Gorden Kaye Żródło: screen youtube.com/ Nedjeljko Belić

Gorden Kaye długo ukrywał, że jest gejem

21 Styczeń 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Gwiazda serialu “Allo, 'Allo!”, Gorden Kaye, zasłynęł z roli Rene. Była to jedna z najlepiej rozpoznawanych postaci całej produkcji. Choć szef kawiarni bawił widzów do łez, prywatnie aktor borykał się z wieloma problemami natury osobistej. Miał też pewien sekret, który wyjawił dopiero po latach - dotyczył orientacji seksualnej.

Gorden Kaye, właściwie Gordon Fitzgerald Kaye, w dużej mierze zawdzięcza swą popularność roli w brytyjskim serialu komediowym “Allo, ‘Allo!”, gdzie wcielił się w szefa kawiarni. Ulubieniec wielu telewidzów Rene próbował pogodzić jednoczesną współpracę z aliantami i Niemcami, czym dostarczał widzom porządnej dawki śmiechu. Jak się okazuje, prywatnie dokuczały mu silne kompleksy.

Osobiste trudności gwiazdora “Allo, ‘Allo!”. Życie Gordena Kaye nie było pozbawione kompleksów

Problemy osobiste Gordena Kaye dotyczyły jego wagi oraz orientacji seksualnej. Okazuje się, że aktor miał o sobie naprawdę niskie mniemanie.

Źródło informacji na ten temat stanowi między innymi wydana w 1989 roku autobiografia aktora. W książce zatytułowanej “Rene i ja: swego rodzaju autobiografia” Kaye wyjawił, że borykał się z nieśmiałością i nadwagą.

Gorden Kaye pisał, że zaczął kwestionować swą własną seksualność już w młodości. Pewien przełom w tej sprawie nastąpił rok przed wydaniem autobiografii, bo w 1988 roku. Aktor przyznał wówczas, że jest gejem.

Barbara Kurdej-Sztan w ogniu krytyki. Wszystko przez kwarantannęBarbara Kurdej-Sztan w ogniu krytyki. Wszystko przez kwarantannęCzytaj dalej

To nie zakończyło jednak jego wewnętrznych konfliktów. Zgodnie z doniesieniami serwisu Plotek, do wyznania dotyczącego swojej orientacji zmusiła go presja wywierana przez rzeszę brytyjskich tabloidów.

Lata później Vicki Michelle, która także znalazła swe miejsce w obsadzie serialu “Allo, ‘Allo!”, wyznała mediom, że kręcenie niektórych scen z Gordonem Kaye było obustronnie krępujące. Choć Kaye robił wszystko, by pozostać profesjonalistą, Vicki Michelle wyraźnie czuła z jego strony opór.

Jak wspomina aktorka, ciało aktora niemal machinalnie odpychało od siebie Vicki. Oznaczało to jednocześnie pewien większy wysiłek ze strony aktorki.

- Był gejem w czasach, kiedy nie mówiło się o tym i nie było z tego dumnym. Kiedy więc musieliśmy się zatapiać w uścisku - a to działo się w każdym odcinku - naprawdę musiałam się napracować. To było jakby jego całe ciało samo mnie odpychało, odsuwał się ode mnie. Tak naprawdę musiałam wszystko naokoło tej sceny zbudować sama - relacjonuje Viki Michelle.

Zbliża się rocznica śmierci Gordena Kaye. Aktor odszedł 23 stycznia 2017 roku; miał 75 lat. Swój majątek podzielił między rodzinę, przyjaciół oraz kilka organizacji charytatywnych.

Źródło: plotek.pl

Następny artykuł