Media bez wyboru Żródło: Media bez wyboru

Pierwsza żona Cezarego Pazury zostawiła go samego z dzieckiem. Aktor z trudem połączył wychowanie pociechy z pracą

8 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Obecnie Cezary Pazura wiedzie stabilne małżeńskie życie u boku Edyty. O czym nie każdy wie, aktor nie zawsze mógł pochwalić się podobnym szczęściem w miłości. Jego pierwszy związek małżeński zakończył się rozwodem - pod jego opieką pozostała wówczas córka, którą wychowywał jako samotny ojciec.

  • W życiu prywatnym Cezarego Pazury nie brakowało wzlotów i upadków
  • Po rozpadzie pierwszego małżeństwa aktor został samotnym ojcem
  • Dziś wiedzie szczęśliwe życie u boku Edyty

Życie Cezarego Pazury nie zawsze wyglądało tak, jak teraz. By zostać małżonkiem Edyty i ojcem trójki pociech - Amelii, Antoniego i Rity - najpierw musiał zakochać się w niewłaściwej dla niego kobiecie. Żaneta, którą poznał na warsztatach aktorskich, była zaledwie nastolatką. Ich wspólne życie miało trwać do grobowej deski. Tymczasem los przygotował dla pary zupełnie inny, mroczniejszy scenariusz.

Najtrudniejsza z życiowych ról Cezarego Pazury

Wszystko zaczęło się u schyłku lat 80 ubiegłego wieku; w 1986 roku w Łodzi aspirujący aktor poznał swoją pierwszą, przyszłą małżonkę. Uczucie rozkwitło niezwykle szybko, bo już trzy lata po ich pierwszym spotkaniu Żaneta zgodziła się poślubić Cezarego Pazurę.

Owocem ich miłości była córka Anastazja, dziewczynka przyszła na świat w 1988 roku. W międzyczasie świetnie układała się kariera zawodowa Cezarego Pazury. Aktor wystąpił w hitowej produkcji “Psy”, dzięki czemu nie mógł narzekać na brak dalszych filmowych propozycji.

Wszystko miało zmienić się w 1994 roku. Pewnego dnia Żaneta opuściła rodzinę, nie zamierzając ponownie łączyć się z bliskimi. Kobieta odcięła się zarówno od małżonka, jak i swojej córki, jednocześnie zrzekając się praw rodzicielskich. W ten sposób życie zmusiło aktora do odegrania być może najtrudniejszej z danych mu ról - Cezary Pazura został samotnym ojcem.

Nie żyje polski aktor Michał Szewczyk. Grał m.in. w Nie żyje polski aktor Michał Szewczyk. Grał m.in. w "Klanie" i "Na Wspólnej"Czytaj dalej

Sam Cezary Pazura niechętnie wraca w rozmowach z dziennikarzami do tamtego okresu, czemu nie trudno się dziwić. Media donoszą o tym, że pierwsza żona aktora borykała się z uzależnieniami, co nie pozostało bez echa względem jej związku z Pazurą. Rozłąka wystawiła na ciężką próbę również ich wspólną córkę, Anastazję, która musiała towarzyszyć ojcu w codziennych zajęciach.

- Nastka była ciągle ze mną, a ja przeżywałem taki szok, że nie jadłem i prawie nie spałem, bo jedno mrugnięcie córeczki stawiało mnie od razu na równe nogi. I wszystko musiało chodzić jak w zegarku. W szwajcarskim zegarku. Córka była ze mną w teatrze, na próbach, w bufecie, garderobie, ciągle gdzieś pod pachą - relacjonował w jednym z wywiadów gwiazdor filmu “Psy”.

Sama Anastazja wypowiada się o swoim ojcu w niezwykle ciepłych słowach. Wspomina, że jako młoda dziewczyna zwracała się do taty także z typowo “kobiecymi” sprawami, na które Pazura zawsze starał się odpowiedzieć.

- Dzwonię do taty również z okazji Dnia Matki, bo jest dla mnie wszystkim - i tatą, i mamą. Ma mocno rozwiniętą kobiecą stronę. Jest bardzo wrażliwy, więc mi mamusiował z takim rzeczami bardzo dziewczęcymi, kobiecymi. Chodziłam do niego z takimi sprawami - przywołuje Anastazja.

Życie zgotowało aktorowi jeszcze jedno rozstanie. Po rozwodzie z Żanetą aktor związał się z Weroniką Marczuk. I ta relacja nie przetrwała jednak próby czasu, ostatecznie kończąc się w 2007 roku.

Wszystko dobre, co się dobrze kończy

Finalnie szczęście dopadło Cezarego Pazurę w pociągu. To tam poznał swoją obecną żonę, Edytę. Para sformalizowała swój związek w maju 2009 roku. Od tamtej pory są nierozłączni.

Obecnie Cezary Pazura spełnia się jako mąż i ojciec czwórki dzieci: Anastazji, Amelii, Antoniego i Rity. W 2019 roku małżonkowie obchodzili okrągłą, 10 rocznicę ślubu. Z tej okazji aktor podzielił się z obserwatorami na Instagramie słonecznym zdjęciem z żoną, dziękując jej za wspólnie spędzoną dekadę.

- 10 lat po ślubie, 12 lat razem! Nie zamieniłbym żadnego dnia! Ocean Miłości, Rzeka Szczęścia, po prostu TA Kobieta - napisał aktor.

Pazura z córką

Pazura

Pazura 2

Źródło: Instagram.com/czarekpazura

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Instagram, Plotek, Interia, WP, Plejada

Następny artykuł