Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Anna Kalczyńska opublikowała wstrząsający post. Pisze o nowotworze. "Gdybym wiedziała wcześniej"
Karolina Kurek
Karolina Kurek 15.02.2024 12:25

Anna Kalczyńska opublikowała wstrząsający post. Pisze o nowotworze. "Gdybym wiedziała wcześniej"

Anna Kalczyńska
Anna Kalczyńska, fot. KAPiF

Znana z dużej aktywności w mediach społecznościowych Anna Kalczyńska dodała nowe zdjęcie, które opatrzyła obszernym wpisem. Prezenterka zszokowała obserwujących wyznaniem na temat poważnej choroby.

Anna Kalczyńska straciła pracę

Anna Kalczyńska to dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem w branży. Przez długi czas była jedną z prowadzących porannego programu stacji telewizyjnej TVN . Mowa oczywiście o “Dzień dobry TVN”. Gwiazda od 2016 roku witała odbiorców na wizji w duecie z Andrzejem Sołtysikiem.

Jednak w 2023 roku doszło do drastycznych zmian w formacie. Władze stacji podjęły decyzje o zmianie prowadzących “DDTVN”. Tym samym Anna Kalczyńska straciła pracę. Jej los podzielili Andrzej Sołtysik, Agnieszka Woźniak-Starak, Małgorzata Ohme oraz Małgorzata Rozenek-Majdan.

Prezenterka jakiś czas temu została zaproszona przez swojego wieloletniego partnera z wyżej wymienionego programu do formatu, którego jest gospodarzem. W odcinku “Gwiazd Sołtysika” tak mówiła o decyzji władz TVN:

Moja rozmowa z kierownictwem “Dzień dobry TVN” była bardzo krótka. Kiedy dowiedziałam się, że mają taki plan wobec mnie, to po prostu podziękowałam i wyszłam. Po co tutaj przedłużać. Dlaczego dopytywać o powody, które widocznie są, a których ja nie akceptuję, bo czułam się przecież nierozłącznym elementem tego programu, współtwórczynią, więc o co tu pytać - wyznała Andrzejowi Sołtysikowi. 

Anna Kalczyńska pokazała zdjęcia w bikini, ale wszyscy i tak patrzą tylko na jej mamę. "Po prostu laska" TYLKO U NAS. Anna Kalczyńska wspomina wywiad z Dodą: "Napięcie i stres". Aż tak trudno się z nią rozmawia?

Egzotyczny urlop z najbliższymi

Dziennikarka kilka dni temu pochwaliła się w social mediach, że wybrała się w podróż do Wietnamu. Kalczyńska zabrała ze sobą mamę oraz siostrę. Panie razem świętowały rozpoczęcie Chińskiego Nowego Roku Smoka.

W ostatnich dniach na instagramowym profilu gwiazdy pojawia się wiele zdjęć w pięknym otoczeniu, czym obserwujący są zachwyceni. Wyrażają również zachwyt pod adresem mamy Anny Kalczyńskiej - Haliny oraz jej siostry Marii.

Kobiety spędzają razem wyjątkowy czas wśród niezwykłych krajobrazach.

Kalczyńska o nowotworach

W czwartek 15 lutego dziennikarka dodała nowy post. Jednakże tym razem nie jest to relacja z udanych wakacji. Anna Kalczyńska podjęła ważny temat. 

Prezenterka została ambasadorką kampanii “Pokaż serce”. Ma ona na celu uświadomienie społeczeństwa na temat nowotworów dziecięcych.

“Gdybym wiedziała wcześniej, gdybym tego nie zlekceważył...” - macie prawo nie wiedzieć. Początki choroby nowotworowej u dzieci dają zupełnie inne objawy niż te rozpoznawane u dorosłych. Niestety rozwijają się też znacznie szybciej. W związku z tym, w momencie diagnozy często okazuje się, że choroba jest już w zaawansowanym stadium. Dlatego tak ważne jest szybkie rozpoznanie jej objawów.

Wczesne diagnozowanie nowotworów u dzieci może być trudne, ponieważ objawy kliniczne są bardzo różnorodne i zależą głównie od rodzaju, umiejscowienia, stopnia zaawansowania i tempa wzrostu nowotworu. Początek choroby bywa niecharakterystyczny lub bardzo dyskretny, ponadto jej symptomy często mylone są z innymi, bardziej prozaicznymi dolegliwościami wieku dziecięcego.

Kalczyńska kontynuowała:

Pokaż serce to kampania, która ma na celu rozpowszechnienie informacji na temat nowotworów dziecięcych. Właśnie dziś: 15 lutego.

Macie prawo nie wiedzieć - 60% badanych ma niewystarczającą wiedzę na ten temat, 20% nie potrafi wymienić żadnego objawu choroby onkologicznej u dzieci. Teraz możecie zajrzeć na kolejny slajd, który podpowie Wam co powinno Was zaniepokoić. Szybka diagnostyka, wczesne wykrycie to zwiększone szanse na wyleczenie. Badania wskazują że nawet u 80% chorych maluchów. Walczymy o wiedzę, czujność i szybkie leczenie. Stawką jest życie - napisała prezenterka.

Doceniacie, że wykorzystuje swoje zasięgi w social mediach w słusznych celach?

Anna Kalczyński, fot. KAPiF
Anna Kalczyński, fot. KAPiF
Anna Kalczyński, fot. KAPiF
Anna Kalczyński, fot. KAPiF
Anna Kalczyński, fot. KAPiF
Anna Kalczyński, fot. KAPiF
Anna Kalczyński, fot. KAPiF
Anna Kalczyński, fot. KAPiF