Joanna Górska Żródło: instagram.com/joanna_gorska

Joanna Górska świętuje trzecią rocznicę powrotu do zdrowia. Poruszające słowa

28 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Joanna Górska, dziennikarka Polsat News, trzy lata temu wygrała walkę z nowotworem. Podzieliła swoimi przemyśleniami na temat choroby na swoim Instagramie. Dzisiaj prezenterka emanuje zdrowiem i radością.

  • Dziennikarka Polsat News Joanna Górska w 2017 roku zachorowała na raka.
  • Teraz, po 3 latach od zakończenia terapii podzieliła się swoimi spostrzeżeniami odnośnie tego, jak jej życie zmieniło się od kiedy wygrała z chorobą.
  • Górska zwróciła się także do wszystkich tych, którzy walczą z nowotworem.

Dziennikarka Polsat News postanowiła podzielić się ze swoimi obserwatorami na Instagramie refleksjami na temat walki z nowotworem. Wyznała, jak zmieniło się jej życie od kiedy wygrała z chorobą.

Joanna Górska o wygranej z rakiem

W 2017 roku Joanna Górska usłyszała przerażającą diagnozę. Okazało się, że zachorowała na raka piersi. Dziennikarka Polsat News przeszła ciężką operację wycięcia guza oraz długą chemioterapię. W trakcie leczenia przekazywała swoim obserwatorom informacje o tym, jak przebiega terapia.

Teraz, po 3 latach od zakończenia leczenia, podzieliła się z internautami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi życia po wygranej z nowotworem. Jak stwierdziła, to coś w rodzaju katharsis.

Dziennikarka wyznała, że życie zaczęło się dla niej na nowo. Trzecią rocznicę zakończenia terapii nazwała nawet swoimi trzecimi urodzinami. Na zdjęciu, które wstawiła, gwiazda promienieje radością. Jak napisała, jest pełna nadziei, chce zacząć kolejny, czwarty rok remisji, bez dawnych ograniczeń. Ma mnóstwo nowych planów, które chciałaby zrealizować.

Augustin Egurrola skomentował swoje przejście do TVP. Augustin Egurrola skomentował swoje przejście do TVP. "To była trudna decyzja"Czytaj dalej

- Przecież... nie po to przeżyłam, aby nie żyć po swojemu - podsumowała we wpisie. Nawiązała przy tym do słów lekarza, który po stwierdzeniu, że jest już zdrowa, nakazał jej, by od teraz pięknie żyła. To, jak podkreśliła, jej nowy obowiązek.

Górska wyznała, że przy nowotworze pierwszy rok po zakończeniu terapii jest decydujący. Wtedy często rak się odnawia. Jednak w jej przypadku tak na szczęście nie było. Mimo to ten pierwszy rok po nowotworze był dla niej pełen strachu. Po trzech latach, jak napisała, ryzyko ponownego zachorowania jest minimalne, a po pięciu rak, jak wyrok w sądzie, się zaciera... i jest się zdrowym.

Górska o przebiegu choroby

We wcześniejszym wpisie, w Światowy Dzień Walki z Rakiem, Górska również opublikowała na swoim Instagramie post, w którym nawiązała do swoich doświadczeń z chorobą. Jak przyznała, bardzo często o niej myśli i wciąż zdarza się, że boi się nawrotu. Jednak nauczyła się z tym żyć.

- Sukcesem jest to, że są dni kiedy o chorobie nie myślę, ba! zdarza się nawet kilka dni z rzędu- wyznała.

Dziennikarka chciała przekazać innym, którzy teraz zmagają się z nowotworem, by się nie poddawali i uwierzyli, że warto walczyć. Mimo to podkreśliła, że rak to traumatyczne przeżycie, a jego leczenie wymaga wiele siły i cierpliwości. Jednak każda kolejna chwila z bliskimi jest warta trudu i starań, bo każdy dzień jest najważniejszy.

Joanna wyznała, że dzięki rodzinie i przyjaciołom jej życie jest prawdziwym darem, o które razem z nimi walczyła.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:


Źródło: Plotek.pl, Instagram

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł