Swiatgwiazd.pl
Pudelsi Pilne

lelum.pl

Nie żyje lider zespołu Pudelsi Andrzej Bieniasz

21 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Nie żyje lider popularnego zespołu Pudelsi. Andrzej Bieniasz zmarł w wieku 66 lat po długiej walce o zdrowie. Chorował na rzadki nowotwór układu chłonnego (odpornościowego). Członkowie zespołu pożegnali kolegę wzruszającymi słowami.

Media przekazują przykre wieści, nie żyje lider krakowskiego zespołu Pudelsi. Informacja o śmierci muzyka pojawiła się między innymi na oficjalnym profilu składu na Facebooku. Członkowie zespołu pożegnali gitarzystę krótkim wpisem: “Niestety, żegnaj Przyjacielu R.I.P”.

Smutne doniesienia mediów. Nie żyje lider “Pudelsów”

Wśród osób, które poinformowały o śmierci lidera zespołu Pudelsi, znalazł się również gitarzysta Jacek Królik. Jak wynika z instagramowego wpisu, śmierć muzyka wstrząsnęła jego kolegą po fachu.

- Z ogromną przykrością zawiadamiam, że Andrzej Pudel Bieniasz odszedł dziś w nocy. Kompletnie nie wiem co powiedzieć. Za wcześnie, za szybko - napisał Jacek Królik.

Jednoczesny lider i założyciel zespołu Pudelsi zmagał się z poważną chorobą onkologiczną. Nowotwór rozwijał się w układzie chłonnym muzyka, był to rzadki chłoniak z komórek płaszcza.

Jeszcze na początku grudnia lider “Pudelsów” dziękował fanom za wsparcie w chorobie, zarówno to duchowe, jak i finansowe. Andrzej Bieniasz wiedział wówczas, że od wyzdrowienia dzieli go jeszcze długa droga, której, niestety, ostatecznie nie udało mu się przebyć.

- Drodzy przyjaciele!!!! Od poniedziałku żyjemy w innej rzeczywistości. Ogromne wsparcie jakie dostałem od Was i to finansowe i duchowe wzruszyło nas niejednokrotnie do łez. Naprawdę czytając wasze wpisy i smsy spłakaliśmy się z Betti jak bobry. Zapewniliście mi środki na leczenie kilkumiesięczne Ibrutynibem, który jak twierdzi mój doktor już zaczął niszczyć komórki tego wstrętnego chłoniaka. Teraz jeszcze trzymajcie kciuki, żeby to szło tak dalej i żebym odzyskał władze w rękach i nogach. Przede mną długa droga, ale przy takim wsparciu musi się udać - pisał muzyk.

Andrzej “Pudel” Bieniasz przeszedł przez wyniszczającą dla organizmu chemioterapię, konieczny okazał się również przeszczep szpiku. Leczenie nie przyniosło jednak spodziewanych efektów.

Nawrót choroby nastąpił w listopadzie 2020. Od grudnia muzyk przebywał już w szpitalu.

Zespół Pudelsi został założony w 1985 roku z inicjatywy Andrzeja Bieniasza oraz Franza Dreadhuntera. Skład zespołu stanowili muzycy uprzednio związani z formacją “DÜPĄ”.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Bawił ludzi do łez, tymczasem sam skrywał wielki sekret. Ujawnił go po latach

  • Barbara Kurdej-Sztan w ogniu krytyki. Wszystko przez kwarantannę

  • Czy Tymon Tymański ma dzieci?

Źródło: wyborcza.pl, onet.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >