Jacek Zejdler Żródło: screen youtube.com/ ai.pictures wersja Polska

Wszyscy wróżyli mu wielką karierę. Jacek Zejdler zmarł niespodziewanie w wieku 25 lat

21 Styczeń 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Widzowie pokochali Jacka Zejdlera za rolę Tolka Banana w popularnym serialu z lat 70. Młody aktor dożył wieku zaledwie 25 lat. Jego śmierć do dziś owiana jest tajemnicą - okoliczności całego zdarzenia pozostają niejasne.

Jacek Zejdler przyszedł na świat 19 stycznia 1955 roku w Łodzi. Cała Polska usłyszała o nim w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy aktor podjął się pracy na planie serialu “Stawiam na Tolka Banana”. Młody mężczyzna zmarł niespodziewanie w 1980 roku.

Tajemnicza śmierć Jacka Zejdlera. Mężczyzna odszedł w wieku 25 lat

O krótkim życiu Jacka Zejdlera opowiada najnowszy film dokumentalny wyemitowany na antenie TVP3 Opole. Produkcja “W starej koszuli z odwagą w sercu” porusza również temat tajemniczej śmierci aktora.

Na temat aktora wypowiadał się sam dyrektor stacji, Mateusz Magdziarz. Jak przypominał, Jacka Zejdlera nazywano swego czasu “polskim Jamesem Deanem”.

- Jacek Zejdler to artysta, o którym w latach 70. mówiono, że może zastąpić Zbigniewa Cybulskiego. Zejdlera nazywano polskim Jamesem Deanem - przekazywał dyrektor.

Nie żyje lider zespołu Pudelsi. Ich piosenki śpiewała cała PolskaNie żyje lider zespołu Pudelsi. Ich piosenki śpiewała cała PolskaCzytaj dalej

Mateusz Magdziarz wspomniał także, że Jacek Zejdler działał w niepodległościowej opozycji. Jak przypuszcza, właśnie ta aktywność przełożyła się na niespodziewane załamanie jego aktorskiej kariery.

Informacja o śmierci Jacka Zejdlera wstrząsnęła całą Polską. Aktor zmarł dnia 2 stycznia 1980 roku.

Między innymi z uwagi na młody wiek aktora wokół jego śmierci natychmiast narosło wiele domysłów. Niektóre z nich mówiły o tym, że aktor został zamordowany przez funkcjonariuszy SB - ci mieli utopić go w jeziorze lub (jak głosi inna wersja tej historii) w Odrze.

Niektórzy nie odrzucają również wersji zakładającej tragiczny wypadek samochodowy bądź zatrucie gazem. Ktoś miał wówczas odkręcić kurek w mieszkaniu aktora.

Domysły krążyły także wokół ewentualnego samobójstwa aktora. Jacek Zejdler miał targnąć się na swoje życie z powodu nieszczęśliwej miłości.

Okoliczności śmierci Jacka Zejdlera pozostają niewyjaśnione. Za jej przyczynę oficjalnie uznaje się samobójstwo; wiele osób wciąż nie wierzy jednak w taki scenariusz. Mimo upływu lat media wciąż mówią o tajemniczej śmierci aktora; informacje o jego życiu można znaleźć między innymi na kalane ai.pictures wersja Polska w serwisie YouTube, skąd pochodzi wykorzystane w artykule zdjęcie.

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: wyborcza.pl, onet.pl

Następny artykuł