Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Choroba namieszała w życiu Shazzy. Gwiazda walczy z nowotworem
Karolina Kurek
Karolina Kurek 29.05.2024 11:38

Choroba namieszała w życiu Shazzy. Gwiazda walczy z nowotworem

Shazza
fot. KAPiF

Shazza to postać doskonale znana miłośnikom polskiej muzyki rozrywkowej. Ostatnio życie niestety nie oszczędza gwiazdy. “Królowa disco polo” zachorowała na nowotwór. Opowiedziała o szczegółach walki z chorobą.

Shazza na scenie

Shazza to pseudonim artystyczny, którym w branży muzycznej posługuje się Marlena Magdalena Pańkowska. Karierę zaczynała w zespole Toy Boys. Po odbyciu trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych zdecydowała się na występy solo. Jej pierwszym utworem był “Szept”, który znalazł się na jej debiutanckiej kasecie o wymownym tytule “Sex Appeal”. Ukazała się ona na rynku amerykańskim w 1993 roku i odniosła spory sukces wśród tamtejszej Polonii, a wkrótce i w Polsce. Kolejne lata przyniosły Shazzie tytuł “królowej disco polo”.

Dziś piosenkarka ma na koncie osiem albumów studyjnych, a do najpopularniejszych utworów w jej wykonaniu należą “Bierz co chcesz”, “Go! Go! Everybody”, czy “Tak bardzo zakochani”.

Shazza zmaga się z poważną chorobą. O wszystkim poinformowała na żywo w "Pytaniu na śniadanie" Piotr Zelt wyjawia prawdę o relacjach z byłą żoną i córką. Zaskakujące słowa

Życie prywatne Shazzy

Wokalistka w wieku 6 lat podjęła się nauki na fortepianie. W kolejnych latach edukacji zdecydowała się na uczęszczanie do technikum elektronicznego, które ukończyła. Shazza wychowała się jako jedynaczka. O jej życiu prywatnym niewiele wiadomo, gdyż artystka bardzo je chroni. W środę 29 maja skończyła 57 lat. Piosenkarka nigdy nie wyszła za mąż oraz nie doczekała się dzieci. 

Powszechnie wiadome jest, że na początku swojej kariery muzycznej stworzyła duet nie tylko w sferze zawodowej, ale również prywatnej z Tomaszem Samborskim. Byli ze sobą związani przez 10 lat. W mediach nie ma informacji o innych relacjach Shazzy. 

Shazza choruje na nowotwór

Shazza wyznała, że kilka lat temu zdiagnozowano u niej nowotwór. O chorobie dowiedziała się przez przypadek, podczas wykonywania kontrolnych badań. 

Można powiedzieć, że ja nie miałam żadnych objawów. Robiłam kontrolne badania. Jadąc na jeden z koncertów, wykonałam rezonans magnetyczny i się okazało, że jestem chora. Wynik na początku powalił mnie z nóg, ale jestem silną osobą, więc się zebrałam i wzięłam za siebie. Jestem silna i wierzę, że wszystko będzie dobrze - opowiadała w “Pytaniu na śniadanie”. 

Artystka zdradziła, że diagnoza zmieniła jej podejście do życia i priorytety. W latach 90. była wielką gwiazdą, rozchwytywaną przez fanów i media, co nie zawsze sprawiało, że czuła się komfortowo. 

Z czasem poczułam się nieco zmęczona […] Wychodząc z domu, zmieniałam wygląd, zakładałam różne peruki, czapki, żeby mieć trochę oddechu, poczuć się swobodniej - opowiedziała w Kobietach przełomu.

Dziś przyznaje, że to fani dają jej siłę:

Praca zawodowa i spotkania z publicznością dają mi siłę i pozytywną energię do dalszej walki z chorobą. To mnie buduje wewnętrznie i czuję cały czas, że jestem potrzebna.

Shazza, fot. KAPiF
Shazza, fot. KAPiF
Shazza, fot. KAPiF
Shazza, fot. KAPiF