Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Bratanica króla jak księżna Diana? Kłopoty w niderlandzkiej rodzinie królewskiej, monarcha milczy
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 16.05.2023 19:46

Bratanica króla jak księżna Diana? Kłopoty w niderlandzkiej rodzinie królewskiej, monarcha milczy

rodzina królewska
fot. Rex Features/East News

Bycie częścią rodziny królewskiej oznacza życie na świeczniku i to według ścisłej etykiety. Im bliżej w kolejce do tronu, tym bardziej inni przyglądają się postępowaniu i przestrzeganiu dworskich zasad. Choć Wielka Brytania może pochwalić się najbardziej rozpoznawalną monarchią na świecie, to nie jedyny europejski kraj, który wciąż ma rodzinę królewską. 

Niedawno wybuchł skandal wokół niderlandzkiej rodziny królewskiej, na czele której stoi król Wilhelm-Aleksander. 

Rodzina królewska Niderlandów – skandal wokół bratanicy króla

Bratanicą króla Wilhelma-Aleksandra jest Eloise, tytułowana hrabiną Oranje-Nassau, która obecnie zajmuje piąte miejsce w kolejce do tronu. Studentka i influencerka została ostatnio sfotografowana w stroju kąpielowym, co nie jest zgodne z królewską etykietą. 

20-latka bierze udział w programie “Het Perfecte Plaatje Op Reis”, czyli “Idealne zdjęcie w drodze”. Wraz z siedmioma pozostałymi uczestnikami wykonuje postawione przed nimi zadania, nawet jeśli nie przystoją one członkini rodziny królewskiej.

To nie wesele, to komunia w rodzinie Qczaja. Pełno atrakcji i wielki rozmach

Bratanica niderlandzkiego króla skrytykowana

Zachowanie Eloise zostało skrytykowane przez eksperta.

Starsze pokolenie jest świadome, że należy do rodziny królewskiej. Że ich krewny jest głową państwa. Eloise myśli tylko o sobie – napisał na Twitterze o hrabinie Rick Evers. 

Internauci wypominają natomiast, że nie jest pierwszą osoby z rodziny królewskiej, która została sfotografowana w kostiumie kąpielowym. W sieci nietrudno znaleźć wiele zdjęć księżnej Diany w takim stroju.

Ekspert skomentował odniesienia do księżnej Diany

Rick Evers odniósł się do komentujących, wskazujących na zdjęcia Diany w kostiumie kąpielowym, co miałoby być potwierdzeniem, że takie zachowanie jest normalne wśród członków rodziny królewskiej. 

Bo Diana zrobiła to dobrowolnie? Czy pamiętacie o tym, jak ją ścigano i zabito? – wskazał królewski reporter.

Reakcje dowodzą, że ludzie nie widzą różnicy między zdjęciami paparazzi Diany, Máximy w Grecji, Oranjes we Włoszech i Eloise teraz. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych, Eloise robi to dobrowolnie – podkreślił w innym tweecie, dodając, że nie są to tożsame sytuacje.

Źródło: Plejada