Bogumiła Wander - zdrowie Żródło: TRICOLORS/East News

Mąż wypowiedział się na temat zdrowia Bogumiły Wander. "Umysłowo to już inny świat"

18 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Bogumiła Wander od dwóch lat przebywa w specjalistycznym ośrodku w Konstancinie. Była prezenterka TVP choruje na Alzheimera. Choć jest w dobrej formie fizycznej, nie rozpoznaje nawet własnego męża. W jednym z wywiadów Krzysztof Baranowski opowiedział o ostatnim spotkaniu z ukochaną.

  • Bogumiła Wander jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych spikerek TVP
  • W 2005 roku dziennikarka wyszła za Krzysztofa Baranowskiego
  • Obecnie zmaga się z chorobą Alzheimera i nie rozpoznaje ukochanego

W czasach PRL-u Bogumiła Wander była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej. Dziś dziennikarka ma 77 lat, a jej życie wygląda zupełnie inaczej. Niepokojące wieści dotyczące jej stanu zdrowia przekazał Krzysztof Baranowski.

Jak obecnie wygląda życie Bogumiły Wander?

Bogumiła Wander przez ponad 30 lat zachwycała widzów TVP. Fani podziwiali nie tylko jej profesjonalizm i zaangażowanie, ale także nienaganną prezencję. W 2003 roku dziennikarka zniknęła jednak z ekranu i coraz rzadziej zaczęła pojawiać się na imprezach branżowych.

Dwa lata po odejściu z pracy Bogumiła Wander wyszła za Krzysztofa Baranowskiego. Radość z małżeństwa nie trwała jednak długo – kilka lat później lekarze zdiagnozowali u dziennikarki pierwsze objawy choroby Alzheimera. W końcu kobieta trafiła do specjalistycznego ośrodka w Konstancinie.

Postępująca choroba sprawiła, że Bogumiła Wander od dwóch lat nie opuściła wskazanej placówki. Co więcej – w ostatnim czasie musiała przebywać w niej sama, ponieważ pandemia koronawirusa uniemożliwiła odwiedziny najbliższym. Do jej spotkania z mężem doszło więc po dłuższym okresie rozłąki.

Media podały najgorszą wiadomość. Nie żyje wybitny aktor i reżyser, Mariusz PuchalskiMedia podały najgorszą wiadomość. Nie żyje wybitny aktor i reżyser, Mariusz PuchalskiCzytaj dalej

- Umysłowo to już inny świat. Bogusia żyje już w innym świecie – wyznał Krzysztof Baranowski po ostatniej wizycie u żony.

Bogumiła Wander nie rozpoznaje swojego męża. Nie wie też, że przed laty była jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich spikerek. Mimo to Krzysztof Baranowski twierdzi, że jego żona jest w naprawdę „dobrej formie fizycznej”.

- Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała – dodał.

Kryzys finansowy Bogumiły Wander i jej męża

Obecnie Bogumiła Wander przebywa w ośrodku specjalistycznym w Konstancinie. Zanim jednak do niego trafiła, mieszkała wraz z mężem w Warszawie. W pewnym momencie małżeństwo dopadł kryzys – para sprzedała ukochany dom i kupiła mieszkanie. Z uzyskanych środków Krzysztof Baranowski mógł między innymi opłacić pobyt żony w Konstancinie.

- Pewnego dnia po prostu przestało nas być stać na utrzymanie naszego domu. Musieliśmy przenieść się do mniejszego mieszkania w Warszawie, ale i ono w końcu okazało się za drogie – wyznał w jednym z wywiadów.

Bogumiła Wander z mężemBogumiła Wander z mężem (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pomponik, Pudelek

Następny artykuł