Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ich dzieci będą potrzebowały opieki już zawsze
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 14.05.2024 19:31

Ich dzieci będą potrzebowały opieki już zawsze

dzieci gwiazd
fot. KAPiF

Wśród polskich gwiazd nie brakuje tych, których dzieci zmagają się z poważnymi problemami. Które dzieci gwiazd wymagają stałej opieki? Ich rodzice mówią o nich z wielką czułością. Nie tylko Ewa Błaszczyk…

Polskie gwiazdy, wychowujące chore dzieci

Dzieci gwiazd zawsze przyciągają uwagę. Czasem jednak, ze względu na choroby lub różne szczególne potrzeby, ich rodzice muszą roztaczać nad nimi szczególną opiekę. Wielu z nich chętnie opowiada o rodzicielstwie, by obalić stereotypy i walczyć z uprzedzeniami na temat chorób ich pociech.

Wszyscy znają historię Ewy Błaszczyk. Jej córka Ola miała 6 lat, kiedy zakrztusiła się tabletką. Wypadek wywołał obrzęk mózgu, a córka Błaszczyk od 2000 roku jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Jej mama, chcąc pomóc osobom w podobnej sytuacji, założyła Fundację “Akogo?”, po czym wspierała budowę Kliniki Neurorehabilitacyjnej "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka.

A kto jeszcze z polskich gwiazd wychowuje dzieci, które zmagają się z trudnymi przypadłościami? Szczegóły poniżej.

Imię synka Kubickiej i Barona. "Piękne, oldschoolowe" Komunia syna Rutkowskiego. Zebrana kwota i prezenty to istny kosmos

Które gwiazdy mają chore dzieci?

Wśród polskich gwiazd szczególnie trudne zadanie ma Lucyna Malec. Samotnie wychowuje niepełnosprawną córkę. Nieznany mediom partner zostawił ją po porodzie. Córka gwiazdy, Zosia, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Po urodzeniu miała tylko 4 punkty w skali Apgar. Niedotlenienie nastąpiło w nocy po narodzinach. Jej mama chętnie pokazuje się z Zofią publicznie, ich wspólne zdjęcie znajdziecie na końcu tego tekstu.

Artur Gadowski, wokalista zespołu IRA, ma córkę z zespołem Downa. Wiktoria uwielbia jednak muzykę i zdarzyło się jej nawet wystąpić z tatą w duecie. W szkole bierze udział w konkursach muzycznych. Podobnie jest z pociechą Bartka Królika. Jagoda także ma zespół Downa. Muzyk przyznał, że kiedy z żoną dowiedział się o chorobie, myśleli o aborcji. Dziś jednak są szczęśliwi, że dziewczynka się urodziła. Przyznaje, że wcześniej kierował się uprzedzeniami i lękami. Identyczne podejście ma polityk Patryk Jaki, którego syn Radosław również ma trisomia 21. chromosomu.

Tymczasem Dorota Szelągowska dopiero po urodzeniu córki Wandy dowiedziała się, że dziewczynka ma wadę serca.

Czekałam na ten dzień od paru miesięcy. Jadę do Centrum Zdrowia Dziecka. Tym razem już nie jako mama pacjenta. Moja córka ma wadę serca, więc jakiś czas temu spędziłam tam trochę czasu. I to było naprawdę trudne doświadczenie, chociaż też bardzo ubogacające – wyznała w swoim programie.

Dzieci gwiazd z poważnymi chorobami

Przemysław Saleta i jego pierwsza żona, modelka Ewa Pacuła, mają córkę Nicole. Kiedy dziewczynka miała 11 lat, zachorowała na niewydolność nerek. Przeszła już dwa przeszczepy, jednak jej organizm odrzucił nowy organ. Wiele lat czekała na kolejną operację.

Paweł Wawrzecki ma za to córkę Anię. Dorosła już kobieta zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Aktor wyznał w rozmowie z “Vivą!” niezwykle bolesny lęk: jak poradzi sobie Anna, kiedy jego zabraknie.

Wolałbym, żeby była inna kolejność. Pamiętam, jak moja Basia [zmarła żona aktora, Barbara Winiarska – przyp. red.] mówiła o tym, co się stanie, gdy jej nie będzie. Ale ja nie zastanawiam się nad moim odchodzeniem. Nie przywołuję tego, bo wiem, że Anka miałaby wtedy bardzo ciężko. A jednocześnie mam świadomość, że tacy ludzie jak Ania muszą potem jakoś żyć, bez tej osoby, do której się przyzwyczaiły. Żyją z bólem i ze świadomością, że tego kogoś już nie ma. Ale zostają im po nim wspomnienia – mówił Wawrzecki.

Poniżej zobaczycie zdjęcia gwiazd z ich dziećmi.

chore dzieci gwiazd, gwiazdy, które mają chore dzieci, na co chorują
L: Lucyna Malec z córką, Paweł Wawrzecki z córką, Bartek Królik, fot. KAPiF
chore dzieci gwiazd, gwiazdy, które mają chore dzieci, na co chorują
L: Ewa Błaszczyk, Artur Gadowski, Dorota Szelągowska, fot. KAPiF