Swiatgwiazd.pl
Małgorzata Rozenek-Majdan

fot. TRICOLORS / East News

Ekspert od mowy ciała ocenia zachowanie Małgorzaty Rozenek-Majdan w "DDTVN". "Chce się uwiarygodnić"

11 Listopada 2022

Autor tekstu:

Magdalena Cichocka

W ostatnich miesiącach Malgorzata Rozenek-Majdan dołączyła do ekipy prezenterów "Dzień dobry TVN". Informacja ta spotkała się z ogromną ilością komentarzy, a widzowie niemal każdego dnia komentują wykonywaną przez gwiazdę pracę.

Postanowiliśmy skontaktować się z ekspertem od mowy ciała, by przeanalizował zachowanie Małgorzaty Rozenek-Majdan podczas prowadzenia "Dzień dobry TVN". Co Małgosia chce nam przekazać swoimi gestami?

Małgorzata Rozenek-Majdan częścią "Dzień dobry TVN"

Telewidzowie na przestrzeni lat mogli oglądać Małgorzatę w licznych programach telewizyjnych. Największą rozpoznawalność przyniosła jej jednak produkcja "Perfekcyjna pani domu", w której dzieliła się cennymi radami, dotyczącymi utrzymania czystości oraz organizacji domowej przestrzeni.

Z czasem kariera Małgorzaty zaczęła nabierać tempa – kolejne współprace, rola w filmie Patryka Vegi czy założenie własnej marki. Prezenterka postanowiła sprawdzić się w kolejnym projekcie i zapragnęła stać się gospodynią porannego programu "Dzień dobry TVN".

Małgorzata Rozenek-Majdan nie rzuca słów na wiatr i skutecznie dąży do celu. Ostatecznie zdobyła angaż w popularnym programie, co odbiło się szerokim echem w mediach. Opinie widzów są podzielone, jednak my postanowiliśmy się skupić na profesjonalizmie prezenterki. W związku z tym skontaktowaliśmy się z Maurycym Sewerynem, ekspertem od mowy ciała i wystąpień publicznych.

Paulina Smaszcz, Izabela Janachowska EA

Paulina Smaszcz publikuje kolejne wiadomości od fanów, znowu dostało się Izabeli Janachowskiej. "Pusta osóbka"

CZYTAJ DALEJ

Mowa ciała Małgorzaty Rozenek-Majdan w opinii eksperta

Obserwując Małgosię, można dostrzec dwa charakterystyczne dla niej zachowania niewerbalne. Mowa o poruszaniu ramionami w przód i w tył oraz częstym poprawianiu włosów. Maurycy Seweryn stwierdził, że poruszanie ramionami jest delikatną formą wyrażenia zadowolenia, którą trudno jakkolwiek kontrolować.

Ruszanie ramionami wykonywane przez Panią Małgorzatę Rozenek-Majdan to szczątkowa, czyli bardzo delikatna forma wyrażania zadowolenia. Polega ona właśnie na ruszaniu ramionami do przodu i do tyłu. Należy do słabo kontrolowanych przez ludzi zachowań kinestetycznych – wyjaśnił w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Z kolei poprawianie i odgarnianie włosów z twarzy ma kilka znaczeń. Jak przekazał ekspert, gest ten może sugerować flirt, ale "wówczas przy odsłanianiu włosów najczęściej następuje odsłonięcie szyi i lekkie przechylenie jej. Jest jednym z wielu zachowań pobudzających partnera lub partnerkę". Następnym znaczeniem jest poczucie bezpieczeństwa i demonstracja podporządkowania.

W przypadku zachowania Małgorzaty Rozenek-Majdan powyższe znaczenia nie mają jednak zastosowania. Według Seweryna, u Gosi poprawianie włosów oznacza próbę uwiarygodnienia i potwierdzenia wypowiadanych słów.

W przypadku nagrań Pani Małgorzaty jest to najczęstsze znaczenie. Po prostu nieświadomie chce uwiarygodnić się w oczach rozmówczyń i widzów. Chodzi o uwiarygodnienie, potwierdzenie słów partnera telewizyjnego. Potwierdzeniem tego jest ruch ramionami i głową pojawiający się około 1-2 sekund po geście poprawienia. Powoduje on, że włosy lekko wracają na swoje miejsce. Cechą charakterystyczną tego znaczenia jest niepojawianie się odchylenia głowy. Często jest reakcją na zachowania rozmówców, to jest, pojawia się, kiedy na przykład pani Małgorzata widzi u rozmówców niedowierzanie – dodał ekspert.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd

  2. Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła

  3. Jak wygląda syn Haliny Mlynkovej i Łukasza Nowickiego? Piotr jest już dorosłym mężczyzną

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Tagi:

Magdalena Cichocka Autor

Z wykształcenia inżynier, z zawodu redaktorka. Przepełniona kreatywnymi pomysłami miłośniczka rękodzieła i podróży.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Tom Grabowski

Wywiady

"10 minut z...": Tom Grabowski w szczerym wywiadzie o "40 kontra 20". Tylko nam opowiedział o kulisach programu i rozwodzie

Czytaj więcej >
Tomson i Baron / The Voice

Wywiady

Tomson i Baron z "The Voice of Poland" zdradzili, jak rozpoznają zwycięzcę. "Już dwóch doszło do finału"

Czytaj więcej >
Lanberry

Wywiady

Chwilę po "Voice of Poland" Lanberry opowiedziała o duecie z Dodą. "Zawsze jestem otwarta"

Czytaj więcej >
Monika Miller

Wywiady

Monika Miller: "Moi dziadkowie mówią na moje dziewczyny: koleżanki". A jak reaguje mama?

Czytaj więcej >
Mandaryna

Wywiady

Mandaryna o życiu z cukrzycą. "Proponowali mi zmianę zawodu"

Czytaj więcej >
Agnieszka Woźniak-Starak

Wywiady

Agnieszka Woźniak-Starak zaręczona? "Mało ludzi wie, jaka jest prawda"

Czytaj więcej >