Grażyna Szapołowska Żródło: eastnews & TRICOLORS

Grażyna Szapołowska straciła fortunę. Zainwestowała w feralny biznes

7 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Grażyna Szapołowska ma na swoim koncie nie tylko rolę w “Panu Tadeuszu” w reżyserii Andrzeja Wajdy, ale i duży finansowy dołek. Uznawana za jedną z najpiękniejszych Polek aktorka oprócz wielu zawodowych sukcesów i udanych filmowych oraz teatralnych występów, zaliczyła również inwestycyjną wpadkę. Gwiazda polskiego kina postawiła na produkcję kosmetyków, co ostatecznie zakończyło się fiaskiem.

  • Kariera Grażyny Szapołowskiej trwa do dziś
  • Aktorka niefortunnie zainwestowała w produkcję kosmetyków
  • Fortunę stracili również Nicolas Cage i Michał Wiśniewski

Grażyna Szapołowska świeci w polskim show-biznesie od przeszło 40 lat. W jej przypadku strzałem w dziesiątkę okazała się rola “Telimeny” w produkcji Andrzeja Wajdy, który przeniósł na ekran słynną publikację narodowego wieszcza “Pan Tadeusz”. Choć kariera aktorki od wielu lat układa się pomyślnie, tego samego nie można powiedzieć o wszystkich jej finansowych decyzjach.

Sława Grażyny Szapołowskiej trwa od 4 dekad

Widzowie mają okazję śledzić rozwój kariery Grażyny Szapołowskiej od przeszło 40 lat. We wrześniu 2020 roku aktorka skończyła 67 rok życia i wielu wciąż zalicza ją do grona najjaśniej świecących gwiazd polskiego show-biznesu. Z początku kariera Grażyny Szapołowskiej opierała się na występach w teatrze - w późniejszych latach rodacy mogli oglądać jej aktorskie dokonania na wielkim ekranie.

Filmowy dorobek Grażyny Szapołowskiej ma swój początek w epizodycznych serialowych rolach (“Czterdziestolatek”, “Lalka”). Aktorka mogła zabłysnąć po raz pierwszy na wielkim ekranie w produkcji pod tytułem “Zapach ziemi”. Największy rozgłos niewątpliwie przyniosła jej jednak rola “Telimeny” w ekranizacji “Pana Tadeusza” z 1999 roku.

Grażyna Szapołowska pozostaje aktywna zawodowo do dziś. W ostatnich latach z powodzeniem pracowała na planie produkcji takich filmów jak: “Botoks”, “Pokaż kotku, co masz w środku” czy “1920 Bitwa Warszawska”. Poza udziałem w wielu udanych filmowych projektach, Grażyna Szapołowska ma za sobą również nieudany biznes.

O jej rodzinie powstał hollywoodzki film. Potwierdzono informację o śmierci PolkiO jej rodzinie powstał hollywoodzki film. Potwierdzono informację o śmierci PolkiCzytaj dalej

Grażyna Szapołowska, podobnie jak wiele innych postaci show-biznesu, straciła fortunę

Nietrafionym finansowym przedsięwzięciem była dla Grażyny Szapołowskiej inwestycja w produkcję kosmetyków. Wraz z kilkoma wspólnikami aktorka postanowiła podjąć ryzyko i włożyć fundusze w produkcję opatrzonych swoim imieniem i nazwiskiem kosmetyków “SZA”. Szybko okazało się, że reklamowanie artykułów do pielęgnacji swoją podobizną nie wystarczy, by konsumenci zgodzili się wydać na nie krocie.

Media usłyszały o “Instytucie SZA” w 2001 roku. Marka celowała w klientów z cerą dojrzałą, oferując ekskluzywne kosmetyki do pielęgnacji, których cena sięgała nawet 160 złotych. W ofercie znajdował się między innymi krem na dzień, na noc oraz tonik czy mleczko do demakijażu.

Początkowo dobrze prosperujący biznes szybko zaczął generować ogromne straty. Według doniesień mediów kwota na koncie Grażyny Szapołowskiej zeszczuplała o cyfrę z sześcioma zerami - aktorka straciła 3,7 mln złotych. Nie tylko ona nie miała szczęścia do biznesu. Złe finansowe decyzje podejmowały również takie sławy jak Michał Wiśniewski czy Nicolas Cage - w porównaniu do zaległości wspomnianych panów, dług Grażyny Szapołowskiej wydaje się zaledwie kroplą w morzu finansowych kłopotów.

Podczas gdy Nicolas Cage roztrwonił pokaźny majątek na horrendalnie drogie, luksusowe zachcianki (przez co ostatecznie uzbierał dług w wysokości 8 mln dolarów), polski piosenkarz Michał Wiśniewski angażował się w hazard i, podobnie jak swój amerykański kolega po fachu, chętnie otaczał się wygodami. W efekcie Michał Wiśniewski dorobił się długu rzędu 35 mln złotych.

Grażyna Szapołowska Instagram

M Wiśniewski

Źródło: Instagram.com/grazyna_szapolowska; eastnews & AGENCJA SE

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Film Polski, Onet, Styl, Wyborcza

Następny artykuł