Swiatgwiazd.pl
Anna Kalczyńska

Piotr Molecki/East News

Anna Kalczyńska powiedziała, dlaczego odeszła z TVN24. "Pamiętam dyżur, na którym pękłam"

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Anna Kalczyńska opublikowała na swoim InstaStories kilka zdjęć, na których poruszyła temat przedstawiania tragedii ludzkich przez media. Dziennikarka posłużyła się przykładem śmierci 11-letniego Sebastiana z Katowic, który został zamordowany przez 41-letniego mężczyznę. Jej zdaniem wiadomości te pozbawione są emocji i mają jedynie charakter informacyjny. Właśnie dlatego zdecydowała się odejść z TVN24.

  • Anna Kalczyńska kilka lat temu zrezygnowała z pracy w TVN24

  • Dziennikarka zdradziła, że na tę decyzję wpłynął brak emocji podczas przedstawianych wiadomości o tragediach ludzkich

  • Po jednej z takich sytuacji popłakała się po zejściu z wizji

W dzisiejszych czasach Anna Kalczyńska kojarzy się fanom głównie z programem „Dzień Dobry TVN”, gdzie występuje od 2014 roku. Niewiele osób pamięta, że wcześniej przedstawiała informacje w TVN24. Odeszła, gdyż nie podobał jej się fakt, przedstawianych informacji o śmierci i ludzkich tragediach.

Anna Kalczyńska zdradziła, dlaczego odeszła z TVN 24

Na InstaStories Anny Kalczyńskiej mogliśmy oglądać screeny artykułów, pisanych przez media na temat śmierci 11-letniego Sebastiana z Dąbrówki Małej w Katowicach. Chłopiec został porwany, a następnie zamordowany przez 41-letniego mężczyznę, któremu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dziennikarka zwróciła uwagę na pewien problem, który jej zdaniem jest w dzisiejszych czasach zbyt rzadko poruszany, a jednak poważny. W swoim wpisie zaznaczyła, że nie rozumie, dlaczego tego typu informacje są przedstawiane przez media w sposób jedynie informacyjny.

- 11-latek, 41-latek, Katowice, Sosnowiec... Nie mogę się otrząsnąć po tej tragedii, a jednocześnie myślę nad sposobem, w jaki opisujemy dramat dziecka, matki, rodziny. Nieludzko, bez emocji, informacyjnie, po co...? - napisała w swojej relacji Anna Kalczyńska.

rolnicy. podlasie andrzej

"Rolnicy. Podlasie": Andrzej zdradził, ile kobiet chce się z nim umówić

CZYTAJ DALEJ

Zaznaczyła, że owszem, takie materiały mają za zadanie informować i ostrzegać ludzi przed niebezpieczeństwem, płynącym ze strony innych ludzi, jednak nie może pogodzić się z tym, że nie ma tutaj żadnych emocji. Zdradziła, że właśnie to wpłynęło na jej decyzję o rezygnacji z pracy w TVN24.

Anna Kalczyńska popłakała się po zejściu z wizji

W pracy dziennikarzy bardzo często zdarzają się sytuacje, w których muszą przedstawiać wielkie tragedie, przy których ciężko jest powstrzymać łzy. Anna Kalczyńska opowiedziała, że niegdyś stanęła przed takim zadaniem, po czym zeszła z wizji i się popłakała.

- Pamiętam dyżur, na którym pękłam. To była niedziela. Prowadziłam 'pełne', tak nazywamy w slangu 'Dnia na Żywo' wejście antenowe o pełnych godzinach - opowiadała dziennikarka.

Pewna rodzina, wracająca z kościoła została potrącona przez kierowcę, pędzącego pojazdem marki Mercedes. Śmierć poniosła wówczas matka i dwoje dzieci. Kalczyńska myślała, że został tylko ojciec z córeczką. Niestety po chwili musiała informować również, że zginął również tata.

Dziennikarka przyznała, że nie mogła sobie wyobrazić, co musi się dziać w głowie matki zamordowanego 11-latka. Wyraziła wielkie współczucie, na końcu dodając, że nie wie, jak można nie oszaleć po stracie dziecka.

Zobacz zdjęcia:

kalczyńska instastories

instagram.com/annakalczynskam

kalczyńska instastories 1

instagram.com/annakalczynskam/

kalczyńska instastories 2

instagram.com/annakalczynskam

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: instagram.com

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Joanna Koroniewska

Życie gwiazd

Joanna Koroniewska opublikowała zdjęcie bałaganu. "Ile niepotrzebnych rzeczy może pomieścić męska torba"

Czytaj więcej >
Edyta Górniak

Życie gwiazd

Edyta Górniak tłumaczy się z koncertu w TVP. "To był Muzyczny pogrzeb Krzysztofa"

Czytaj więcej >
Barbara Winiarska zmarła nagle

Życie gwiazd

Barbara Winiarska porzuciła karierę dla chorej córki. Śmierć przyszła nagle

Czytaj więcej >