Media bez wyboru Żródło: Media bez wyboru

Nie żyje gwiazda Eurowizji. Piosenkarz miał tylko 29 lat

7 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Media przekazują tragiczne wieści, nie żyje gwiazdor Eurowizji 2018. Örs Siklósi reprezentował Węgry wraz z rockowym zespołem AWS. Piosenkarz zmagał się z poważną chorobą onkologiczną, odszedł w wieku zaledwie 29 lat.

  • W lutym zmarł wokalista AWS, Örs Siklósi
  • Zespół reprezentował Węgry podczas 63 Konkursu Piosenki Eurowizji
  • W 2020 roku żegnaliśmy dwóch uczestników konkursu

Nie żyje uczestnik 63 Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Tragiczne informacje o śmierci frontmana rockowego zespołu AWS przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pozostali członkowie formacji pożegnali muzyka, jednocześnie zawiadamiając fanów o przyczynie jego śmierci. Örs Siklósi cierpiał na białaczkę.

Nie żyje uczestnik Eurowizji 2018. Smutne doniesienia przekazali członkowie zespołu AWS

Zmarł jeden z muzyków reprezentujących Węgry podczas 63 Konkursu Piosenki Eurowizji. Örs Siklósi był wokalistą formacji AWS, która w 2018 roku podbiła eurowizyjną scenę muzyczną i trafiła do serc słuchaczy i telewidzów z całego świata. O śmierci kolegi z zespołu pozostali członkowie AWS powiadomili za pomocą oficjalnego profilu na Instagramie, skąd pochodzi wykorzystane w artykule zdjęcie.

Örs Siklósi odszedł w piątek 5 lutego 2021 roku, dożywając wieku 29 lat. Rok wcześniej zdiagnozowano u niego białaczkę. Jego przyjaciele z AWS potwierdzili, że wokalista stoczył długą walkę o powrót do zdrowia.

- W czerwcu u Örsa zdiagnozowano białaczkę. Dziś ze złamanym sercem musimy poinformować was, że 5 lutego nasz partner, przyjaciel i brat Örs Siklósi odszedł w wieku 29 lat po długiej batalii - czytamy na oficjalnym profilu zespołu AWS.

O jej rodzinie powstał hollywoodzki film. Potwierdzono informację o śmierci PolkiO jej rodzinie powstał hollywoodzki film. Potwierdzono informację o śmierci PolkiCzytaj dalej

Zespół AWS wygrał eurowizyjne preselekcje A Dal dzięki wykonaniu utworu „Viszlát nyár”, co umożliwiło jego członkom reprezentowanie Węgier na Eurowizji 2018. Ostatecznie AWS uplasował się w wielkim finale na 21 miejscu. Konkurs wygrała wówczas piosenkarka izraelskiego pochodzenia Netta i jej muzyczna propozycja "Toy".

Przypomnijmy, że w 2018 roku reprezentantem Polski był duet Gromee & Lukas Meijer, wykonywali utwór “Light Me Up”. Muzykom nie udało się jednak awansować do finału.

Uczestnicy Eurowizji, których nie ma już wśród nas

Rok temu, w lutym 2020, żegnaliśmy trzykrotnego reprezentanta Norwegii na Konkursie Piosenki Eurowizji. Jahn Teigen zapisze się w historii konkursu między innymi jako pierwszy uczestnik z “nul points”, czyli zerową liczbą punktów. Choć utwór “Mill etter mil” nie zaprowadził piosenkarza do zwycięstwa w konkursie, piosenka stała się popularna w całej Skandynawii. Jahn Teigen zmarł w wieku 70 lat.

W sierpniu 2020 roku odszedł również reprezentant Grecji z Konkursu Piosenki Eurowizji z 2013 roku. Agathon Iakovidis wystąpił z zespołem Koza Mostra, prezentując utwór “Alcohol is free”, który ostatecznie uplasował się na 6 miejscu wielkiego finału. Artysta zmarł z powodu problemów zdrowotnych z układem krążenia, dożywając 65 lat.

Uczestnik Eurowizja

Źródło: Instagram/@awsofficial

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Instagram, RFM, Radio Zet, Eurowizja.org

Następny artykuł