Swiatgwiazd.pl
Dorota Szelągowska

TRICOLORS/East News

Dorota Szelągowska opowiedziała o swoich problemach

29 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 7 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Udostępnij:

Dorota Szelągowska dała się poznać Polakom jako prowadząca programy zajmujące się remontami i odnową domów uczestników. Niedawno prezenterka była gościem "Miasta Kobiet" w TVN Style, w którym otworzyła się na temat swoich problemów. Okazało się, że gwiazda zmaga się z atakami paniki i traumą z dzieciństwa.

Dorota Szelągowska wyznała, jak wygląda życie z nerwicą i atakami paniki. W szczerym wywiadzie dla "Miasta Kobiet" projektantka zdradziła, jak poradziła sobie z największym kryzysem w jej życiu.

Dorota Szelągowska szczerze o swoich problemach

Dorota Szelągowska to znana projektantka, która pracowała przy produkcji takich programów jak "Domowe rewolucje", "Polowanie na mieszkanie" czy "Totalne remonty Szelągowskiej". Prezenterka była niedawno gościem programu "Miasto Kobiet" na TVN Style, w którym opowiedziała na temat swoich problemów zdrowotnych. Córka Katarzyny Grocholi otworzyła się na temat ataków paniki i nerwicy, z jakimi przyszło jej się zmierzyć. Wszystko zaczęło się już dwie dekady temu. Dorota Szelągowska wyjawiła także, że boryka się z traumą z lat dziecięcych.

świeczka

Nie żyje uwielbiany gwiazdor internetu. Tor Apetor Eckhoff odszedł mimo walki lekarzy

CZYTAJ DALEJ

-To się zaczęło 20 lat temu, jak urodziłam swojego syna. Jechałam metrem i nagle poczułam, że robi mi się duszno i że mam zawał. Marzyłam, żeby w końcu znaleźli mi jakiegoś guza w mózgu, żeby można to było wytłumaczyć realną rzeczą, którą można leczyć albo usunąć — wyznała w programie "Miasto Kobiet" Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska o nerwicy i atakach paniki

Gwiazda podczas ostatniej wizyty w programie "Miasto Kobiet" wyjawiła, jak wyglądały jej ataki paniki. Dorota Szelągowska zdradziła, że były momenty, kiedy bała się nawet wychodzić z domu. Co więcej, jej bliscy nie traktowali jej problemu poważnie i nie wierzyli, z jak wielkim strachem zmaga się prezenterka.

-Życie było dość mocno ograniczone, bo jeżeli ktoś chciał się ze mną spotkać, to musiał przyjechać do mnie, bo wyjście z domu powodowało u mnie paniczny lęk. Bałam się, że gdzieś dostanę ataku paniki, a atak paniki to jest "umieranie" - zdradziła Dorota Szelągowska

Projektantka wyjawiła również, że powodem towarzyszących jej ataków paniki było wypieranie nagromadzonych emocji. Dorota Szelągowska wyznała, że w dzisiejszych czasach ciężko nam radzić sobie z negatywnymi uczuciami, co może skutkować problemami, podobnymi do tych, z jakimi zmaga się prezenterka.

-Nas się uczy, że mamy być grzeczni... Nie umiemy radzić sobie z emocjami takimi jak złość. Nagromadzona wściekłość to są potem ataki paniki. Przez jakieś trzy miesiące zupełnie nie byłam w stanie wyjść z domu, a jednocześnie próbowałam normalnie wychowywać dziecko i prowadzić dom. Było poczucie osamotnienia... Bliscy nie traktowali tego poważnie — powiedziała w programie Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska o traumie z dzieciństwa

Gospodyni programu "Totalne remonty Szelągowskiej" otworzyła się także na temat traumy z lat dziecięcych. Gwiazda wyznała, że już w wieku siedmiu lat musiała opiekować się chorą na nowotwór mamą, co było dla niej niesamowicie ciężkim doświadczeniem. Dopiero terapia pomogła projektantce poradzić sobie z narastającym problemem i swoimi własnymi emocjami.

-Nie miałam czasu, żeby się przyjrzeć swoim emocjom, nie miałam prawa czegoś nie unieść. Kiedy moja matka miała radioterapię, to mi wypadały włosy. Bałam się jej wejść na kolana, bo ktoś mi powiedział, że z niej wyjdzie rak i mnie uszczypnie. Zrzuciłam wielki ciężar w momencie, kiedy zdałam sobie sprawę z tego, że to czy siebie lubię, czy nie, zależy od mojej decyzji. Nie zmienię tego, że mam np. rozstępy na brzuchu, ale mogę zmienić to, jak do siebie podchodzę — wyznała w programie "Miasto Kobiet" Dorota SzelągowskaArtykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Bolesny apel Kingi Rusin, potrzebna jest pilna pomoc. Liczy się każda godzina, zagrożenie zdrowia i życia
2. Smutne doniesienia o Agacie Kuleszy. Fani nie mieli pojęcia, że jest tak źle. Współczujemy
3. Dagmara Kaźmierska pogrążona w modlitwie, wciąż ma nadzieję na szczęśliwy finał. "Składam ręce do Boga"

Źródło: Instagram.com, fakt.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Jak dobrze znasz Michała Wiśniewskiego?

Pytanie 1 z 6

Która z nich była pierwszą żoną Michała Wiśniewskiego?

Niebywałe, jak w młodości wyglądali aktorzy "M jak miłość". Niektórych ciężko rozpoznać

Slajd 1 z 5

Katarzyna Cichopek

W serialu "M jak miłość" Kasia Cichopek wciela się w postać Kingi, żony Piotrka Zduńskiego. Widzowie mogą śledzić jej wątek od samego początku. Obecnie Cichopek skupia się również na prowadzeniu "Pytania na śniadanie".

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Rafał Mroczek pokazał niepokojące zdjęcie zniszczonego auta. Ujawnił, co się stało

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Tadeusz Müller o pożarze domu. Wyjawił smutną prawdę nt. swojego majątku

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Łepkowska skomentowała rozstanie Kalskiej i Roznerskiego. "Nie będzie to łatwe"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Anna Mucha udostępniła informację o kradzieży. Prosi internautów o pomoc

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Magdalena Stępień prosi fanów o wsparcie. "Oliwierek jest małym wojownikiem"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nagłe wyznanie Joanny Kurowskiej o rodzinnej tragedii. "Żyłam w poczuciu winy"

Czytaj więcej >