Dziennikarka TVP Żródło: Wywiad z Dorotą Wysocką-Schnepf z 2007 roku; screen youtube.com/Mistrz Mowy Polskiej

Dorota Wysocka-Schnepf 5 lat temu została zwolniona z TVP. „Karykatura dziennikarstwa, szczyt nieudolności”

28 Kwiecień 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

5 lat temu Dorota Wysocka-Schnepf postanowiła podjąć ważny zawodowy krok i odejść z TVP. Wiemy, co popchnęło ją do zakończenia współpracy ze stacją. Okazuje się, że po zmianach, jakie zaszły w szeregach Telewizji Polskiej w 2016 roku, dziennikarka nie miała już nic dobrego do powiedzenia na jej temat. Mimo to ostateczny ruch nie należał jednak do dziennikarki, a władz TVP.

  • Dorota Wysocka-Schnepf wyjawiła, dlaczego zamierzała odejść z TVP
  • Ostatecznie stacja ubiegła dziennikarkę z wypowiedzeniem
  • Niedawno Telewizja Polska straciła kolejną gwiazdę

Dorota Wysocka-Schnepf, choć pierwsze dziennikarskie doświadczenia kolekcjonowała poza telewizją, w szczególny sposób zasłynęła ze współpracy z TVP. Początkowo sprawdzała się w roli prowadzącej głównego magazynu informacyjnego „Wiadomości”, później pracując jako korespondentka TVP w USA. Sytuacja zawodowa dziennikarki diametralnie zmieniła się po tym, jak stanowisko prezesa Telewizji Polskiej zostało objęte przez nową osobę.

Dlaczego Dorota Wysocka-Schnepf zamierzała odejść z TVP?

Ponieważ Dorota Wysocka-Schnepf pracowała jako korespondentka TVP w Stanach Zjednoczonych, w 2016 roku nie była bezpośrednią uczestniczką wydarzeń, jakie działy się w tamtym okresie. Przypomnijmy, że we wspomnianym roku stery w Telewizji Polskiej przejął Jacek Kurski.

Dziennikarka, choć nieobecna na miejscu, dostrzegała zmiany, jakie zachodzą w TVP. Jak wyznała w jednej z publikacji w mediach społecznościowych, przeczuwała, że zostanie zwolniona, jednocześnie zastanawiając się, czy Telewizja Polska jest miejscem, w którym pragnie dalej rozwijać się zawodowo. Dorota Wysocka-Schnepf szybko uzyskała jednak na swoje pytania odpowiedzi.

-I od pół roku rosło we mnie poczucie zażenowania wobec samej siebie - co ja tam jeszcze robię?! Po co tracę czas? Jest tyle ciekawych historii, które chcę opowiedzieć, ale nie chcę ich opowiadać na antenie, która jest nie tylko karykaturą dziennikarstwa, ale do tego szczytem warsztatowej nieudolności. Ja nie pasuję do telewizji narodowej- napisała na Facebooku.

Agnieszka Chylińska opowiedziała o trudnej przeszłości. „Zwijałam się na podłodze”Agnieszka Chylińska opowiedziała o trudnej przeszłości. „Zwijałam się na podłodze”Czytaj dalej

Dorota Wysocka-Schnepf planowała powrót do Polski, z czym miała iść w parze rezygnacja ze współpracy z TVP. Władze stacji ubiegły jednak jej ruchy. Na miesiąc przed planowanym przylotem do ojczyzny dziennikarka dostała informację o zwolnieniu ze stanowiska. Wieści dotarły do niej drogą mailową.

Dziennikarka przyjęła zmiany ze spokojem. Jak się okazało, słusznie, bo bardzo szybko znalazła nowe zatrudnienie. Dziś Dorota Wysocka-Schnepf pracuje w dziale wideo dla „Gazety Wyborczej”. Nic nie wskazuje na to, by miała wrócić „na stare śmierci” i podjąć ponowną współpracę z TVP.

Niedawno z Telewizji Polskiej odeszła inna popularna dziennikarka

W szeregach TVP nie brakuje zmian - ostatnio współpracę ze stacją zakończyła jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Mowa o Marzenie Rogalskiej, gdzie prowadziła między innymi program „Pytanie na śniadanie”.

Marzena Rogalska ogłosiła swą decyzję na łamach mediów społecznościowych. Świat dowiedział się o niej 16 lutego 2021 roku. Dziennikarka zakończyła tym samym 12-letnią przygodę z TVP; obiecywała jednocześnie, że nie zniknie ze świata mediów.

-Po 12-stu latach współpracy z TVP podjęłam decyzję o odejściu. (...) Chcę być z Wami w kontakcie, zaglądajcie tutaj, w każdy piątek od 14-stej do 18-stej będziemy się słyszeć w Radiu Złote Przeboje - czytamy w social mediach.

Opublikowany przez Piotra Jaźwińskiego Czwartek, 4 października 2018

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pomponik, Instagram

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł