Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Gdzie jest Kate? Księżna zniknęła razem z dziećmi
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 13.05.2024 19:08

Gdzie jest Kate? Księżna zniknęła razem z dziećmi

Księżna Kate
Fot. East News

Księżna Kate nie pokazała się od dawna. Gdzie jest żona Williama i ich dzieci? Książę wrócił już do swoich obowiązków, co dodatkowo podgrzewa nowe teorie spiskowe.

Kiedy ostatnio widziano księżnę Kate?

Księżna Kate ostatnio była widziana publicznie 25 grudnia 2023 roku, na mszy bożonarodzeniowej, wraz z resztą rodziny w Sandringham. 3 dni później z tej posiadłości wyjechała na sygnale karetka pogotowia z asystą policji. Royalsi do dziś nie wyjaśnili, co się wtedy wydarzyło. Jednak w styczniu wydano oświadczenie o planowanej operacji brzucha księżnej. Później, jak wiemy, świat zalały teorie spiskowe na temat nieobecności Kate.

22 marca rodzina królewska opublikowała nagranie z Kate, w którym ta przyznała, że po operacji brzucha wykryto u niej zmiany nowotworowe. Nie wyjaśniono jednak, jaki jest to rodzaj raka, kiedy księżna znów pojawi się publicznie. Wiadomo jedynie, że rozpoczęła chemioterapię zapobiegawczą. Od tamtej pory ani Middleton, ani jej dzieci nie widziano. Opublikowano jedynie urodzinowe portrety księcia Louisa i księżniczki Charlotte.

Tymczasem książę William wrócił już do pełnienia obowiązków królewskich. Dziś podczas ceremonii wojskowej w Army Aviation Center w Hampshire król Karol nadał mu tytuł naczelnego pułkownika Korpusu Powietrznego, który wcześniej należał do księcia Harry'ego. W tym czasie monarcha rozmawiał z weteranami. On sam nie krył wpływu chemioterapii na swój stan. Przyznał na przykład, że podczas leczenia doznał “utraty smaku”. Dlaczego zatem nie ma żadnych nowych informacji o stanie zdrowia Kate? Niedawny wywiad jej przyjaciółki wywołuje sporo obaw, szczegóły poniżej.

Meghan znowu w blasku fleszy. Idealnie wykorzystała nieobecność Kate Książę William złamał zasady protokołu królewskiego. Zdjęcie obiegło sieć

Doniesienia o stanie zdrowia księżnej Kate

Podczas wizyt publicznych książę William nie dzieli się szczegółami na temat stanu zdrowia swojej żony. Pytany o to, arystokrata dziękuje za troskę i zbywa pytających słowami, że zarówno Kate, jak i ich dzieci "mają się dobrze". Tymczasem w “The Telegraph” pojawił się niedawno wywiad z projektantką Amaią Arrietą, przyjaciółką księżnej.

W tej chwili mam złamane serce. Myślę, że przechodzą przez piekło. Mam nadzieję, że wrócą. To naprawdę osobista sprawa – ogłosiła projektantka.

Jest to bardzo oszczędny i ogólny, ale jednocześnie niezwykle niepokojący komunikat. Pałac Kensington, wcześniej skompromitowany publikacją fałszywego zdjęcia w Dzień Matki, oraz oskarżany o pokazywanie sobowtórek księżnej, twardo milczy. Teraz zbliża się niezwykle ważne święto dla całej rodziny królewskiej. Co się stanie, jeżeli i wtedy nie zobaczymy księcia Williama? I czy w ogóle wiadomo, gdzie obecnie przebywa Kate oraz jej dzieci? Przeczytacie o tym poniżej.

Czy zobaczymy księżnę Kate publicznie? Teorie

15 czerwca odbędzie się uroczystość Trooping the Colour, coroczne święto urodzinowe władcy Wielkiej Brytanii. Zwyczajowo bierze w nim udział cała rodzina królewska. Czy jest szansa, że Kate pojawi się wtedy chociaż na balkonie Pałacu Buckingham?

Może pojawić się na przykład na balkonie – nie sądzę, że byłoby to dla niej za bardzo obciążające. Jeśli jednak tego nie zrobi, będzie to wyglądało po prostu smutno i dziwnie. Wyśle wtedy jasny sygnał, że sytuacja może być o wiele poważniejsza, niż ktokolwiek się spodziewał – mówi królewski ekspert Christopher Andersen w rozmowie z Fox News.

Andersen dodał też, że podczas swojego niedawnego pobytu w Londynie książę Harry bardzo chciał spotkać się z Kate. Podobno jednak William nie zgodził się na wizytę.

Chciał odnowić relację z Kate. Kiedyś byli sobie niezwykle bliscy, a Harry'ego mocno dotknęła wiadomość o diagnozie, o której dowiedział się w taki sam sposób, jak reszta z nas – za pośrednictwem szokującego nagrania. Niestety, wygląda na to, że William nie zamierzał pozwolić swojemu bratu zbliżyć się do chorej żony – ogłosił specjalista.

Wszystkie te wiadomości są niezwykle zastanawiające. Wiadomo, że tuż przed Wielkanocą William, Kate oraz ich dzieci wyjechali do swojej wiejskiej posiadłości Anmer Hall. Położona w Norfolk, 3 kilometry od Sandringham, gwarantuje całkowitą prywatność. Po przerwie świątecznej ich dzieci – George, Charlotte i Louis – nie wróciły do szkoły. Przypuszcza się, że przebywają na domowym nauczaniu, by nie były narażone na wścibstwo mediów oraz znajomych ze szkoły.

księżna Kate, William i Karol, gdzie jest Kate Middleton, teorie spiskowe
Król Karol III przekazał rolę szefa pułku korpusu powietrznego Williamowi, fot. Rex Features/East News
księżna Kate, William i Karol, gdzie jest Kate Middleton, teorie spiskowe
Księżna Kate w 2021 roku, fot. Rex Features/East News

Źródło: The Telegraph, US Weekly, Fox News