Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Anna Wendzikowska o pracy na planie "M jak miłość". "W Polsce aktor jest traktowany jak mebel"
Martyna Pałka
Martyna Pałka 26.03.2023 22:10

Anna Wendzikowska o pracy na planie "M jak miłość". "W Polsce aktor jest traktowany jak mebel"

Anna Wendzikowska, M jak Miłość
fot. KAPIF

Anna Wendzikowska ostro komentuje, jak wyglądała praca na planie "M jak miłość". Aktorka nie szczędzi słów krytyki i porównuje polski serial do brytyjskich produkcji.

To nie pierwszy raz, kiedy gwiazda oskarża byłego pracodawcę o niegodziwe warunki. Najpierw ujawniła szczegóły dotyczące mobingu w stacji TVN, a teraz wypowiada się na temat produkcji TVP.

Anna Wendzikowska zdradza tajemnice byłego pracodawcy

Gwiazda słynie ze swojej bezpośredniości i otwartego poruszania tematów uznawanych za tabu. Jakiś czas temu prezenterka odeszła ze stacji TVN i chwilę później postanowiła ujawnić, co tak naprawdę działo za kulisami pracy u tego nadawcy. Afera mobingowa, o której wówczas wspomniała, wstrząsnęła całą Polską.

Wygląda na to, że Anna Wendzikowska wcale nie zamierza zwalniać i teraz ujawniła, jak wyglądała jej praca na planie kultowej produkcji innej stacji - Telewizji Polskiej. Przed laty aktorka pojawiała się w serialu “M jak miłość”, a teraz zdradza, w jaki sposób traktowano tam aktorów.

Michał Szpak chwali się "zgrabnymi nogami" w odważnej stylizacji. "Zrobiło się gorąco"

Anna Wendzikowska zdradza kulisy pracy na planie "M jak miłość"

Aktorka pojawiła się niedawno na gali Top Seriale, gdzie została zapytana o to, jak wspomina czas, gdy była jeszcze częścią obsady “M jak miłość”. Okazało się, że Anna Wendzikowska wykorzystała to pytanie, aby zdradzić kilka pikantnych szczegółów z planu kultowego serialu. Okazało się, że warunki pracy w tym miejscu nie należały do najlepszych.

-Tak, to prawda, nie są godziwe. Uważam, że aktorom w Polsce pracuje się fatalnie, uważam, że pracują bardzo długo, ciężko, w trudnych warunkach. Do tego, trudno, powiem to, chociaż nie jest to popularne, żeby o tym mówić głośno, ale aktor, przynajmniej w produkcjach, w których ja się zetknęłam, jest traktowany jako mebel - wyznała wówczas prezenterka.

Dodatkowo poruszyła ona również temat płac, twierdząc, że aktorzy w naszym kraju nie otrzymują godnej zapłaty za swoją pracę.

-Generalnie aktor jest tym ostatnim elementem, który nie dość, że jest słabo opłacany, to jeszcze mało szanowany - dodała Anna Wendzikowska podczas gali Top Seriale.

Anna Wendzikowska porównała pracę na planie "M jak miłość" do produkcji brytyjskich

Co więcej, prezenterka postanowiła wypowiedzieć się na temat tego, jak warunki pracy w Polsce wypadają na tle innych krajów Europy. Anna Wendzikowska miała okazję pracować między innymi w Wielkiej Brytanii, co wspomina ze sporym uśmiechem.

-Miałam to szczęście, że grałam w kilku serialach i filmach w Wielkiej Brytanii i byłam urzeczona tym, jak fantastycznie traktowani są aktorzy. Ludzie na planie są traktowani z dużo większym szacunkiem - wyjawiła aktorka podczas rozmowy z portalem Kozaczek.

Być może to właśnie złe doświadczenia w aktorstwie, jakich gwiazda doświadczyła w Polsce, przyczyniły się od tego, że później podjęła decyzję o zmianie swojej drogi zawodowej i została jedną z najpopularniejszych dziennikarek w naszym kraju.

Zobacz zdjęcia:

Anna Wendzikowska 1.jpg
fot. KAPIF
Anna Wendzikowska 3.jpg
fot. KAPIF
Anna Wendzikowska 2.jpg
fot. KAPIF