Ewa Błaszczyk Żródło: Wikipedia / Sławek / CC-BY-SA-2.0

Ewa Błaszczyk wzruszona opowiada o córce. W niezwykły sposób upamiętniła ojca

21 Luty 2021 Dominika MikaDominika Mika

Ewa Błaszczyk już dawno nie była tak poruszona. Aktorka wyznała, że jej córka Marianna zrobiła rzecz, do której sama zbierała się latami. Dziewczyna postanowiła w wyjątkowy sposób upamiętnić zmarłego ojca - Jacka Janczarskiego. Napisała monografię jego twórczości.

  • Ewa Błaszczyk od lat prowadzi funcdację "Akogo?"
  • Córka Błaszczyk - Marianna - jest wiceprezeską fundacji, pomaga aktorce w jej prowadzeniu
  • Marianna Janczarska sprawiła mamie niezwykły prezent - napisała monografię swojego ojca - Jacka Janczarskiego

Ewę Błaszczyk to aktorka, którą widzowie kojarzą nie tylko z takich seriali jak "Zmiennicy", "Na dobre i na złe" czy hitów filmowych takich jak "Planeta singli" i "Fuga". Artystka od lat znana jest w Polsce ze swoich działań charytatywnych.

Aktorka od lat prowadzi fundację "Akogo?", dzięki której wybudowano klinikę "Budzik" zajmującą się dziećmi z ciężkimi uszkodzeniami mózgu. Ostatnio zarówno o aktorce, jak i jej fundacji zrobiło się głośno w kontekście przypadku Polaka z Plymouth, którego aktorka chciała dalej leczyć w swojej klinice. Niestety mężczyzna zmarł. Błaszczyk wyraziła swoją opinię w tej sprawie:

- Jeśli się kogoś głodzi, nie daje się mu pić, to nie jest to śmierć naturalna, tylko bierna eutanazja w majestacie prawa - powiedziała w jednym z wywiadów.

Ewa Błaszczyk ma wsparcie córki, obie przeszły w życiu wiele ciężkich chwil

Ewa Błaszczyk od lat opiekuje się córką Aleksandrą, która po zakrztuszeniu się tabletką jest w śpiączce. W opiece nad Olą pomaga jej druga córka - Marianna, która gdy doszło do tragedii, miała zaledwie osiem lat.

Olaf Lubaszenko schudł 80 kg. Na najnowszych zdjęciach ciężko go poznaćOlaf Lubaszenko schudł 80 kg. Na najnowszych zdjęciach ciężko go poznaćCzytaj dalej

Kobiety zostały wtedy we dwie, były zdane tylko na siebie, bowiem tuż przed wypadkiem Aleksandry, umarł mąż Ewy Błaszczyk - Jacek Janczarski. U mężczyzny wykryto tętniaka oraz rozwarstwienie aorty. Janczarski zdecydował się na niebezpieczną operację, jednak nigdy się z niej nie wybudził, umarł w 2000 roku w wieku 54 lat.

- Ciężko i emocjonalnie odchorowałam to wszystko. Miałam duży żal do losu i nie mogłam zrozumieć, dlaczego te tragedie przydarzyły się nam. Spróbowałam ułożyć swoje życie na nowo, na terapii. (…) Dzięki założonej przez mamę fundacji "Akogo?" poznałam wiele osób cierpiących, chorych - wyznała Marianna w rozmowie z magazynem "Pani".

Marianna Janczarska sprawiła mamie niezwykły prezent

Marianna Janczarska, tak jak jej mama, działa w fundacji "Akogo?", w której pełni funkcję wiceprezeski. Córka Ewy Błaszczyk skończyła studia dziennikarskie, ale też tak jak jej mama, próbowała swoich sił na scenie.

Ostatnio Marianna sprawiła mamie nieoczekiwany prezent, do którego przygotowania mogła wykorzystać swoją wiedzę zdobytą na studiach. Dziewczyna napisała bowiem monografię twórczości swojego taty, która niebawem ukaże się w formie książki.

- Mania napisała monografię twórczości Jacka Janczarskiego, swojego taty. Przed laty obiecywałam sobie, że sama to zrobię, a okazało się, że córka mnie wyręczyła. Piękne uczucie - wyznaje poruszona aktorka magazynowi "Na Żywo".

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pomponik, Viva!, Uroda Życia

Następny artykuł