Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Porażająca kwota! Tyle dzięki Dodzie zebrano w sumie dla pani Heni i jej syna. Finał jak z filmu Netflixa
Anna Lipska
Anna Lipska 14.11.2023 18:14

Porażająca kwota! Tyle dzięki Dodzie zebrano w sumie dla pani Heni i jej syna. Finał jak z filmu Netflixa

Ile zebrano dla pani Heni?
Pani Henia, fot. screen YT goniec.pl, Instagram

Pani Henia, emerytowana nauczycielka, poruszyła serca Polaków. Reportaż Goniec.pl spowodował, że jej historia obiegła cały kraj. Doda, Martyna Wojciechowska i wielu ludzi, postanowili pomóc. Ile zabrano pieniędzy, żeby ułatwić jej życie?

Historia pani Heni poruszyła Polaków

Wielu Polaków poruszyła historia pani Heni, która całkiem przypadkowo wzięła udział w sondzie ulicznej zorganizowanej przez reporterów Goniec.pl. Chodziło o przetestowanie kanapki ze znanej sieciówki. Nagle emerytka się otworzyła na temat swojego życia. 

Wyznała między innymi, że od wielu lat zmaga się z problemami finansowymi. Z racji problemów ze zdrowiem i opieką nad synem nie jest w stanie podjąć dodatkowej pracy, a jej emerytura musi wystarczyć na wszystkie potrzeby. 

Mnie nie stać na taką kanapkę. Ja mam nauczycielską emeryturę, która wynosi 2200 zł, i ciężko chorego syna na boreliozę czy poliozę, bo jest niewyleczony, a państwo nie leczy takich osób. Leczenie nie jest finansowane, tak że jesteśmy goli i weseli [...] Mam 83 lata i mam chore serce, uciekłam ze szpitala, bo nie mogę zostawić chorego dziecka – wyznała.

Historia ta poruszyła wiele serc. Reporterzy Goniec.pl odwiedzili emerytkę, która nie kryła wzruszenia. Ruszyła cała lawina pomocy dla pani Heni i jej syna.

Przecież to są ludzie, którzy coś ze swojego serca dają, a jak ja im mogę podziękować? […] Z każdego telefonu słyszę pozytywne oceny mojego zachowania, ale z mojego serca płynie szczere podziękowanie dla wszystkich, którzy robią cokolwiek, żeby mi pomóc - skomentowała sprawę pani Henia.
 

Po Dodzie czas na Martynę Wojciechowską. Tak wsparła panią Henię. Wzruszenie sięgnęło zenitu Zemsta Kasi Cichopek. Tak odpowiedziała byłemu. Koleżanka z "M jak miłość": "Inteligentna riposta"

Kto ruszył ze wsparciem dla pani Heni?

Doda, jak tylko dowiedziała się o sytuacji pani Heni i jej syna, natychmiast zdecydowała się pomóc. Na swoim Instagramie zaapelowała do sieci restauracji o pomoc kobiecie. Nie poprzestała na tym i sama zorganizowała zbiórkę pieniędzy.

Także Martyna Wojciechowska postanowiła wykorzystać swoje zasięgi, żeby rozpowszechnić poruszającą historię.

Dziennikarze o2.pl zwrócili się do biura prasowego samego McDonald's, by uświadomić ich o przypadku 83-latki.

Szanowny Panie Redaktorze, dziękuję za wiadomość. Widzieliśmy materiał. Jesteśmy poruszeni historią. Kierowniczka jednej z naszych restauracji skontaktowała się z Panią Henią, zapraszając ją do McDonald's. Mamy nadzieję, że pani Henia niebawem spotka się z nami - przekazała Katarzyna Kucisz-Rosłoń, Impact Manager firmy McDonald’s Polska.

Ile zebrano pieniędzy, żeby pomóc emerytowanej nauczycielce i jej synowi?

Ile pieniędzy zebrano dla pani Heni i jej chorego syna?

Zbiórka na pomoc dla pani Heni i jej chorego syna trwa, a do tej pory zebrano astronomiczną kwotę. Grubo ponad pół miliona złotych robi wrażenie! Miejmy nadzieję, że kwota sprawi, że życie emerytowanej nauczycielki dzięki temu będzie dużo łatwiejsze.

Pani Henia, fot. screen YT goniec.pl
Pani Henia, fot. screen YT goniec.pl
Pani Henia, fot. screen YT goniec.pl
Pani Henia, fot. screen YT goniec.pl