Swiatgwiazd.pl
fot. UK Home Office, cropped, Flickr.com, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46573410

fot. UK Home Office, cropped, Flickr.com, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46573410 / Wikimedia Commons

Chwilę przed śmiercią Elżbieta II miała tylko jedno życzenie. Chodzi o księżnę Meghan

28 Września 2022

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Królowa Elżbieta II odeszła 8 września 2022 roku – wraz z jej śmiercią zakończyła się zaś epoka, znana nie tylko przez większość Brytyjczyków, ale i mieszkańców całego globu. Mimo że od ostatniego pożegnania monarchini minął już ponad tydzień, media wciąż donoszą o coraz to nowszych wydarzeniach, które miały miejsce na krótko przed odejściem Elżbiety. Tym razem światło dzienne ujrzało jej ostatnie życzenie. To zaś, jak informuje brytyjska prasa, było bezpośrednio związane z osobą księżnej Meghan.

Elżbieta II chciała pojednania Meghan Markle z jej ojcem

Relacja żony księcia Harry'ego z ojcem nie należała do najłatwiejszych. Największymi zarzutami skierowanymi w stronę mężczyzny był jego kontakt z mediami. Gdy Meghan Markle dołączyła bowiem do brytyjskiej rodziny królewskiej, jej ojciec nie miał oporów, by o prywatnych sprawach rozmawiać z dziennikarzami.

Takie zachowanie miało znacznie pogorszyć relacje między rodziną, do tego stopnia, że w dzień ślubu Meghan Markle była prowadzona do ołtarza przez ówczesnego księcia, teraz zaś króla Karola.

Według królewskiej ekspertki Katie Nicholl Elżbieta II bardzo przeżywała konflikt między aktorką a jej ojcem. Przed śmiercią miała namawiać Amerykankę do odnowienia kontaktu z rodzicem.

Odrzucenie przez księżną Meghan i księcia Harry'ego królewskich obowiązków popsuło ich relacje również z brytyjskimi royalsami. Znawca rodziny królewskiej, Robert Hardman, twierdzi, że monarchini do końca pozostawała sprzymierzeńcem Sussexów, a nawet chciała pojednać zwaśnioną rodzinę.

Myślę, że była jednym z kanałów łączących Windsor z Kalifornią. Życzyła sobie, by w rodzinie zapanowała zgoda i wszystko zostało wyjaśnione. To było jej ostatnie życzenie — dodał.

Syn Krzysztofa Krawczyka

Syn Krzysztofa Krawczyka przed rozprawą miał atak epilepsji. „Stłuczone żebra, siniaki”

CZYTAJ DALEJ

Bliscy pożegnali królową Elżbietę II

8 września bieżącego roku pałac Buckingham poinformował o nagłym pogorszeniu się stanu zdrowia monarchini. Członkowie rodziny królewskiej zmobilizowali się, by dotrzeć do szkockiego zamku, gdzie przebywała Elżbieta II. Niestety przy łoży w ostatnich chwilach trwała tylko dwójka jej dzieci.

Meghan Markle towarzyszyła mężowi podczas przygotowań do pogrzebu królowej. Wspólnie rozmawiali z poddanymi, a także czuwali nad trumną monarchini. Amerykanka po raz kolejny wystawiła się na nieprzychylne komentarze internautów, którzy analizowali każdy jej ruch.

Podczas ceremonii pogrzebowej w Londynie zgromadzili się najbliżsi Elżbiety II i przedstawiciele wielu państwa całego świata. Między członkami rodziny królewskiej dało się zauważyć napiętą atmosferę. Mimo to poddani mają nadzieję, że z biegiem czasu uda im się wypełnić ostatnie życzenie królowej.

Zobacz zdjęcia:

Meghan Markle i książę Harry

fot. Northern Ireland Office - Prince Harry and Ms. Markle visit Catalyst Inc, cropped, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67987064

Książę Harry i Meghan Markle

fot. Northern Ireland Office / Flickr.com, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0), https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Elżbieta II

fot. UK Home Office - https://www.flickr.com/photos/ukhomeoffice/23181108351/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50133563

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Nie żyje 33-letni aktor znany z filmowy i serialowych hitów. "Był ukochanym członkiem obsady"

  2. Michał Wiśniewski przekazał radosne wieści. Wielkie szczęście w rodzinie, "miło poinformować"

  3. Karol Strasburger wyznał, czy planują z żoną drugie dziecko. Odpowiedź była stanowcza

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

fot. Ian Vogler / AFP / East News

Księżna Kate od zawsze gustowała w wysoko postawionych mężczyznach. Dla jednego odrzuciła nawet Williama

Mimo że dziś niewielu wyobraża sobie księżną Kate bez księcia Williama (i na odwrót), przed "wżenieniem się" w brytyjską rodzinę królewską przyszła żona następcy tronu miała niezwykle bogate życie towarzyskie. Jeszcze jako panna Middleton spotykała się z wieloma mężczyznami. Dla jednego z nich odrzuciła nawet zaloty obecnego męża.

Zobacz galerię >

Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Pytanie 1 z 10

Ile lat ma książę William?

Źródło: Pomponik

Tagi:

Weronika ChmielewskaAutor

Interesuję się sportem, w szczególności siatkówką. Lubię gotować i oglądać filmy oraz seriale. Uwielbiam uniwersum MARVELA.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. Rex Features/East News People, Picture/Willi Schneider/Shutterstock, spirit111 z Pixabay, canva.com

Życie Gwiazd

Robert Lewandowski to zodiakalny Lew. Sprawdzamy horoskop piłkarza tuż przed ważnym meczem

Czytaj więcej >
Antek Królikowski z partnerką, premiera sztuki "Ślub doskonały", fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Antoni Królikowski zabrał ukochaną Izabelę na premierę. Zadebiutowała w skromnej stylizacji

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski, Iwona Lewandowska, Gala Mistrzów Sportu 2022, fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Kim jest partner mamy Roberta Lewandowskiego? Iwona Lewandowska znalazła miłość po śmierci męża

Czytaj więcej >
Maffashion, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Maffashion kolejną polską gwiazdą rozważającą apostazję. "Nie chcę być w statystykach"

Czytaj więcej >
fot. Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons, cropped

Życie Gwiazd

Dziennikarka oskarża Donalda Trumpa o gwałt. To skutek rewolucyjnej ustawy, która właśnie wchodzi w życie

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

"Dzień dobry TVN". Filip Chajzer "straszy" blondem po powrocie z wakacji, fani bezlitośni. "20 lat więcej"

Czytaj więcej >