Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Ewa Błaszczyk szczerze o fundacji i stanie swojej córki. "Powinna się psuć, a lekko się poprawia"
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 27.11.2022 08:10

Ewa Błaszczyk szczerze o fundacji i stanie swojej córki. "Powinna się psuć, a lekko się poprawia"

Ewa Błaszczyk
fot. Świat Gwiazd

Na dniach miało miejsce uroczyste wydarzenie, celebrujące 20-lecie fundacji Akogo?, należącej i założonej przez Ewę Błaszczyk. Aktorka opowiedziała nam, jak z perspektywy czasu zmieniło się jej życie. Wspomniała także o stanie zdrowia swojej córki.

Ewa Błaszczyk 20 lat temu założyła fundację, pomagającą w wybudzeniach osób cierpiących na śpiączkę. Aktorka z pomocą wielu osób wybudowała klinikę Budzik, leczącą dzieci. Już niebawem zostanie otworzony kolejny ośrodek, tym razem, dla dorosłych.

Ewa Błaszczyk opowiedziała, jak zmieniło się jej życie w ostatnich 20 latach

Ewa Błaszczyk jest utalentowaną aktorką, której życie zmieniło się o 180 stopni ponad dwie dekady temu. Wówczas doszło do nieszczęśliwego wypadku. Córka Ewy zachłysnęła się podczas popijania tabletki, w wyniku czego zapadła w śpiączkę. Kobiety po dziś dzień nie udało się wybudzić.

Ewa postanowiła stawić czoła przeciwnościom losu, które spotkały ją i jej córkę. Niedługo po wypadku założyła fundację Akogo?, a ponadto wybudowała klinikę Budzik dla dzieci, w której udało się wybudzić ponad 100 osób. Już niebawem zostanie otworzony ośrodek dla dorosłych. Informacje na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Podczas celebrowania 20-lecia fundacji, Ewa Błaszczyk udzieliła wywiadu naszej reporterce, Urszuli Grabowskiej. Założycielka Akogo? zdecydowała się opowiedzieć, jak zmieniło się jej życie w ciągu ostatnich dwóch dekad. Okazuje się, że aktorka oddała się w wir pracy. Ogromna ilość obowiązków pochłonęła ją i stanowi główny element jej życia. Na pytanie, jak fundacja zmieniła jej życie, odpowiedziała:

Zmieniła w nieustanną pracę. Ja już nie ogarniam, kiedy są święta, gdzie długi weekend. To jest dla mnie bardzo obce. Wiem, że ludzie coś takiego przeżywają, ale to mnie nie dotyczy. Staram się jakoś poruszać między zawodem, fundacją, wyzwaniami rodzinnymi i to jest strasznie dużo. Myślę, że to jest na trzy, cztery życiorysy. [...] Od roku 2000 to życie jest blikowe. Kiedyś to życie było inne, miałam auto świadomość, a teraz jest to nieustanny pęd — powiedziała Ewa Błaszczyk w rozmowie ze Światem Gwiazd.

W jakim stanie jest córka Ewy Błaszczyk?

Córka Ewy Błaszczyk, Ola, od ponad 20 lat jest w śpiączce. Wcześniej zdiagnozowano u niej stan wegetatywny i spastyczny niedowład czterokończynowy. Ewa podkreśliła, że jej córka jest motorem napędowym fundacji oraz klinik. Dodała również, że jej stan uległ poprawie.

Spirytusem całego tego zdarzenia, fundacji i Budzików jest Ola, która leży 22 lata i ona nami, że tak powiem, rządzi. Ona nami wykonuje ten plan. Leży sobie i ciągnie za sznurki, a my nie mamy wyjścia i po prostu musimy to robić. Ona trwa. Powinna się jakoś degenerować i psuć przy tak długim leżeniu, a się lekko poprawia, więc te wektory zupełnie się nie zgadzają. Myślę, że jest jeszcze jakiś inny plan — powiedziała naszej reporterce Ewa. W dalszej części rozmowy Ewa Błaszczyk opowiedziała o swoich planach i podejściu do świąt Bożego Narodzenia, a także wyjawiła, jak reaguje na współczucie, wyrażane przez innych. Pełen wywiad z Ewą Błaszczyk zobaczycie poniżej:

Zobacz zdjęcia:

Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk, premiera kalendarza Gwiazd 2023, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk, premiera kalendarza Gwiazd 2023, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk, wieczór autorski Joanny Racewicz, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk, kamień węgielny Kliniki Budzik dla dorosłych, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk, kamień węgielny Kliniki Budzik dla dorosłych, fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd

  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem

  3. Znaki zodiaku najlepszych małżeństw. Te 3 dopasowania są wprost idealne i rozumieją się bez słów

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].