Swiatgwiazd.pl
książę William

Tim Rooke / Rex Features East News

Brytyjczycy boją się o zdrowie księcia Williama

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Do mediów docierają niepokojące wieści dotyczące księcia Williama. Chodzi o zdrowie wnuka królowej Elżbiety II. Książę William latał niegdyś helikopterem, który wydziela szkodliwe dla organizmu spaliny. Jeden z pilotów Królewskich Sił Powietrznych RAF drogą sądową dowiódł, że to właśnie spaliny maszyny Sea King doprowadziły do rozwoju choroby onkologicznej w jego ciele.

  • Książę William cieszy się dużą popularnością wśród Brytyjczyków

  • Ostatnio rodacy zaczęli obawiać się o zdrowie członka brytyjskiej monarchii

  • Wszystko z powodu helikoptera, którym syn księżnej Diany niegdyś latał

Książę William to potomek księcia Karola i „królowej ludzkich serc” księżnej Diany Spencer. Jest drugim, zaraz po swoim ojcu, członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej w kolejce do tronu. Losami księcia Williama przejmuje się wielu mieszkańców Wysp Brytyjskich, co udowadniają wyniki badań opinii publicznej dotyczących popularności rodziny królewskiej.

Książę William cieszy się dużym poparciem rodaków

Przeprowadzony po pogrzebie księcia Filipa sondaż pokazał, że popularność księcia Williama w ostatnim czasie znacznie wzrosła. W porównaniu do wcześniejszych badań opinii publicznej sympatia do małżonka Kate Middleton wzrosła o 4 punkty procentowe.

Obecnie książę William cieszy się pozytywną opinią wśród 80% badanych Brytyjczyków. Niewiele mniejsze poparcie od rodaków uzyskała małżonka księcia, Kate Middleton (78%). Niepodważalne pierwsze miejsce zdobyła jednak sama królowa Elżbieta II, której przychylnych było 91% ankietowanych.

Zdrowie syna księżnej Diany zagrożone? Na jaw wychodzą niepokojące fakty

Nic dziwnego, że przy tak znaczącej sympatii, jaką podwładni darzą brytyjską rodzinę królewską, wśród Brytyjczyków mógł pojawić się niepokój o zdrowie księcia Williama. Potencjalnych powodów do zmartwień nie brakuje. Za podobny stan rzeczy odpowiadają najnowsze informacje dotyczące szkodliwości spalin emitowanych przez helikopter Sea King.

Książę William służył w Królewskich Siłach Powietrznych RAF przez siedem lat, kończąc przygodę z wojskiem w 2013 z rangą kapitana. Członek brytyjskiej rodziny królewskiej latał wówczas między innymi helikopterami Sea King.

Jak przekazały brytyjskie media, niedawno wyszło na jaw, że spaliny pochodzące od helikopterów Sea King stwarzają znaczne niebezpieczeństwo dla ludzkiego zdrowia. Nadmierna ekspozycja na spaliny wspomnianych maszyn może doprowadzić nawet do rozwoju nowotworu układu krwiotwórczego. Drogą sądową udało się udowodnić to jednemu z pilotów RAF.

Pilot RAF Zach Stubbing latał tymi samymi maszynami, do których wsiadał niegdyś książę William. Gdy zaczęły się jego kłopoty ze zdrowiem, lekarze początkowo sądzili, że ich przyczyną jest alergia. Dalsze badania wykazały jednak, że Zach Stubbing cierpi na nowotwór układu krwiotwórczego.

W ostatnim miesiącu pilot udowodnił przed sądem, że to właśnie spaliny maszyny Sea King wpłynęły na rozwój choroby, za co ma otrzymać odszkodowanie. Co więcej, Zach Stubbing znalazł dowody na to, że brytyjski rząd wiedział o szkodliwym działaniu spalin już w 1999 roku, co zostało przez przedstawicieli władz jednak zignorowane.

Co warto zaznaczyć, obecnie nie ma oficjalnych informacji, które sugerowałyby, że spaliny helikoptera Sea King wpłynęły również na zdrowie księcia Williama. Helikoptery Sea King nie są użytkowane od 2016 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Jakie wykształcenie ma Piotr Kraśko?

  • Rafał Brzozowski zasiądzie w fotelu jurora "The Voice of Poland"?

  • Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspomina maturę archiwalnym zdjęciem

Źródło: Plejada, The Sun UK

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >