Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Dawid Kubacki przekazał, kiedy jego żona opuści szpital. Ma pewność
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 04.04.2023 15:41

Dawid Kubacki przekazał, kiedy jego żona opuści szpital. Ma pewność

Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; instagram.com/dawid.kubacki.official

Dawid Kubacki, który zrezygnował z występów w Pucharze Świata, ze względu na poważną chorobę swojej żony, w najnowszym wywiadzie poinformował o stanie ukochanej. Niestety, 32-latka wciąż potrzebuje hospitalizacji. 

Wszyscy polscy fani sportu wstrzymali oddech, gdy nasza największa nadzieja w dyscyplinie skoków narciarskich poinformowała, że rezygnuje z dalszego udziału w zawodach. Wkrótce dowiedzieliśmy się, że był ku temu uzasadniony powód. 

Dawid Kubacki rezygnuje z Pucharu Świata

Dawid Kubacki pożegnał się z tegorocznym Pucharem Świata po tym, jak zdecydował się powrócić do ojczyzny ze względu na poważną chorobę swojej małżonki. Marta Kubacka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. 

Kobieta zmaga się z problemami kardiologicznymi, lekarze rozpoczęli intensywną walkę o jej zdrowie, a nawet życie. O wszystkim informował w swoich mediach społecznościowych polski skoczek. 

- Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze - tłumaczył Dawid Kubacki. 

Izabela Macudzińska ma nową twarz, poddała się operacji w Turcji. Teraz pokazuje efekty

Dawid Kubacki informuje o zdrowiu żony

Fani każdego dnia wyglądają nowych informacji na temat stanu zdrowia żony Dawida Kubackiego. Nareszcie sam sportowiec zdecydował się na udzielenie mediom kilku wiadomości. W rozmowie z WP Sportowymi Faktami zdradził, że wszystko zmierza ku dobremu, ale jego ukochana wciąż wymaga specjalistycznej opieki lekarskiej. 

- Biorąc pod uwagę to, przez co przeszła, teraz jej stan jest obiecujący. Przed nami jeszcze spory kawałek drogi, ale lekarze wykonali ogromną pracę, żeby pomóc Marcie i teraz mówią, że parametry pracy jej serca w krótkim czasie bardzo szybko się poprawiły, co rzadko się zdarza. Są już blisko ogólnie przyjętej normy - opowiedział polski skoczek. 

Kiedy żona Dawida Kubackiego wróci ze szpitala?

Niestety, świąt wielkanocnych żona Dawida Kubackiego nie będzie mogła spędzić w swoim domu. Skoczek przekazał, że jej hospitalizacja potrwa jeszcze przynajmniej kilka tygodni. Ma jednak nadzieję, że zdoła opuścić placówkę medyczną do maja. 

- Mamy nadzieję, że czwartą rocznicę ślubu, którą będziemy mieli 1 maja, poświętujemy już w domu - wyraził nadzieję sportowiec. 

Zobacz zdjęcia: 

Źródło: WP Sportowe Fakty