Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Andrzej Duda z żoną złożyli Polakom świąteczne życzenia. Kreacja pierwszej damy? Ekspert szybko ją podsumował
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 24.12.2023 15:04

Andrzej Duda z żoną złożyli Polakom świąteczne życzenia. Kreacja pierwszej damy? Ekspert szybko ją podsumował

Andrzej Duda i Agata Duda, fot. KAPiF
Andrzej Duda i Agata Duda, fot. KAPiF

Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą złożyli Polkom i Polakom bożonarodzeniowe życzenia. Pierwsza dama zaprezentowała się w srebrzystej świątecznej kreacji, która przykuła uwagę modowego eksperta.

Boże Narodzenie z polityką

Swoistą tradycją bożonarodzeniową od czasu powstania mediów społecznościowych jest zamieszczanie przez wpływowych polityków nagrań ze świątecznymi życzeniami dla rodaków.

W tym roku tego rodzaju filmiki pojawiły się m.in. na profilach Donalda Tuska, czy Mateusza Morawieckiego. Jarosław Kaczyński, niekorzystający na co dzień zbyt aktywnie z internetu, również nagrał swoje życzenia, które pojawiły się na socialach Prawa i Sprawiedliwości.

Nie mogło zabraknąć oczywiście także świątecznego przesłania od pary prezydenckiej. Na nagraniu Andrzej i Agata Dudowie pojawili się przy suto zastawionym stole na tle przyozdobionej złotymi bombkami choinki.

Przyłapali prezydenta na zakupach. Na jednym produkcie nie oszczędzał. W koszyku same rarytasy Kim jest siostra Andrzeja Dudy? Anna ma czworo dzieci i figurę modelki

Święta 2023 - życzenia od pary prezydenckiej

Co ciekawe, we wszystkich wymienionych nagraniach nie pojawiły się odniesienia do afery związanej z reformą mediów, która jest w ostatnim czasie naczelnym tematem wśród polityków. Przeciwnie, zachęcano do odrzucenia sporów i przeżycia świąt w duchowej atmosferze, w zgodzie ze wszystkimi.

Niech świąteczne spotkania będą wypełnione wspólnym kolędowaniem, dzieleniem się pogodnymi wspomnieniami, a także pełnymi nadziei rozmowami o tym, co czeka nas w Nowym Roku - zachęcał z uśmiechem na ustach Andrzej Duda.

Wtórowała mu pierwsza dama, która wyrażała nadzieję, że rodzinne spotkania odbędą się w dobrej atmosferze i harmonii. Zdecydowanie większą uwagę od słów małżonki prezydenta przykuwała jednak kreacja, jaką dobrała na tę wyjątkową okazję.

Święta 2023. Jak wyglądała Agata Duda?

Andrzej Duda zaprezentował się na świątecznym nagraniu w dobrze skrojonym granatowym garniturze z fioletowym kwadratem. W klapę wpiętą miał niewielką flagę narodową.

Jego małżonka postawiła na nieco bardziej oryginalną kreację. Agata Duda miała na sobie srebrną długą suknię z wiązaniem w okolicach dekoltu, przypominającym kokardę. Uszy ozdobiła długimi kolczykami z przezroczystymi kamieniami.

Choć ciężko odmówić stylizacji elegancji, zdaniem jednego z modowych ekspertów, została ona dość niefortunnie dobrana do sylwetki pierwszej damy. Znany stylista nie zawahał się skrytykować wyboru Agaty Dudy.

Kreacja Agaty Dudy w ogniu krytyki

W rozmowie z redakcją Plotka, stylista i fryzjer Michał Musiał nie krył, że na miejscu doradców modowych Agaty Dudy, wybrałby dla niej zdecydowanie inny krój sukni.

Agata Duda po raz kolejny postawiła na bezpieczną, w swoim mniemaniu, stylizację (…) Kreacja całkowicie zaburzyła proporcje pierwszej damy i bardziej przypominała przebranie, niż ubranie - orzekł ekspert.

Dużo miejsca specjalista poświęcił też nowej fryzurze pierwszej damy, która w jego przekonaniu okazała się bardzo nietrafiona.

Taka długość włosów zupełnie nie pasuje do Agaty Dudy. Optycznie poszerza twarz. Jest zbyt ciężko. Po raz kolejny widzimy tutaj przysłowiowy hełm na głowie. Brakuje powiewu świeżości i nowoczesności. Świątecznej stylizacji pierwszej damy z pewnością nie można zaliczyć do udanych - podsumował Michał Musiał.

Wydaje się jednak, że pośpieszył się w swoich osądach, ponieważ Polacy są innego zdania, co widać w komentarzach pod postem. Zasypali oni Agatę Dudę wieloma komplementami.

Agata Duda i Andrzej Duda
Agata Duda i Andrzej Duda, fot. instagram.com/prezydent_pl
Agata Duda i Andrzej Duda
Agata Duda i Andrzej Duda, fot. instagram.com/prezydent_pl

Źródło: plotek.pl