozińskiej jest bardzo ważna

Przyjaźń może poprawić jakość życia, a według najnowszych badań nawet je wydłużyć. Spędzanie czasu z przyjaciółmi oznacza szczere rozmowy, wsparcie, bliskość i mnóstwo okazji do śmiechu. Również dla Mrozińskiej ta część życia jest kluczowa.

-Basia jest wspaniałą, dobrą, bardzo dbającą o swoich bliskich osobą. Dla mnie jest cudownym i wyjątkowym człowiekiem. Podziwiam jej ambicję i wielkie serce. Zawsze możemy na siebie liczyć, co by się nie działo. Kiedy tylko zajdzie taka potrzeba pomogę Basi i wiem, że ona zrobi dla mnie to samo. Każdemu z was życzę takiej szczerej przyjaźni, jaką my mamy - puentuje Agnieszka Mrozińska.

Podobne artykuły

Karolina Brzuszczyńska

Wywiady

Way Of Blonde: „Mam po prostu nadzieję, że ludzie się przyzwyczają do tego, że społeczność LGBT to ludzie, którzy są wokół nas”

Czytaj więcej >
Detektyw, osobowość telewizyjna.

Wywiady

Tylko u nas: Apel Krzysztofa Rutkowskiego do premiera ws. wycieku maili Dworczyka

Czytaj więcej >
Dawid_Nickel

Wywiady

Tylko u nas: Dawid Nickel opowiedział o kulisach filmu "Ostatni Komers"

Czytaj więcej >
Menadżerka Patrycji Markowskiej zdradziła nam, jak czuje się Grzegorz Markowski. Gwiazdor ma w planach jeszcze zaśpiewać

Wywiady

Patrycja Markowska zdradziła nam, jak czuje się Grzegorz Markowski. Gwiazdor ma w planach jeszcze zaśpiewać

Czytaj więcej >
Stanisław Pąk - wywiad

Wywiady

Tylko u nas: zebrano pieniądze na leczenie Stanisława Pąka. Inspirujący wywiad z aktorem

Czytaj więcej >

Wywiady

Iluzjonista z "Mam Talent" zdradził nam, jak wyglądają kulisy programu. "Była to nie lada przygoda"

Czytaj więcej >