Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Danuta Wałęsa przeszła oszałamiającą metamorfozę. Ma 75 lat i nie poznacie jej na nowych zdjęciach
Karolina Kurek
Karolina Kurek 25.02.2024 10:30

Danuta Wałęsa przeszła oszałamiającą metamorfozę. Ma 75 lat i nie poznacie jej na nowych zdjęciach

Danuta Wałęsa
Danuta Wałęsa, fot. KAPiF

Danuta Wałęsa obchodzi dziś 75. urodziny. Była Pierwsza Dama przeszła w swoim życiu ogromną metamorfozę. Ciężko ją dziś rozpoznać. Zobaczcie, jak się zmieniła.

Kim jest Danuta Wałęsa?

Danuta Wałęsa przyszła na świat jako Danuta Gołoś. Kobieta w młodym wieku pracowała w kwiaciarni w Gdańsku, gdzie poznała przyszłego męża Lecha Wałęsę, który pracował w Stoczni Gdańskiej a później stała się liderem “Solidarności”. W 1969 roku odbył się ich ślub. Para doczekała się ośmiorga dzieci: Bogdana, Sławomira, Przemysława, Jarosława, Magdaleny, Anny, Marii Wiktorii i Brygidy. 

Lech Wałęsa w 1990 roku został Prezydentem RP, tym samym jego żona Danuta stała się Pierwszą Damą.

Danuta Wałęsa nie pojawiła się na urodzinach męża. Były prezydent inaczej to sobie wyobrażał Tak robili potwora z Tomasza Komendy. Koszmarna okładka z 2003 roku w sieci

Danuta Wałęsa jako Pierwsza Dama

Po raz pierwszy świat o niej usłyszał, gdy w imieniu męża Lecha Wałęsy odbierała przyznaną mu Nagrodę Nobla. Gdy została Pierwszą Damą, Danuta Wałęsa z zaangażowaniem rozpoczęła działalność społeczną. Była członkiem rady fundatorów Fundacji “Sprawni inaczej”, a także honorowym prezesem Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury.

Pani Danuta otrzymała w swoim życiu wiele nagród. Należą do nic m.in. Wiktor w kategorii “Największe Odkrycie Telewizyjne roku 2011”, Medal Świętego Jerzego czy tytuł Człowieka Roku 2011 “Dziennika Bałtyckiego”.

Z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego otrzymała w 2012 roku Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za “wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za oddanie dla sprawy przemian demokratycznych w kraju, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej”.

Metamorfoza Danuty Wałęsy

Danuta Wałęsa świętuje dziś 75. urodziny. Była Pierwsza Dama na przestrzeni lat przeszła ogromną metamorfozę. Kiedyś prezentowała się dość skromnie. Tak pisał o niej stylita Krzysztof Łoszewski:

Na zdjęciach z lat 70. widać  młodą i ładną dziewczynę z krótko obciętymi włosami. Moda tamtych lat niestety była brzydka. Ubrania Danuty Wałęsy są przede wszystkim praktyczne i proste, zresztą wtedy Wałęsowie nie mieli na nie pieniędzy. W późniejszych latach pani Wałęsowa często nosiła kostiumy, czyli prostą spódnicę z żakietem, w ciemnych kolorach do białej bluzki. W miarę upływu czasu wkładała pastelowe kostiumy z matowej lub błyszczącej tkaniny z bluzkami o ton jaśniejszymi.

Dziś Danuta Wałęsa jest nie do poznania!

Zobacz też: "The Voice Kids": Chłopiec powiedział to na głos. Baron, aż złapał się za głowę

Danuta Wałęsa, fot. KAPiF
Danuta Wałęsa, fot. KAPiF
Danuta Wałęsa, fot. KAPiF
Danuta Wałęsa, fot. KAPiF
Danuta Wałęsa, fot. KAPiF
Danuta Wałęsa, fot. KAPiF
Danuta Wałęsa, fot. KAPiF
Danuta Wałęsa, fot. KAPiF
Danuta Wałęsa, fot. KAPiF
Danuta Wałęsa, fot. KAPiF