Ojciec Mateusz - choroba Michała Pieli Żródło: Fot. TVP VOD / YouTube

Michał Piela z „Ojca Mateusza” choruje na cukrzycę. Aktor schudł już 30 kg

17 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Michał Piela, któremu popularność przyniósł serial „Ojciec Mateusz”, przeszedł w ostatnim czasie niesamowitą metamorfozę. Aktor zmienił tryb życia i schudł aż 30 kg. O swojej przemianie opowiedział w jednym z wywiadów. Jak przyznał, skłoniła go do niej cukrzyca.

  • Michał Piela jest polskim aktorem filmowym, telewizyjnym i dubbingowym
  • Największą popularność przyniosła mu rola Mieczysława Nocula w serialu „Ojciec Mateusz”
  • W ostatnim czasie aktor wyraźnie stracił na wadze
  • W rozmowie dla tygodnika „Świat i ludzie” przyznał, że choruje na cukrzycę

„Ojciec Mateusz” od ponad 12 lat gości na ekranach polskich telewizorów. Serial cieszy się ogromną popularnością, przynosząc ją także grającym w nim aktorom. Jednym z nich jest Michał Piela, który na antenie wciela się w rolę aspiranta sztabowego Mieczysława Nocula.

Michał Piela występuję w „Ojcu Mateuszu” od samego początku. Widzowie z zainteresowaniem śledzą nie tylko losy jego bohatera, ale także życie samego aktora. W ostatnim czasie wielu z nich zauważyło, że 42-latek mocno stracił na wadze. Okazało się, że za tę metamorfozę odpowiada poważna choroba.

Uwielbiany aktor „Ojca Mateusza” zmaga się z cukrzycą

Gdy Michał Piela schudł 30 kg, jego sympatycy oniemieli z wrażenia. Aktor, który do niedawna ważył 120 kg i nie ukrywał, że jest smakoszem, zaczął prezentować się o niebo lepiej. Nikt nie zdawał sobie jednak sprawy z tego, co stoi za jego spektakularną metamorfozą.

Gwiazdor „Ojca Mateusza” nie zamierzał ukrywać powodów swojej przemiany i opowiedział o nich przy okazji rozmowy dla tygodnika „Świat i ludzie”. Jak przyznał, do wprowadzenia zmian w codziennym trybie życia zmusiła go diagnoza lekarska. Nie tak dawno specjaliści rozpoznali bowiem u niego cukrzycę.

Tomasz Kammel skrytykowany za zachowanie w Tomasz Kammel skrytykowany za zachowanie w "Pytaniu na śniadanie". Internauci stoją murem za Marzeną RogalskąCzytaj dalej

Jak tłumaczy serwis medyczny WP abc Zdrowie, cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną, której cechą charakterystyczną jest podwyższony poziom cukru we krwi. Za taką nieprawidłowość najczęściej odpowiadają zaburzenia pracy trzustki lub zaburzenia w procesie reagowania na cukier w komórkach.

Cukrzyca występuje w kilku rodzajach. W 90 procentach przypadków lekarze diagnozują jednak cukrzycę typu 2, za której wystąpienie odpowiadają najczęściej: nieodpowiedni styl życia, zła dieta, nadwaga, a także brak ruchu.

Jak Michał Piela radzi sobie z cukrzycą?

Na szczęście cukrzyca, z którą zmaga się Michał Piela, nie jest zaawansowana. Lekarze zdiagnozowali ją odpowiednio wcześnie i udzielili aktorowi wszystkich niezbędnych rad i wskazówek. Korzystając z nich, mężczyzna postanowił wprowadzić do swojego życia kilka podstawowych zmian. Pomogła mu ukochana żona.

Żona Michała Pieli przejęła stery w ich domowej kuchni i zaczęła przyrządzać mężowi zdrowe posiłki. Sam aktor nigdy nie ukrywał, że jest wielkim fanem kuchni śląskiej, a ta, jak wiadomo, uchodzi za wyjątkowo kaloryczną. Ukochana zadbała jednak o jego kulinarną dyscyplinę.

Michał Piela – kim jest?

Michał Piela urodził się 21 grudnia 1978 roku w Katowicach. W 2003 ukończył studia na PWST w Warszawie. Jeszcze przed otrzymaniem dyplomu pojawił się w serialu „Plebania”. Dziś ma na koncie już kilkadziesiąt ról filmowych, telewizyjnych i dubbingowych. Widzowie pokochali go za rolę Mietka Nocula w „Ojcu Mateuszu”.

Michał PielaMichał Piela na planie serialu „Ojciec Mateusz” (Źródło: screen/vod.tvp.pl)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WPabcZdrowie, filmweb.pl, wikipedia.org

Następny artykuł