Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Okrutny atak na Kasię Moś po Eurowizji: "Uwaliłaś Justynę"! Pod presją ujawniła, jak było naprawdę
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 19.02.2024 15:35

Okrutny atak na Kasię Moś po Eurowizji: "Uwaliłaś Justynę"! Pod presją ujawniła, jak było naprawdę

Kasia Moś o głosowaniu na Eurowizji 2024, fot. KAPIF
Kasia Moś o głosowaniu na Eurowizji 2024, fot. KAPIF

Jak Kasia Moś głosowała w preselekcjach na Eurowizję 2024? Czy nie wsparła Justyny Steczkowskiej? Piosenkarka ujawniła swoją punktację pod presją internautów. Musiała stawić czoła potężnej fali krytyki, a nawet hejtu.

LUNA polską reprezentantką na Eurowizji 2024

Już wszystko jasne. 9 maja w pierwszym półfinale reprezentować Polskę będzie LUNA, która zaśpiewa piosenkę “The Tower”. Dzięki ujawnionym sumarycznym wynikom głosowania wiemy, że następczyni Blanki minimalnie wygrała z Justyną Steczkowską. Pokonała ją, zdobywając zaledwie 1 pkt więcej.

Luna otrzymała łącznie 34 punkty od pięcioosobowego jury, a Justyna 33. Trzecie miejsce zajęła piosenka z filmu “Chłopi”, która zgromadziła już “tylko” 24 punkty. Taki bieg zdarzeń nie spodobał się zwolennikom Steczkowskiej, upatrującym w niej najlepszą kandydatkę. Wielu uważa, że “WITCH-er Tarohoro” poradziłoby sobie lepiej od zwycięskiej propozycji.

Steczkowska dostała telefon od syna i załamała się. Nie miał dla niej dobrych wieści. "To nie jest fajne" Justyna Steczkowska przekazała smutne informacje. "Umarł mi na rękach"

Kasia Moś skrytykowana za wyniki głosowania jury w preselekcjach na Eurowizję 2024

Internauci nie zostawili suchej nitki na jurorach. Najbardziej oberwało się jedynej gwieździe w składzie, czyli Kasi Moś, która Eurowizję zna od podszewki. Sama trzykrotnie startowała w krajowych eliminacjach, które wygrała w 2017 roku. Z piosenką “Flashlight” weszła do finału. Widzowie i jurorzy uplasowali ją na 22. miejscu.

W komentarzach pod ostatnim postem Kasi pojawiło się wiele krytykujących głosów. Oto tylko kilka z nich:

  • Strasznie mi przykro Kasiu. Zawsze cię ceniłem. Zmarnowałaś nam cały rok.
  • Kto bierze Moś na ekspertkę od Eurowizji, jak ona sama zajęła w finale jedno z ostatnich miejsc? To, co ona może wiedzieć o tym konkursie, jak się nie zna?
  • Uwaliłaś Justynę. Bardzo niemiło…
  • Jak artystka z tak ogromną wrażliwością mogła stać za wyborem tak nijakiej, popowej piosenki? Nigdy nie zrozumiem tego… Tylko żal artystów, którzy zgłosili naprawdę piękne utwory.
  • Mierne jury, mierny wybór.
  • Kasia? Naprawdę? Takie grono jury i wybrało takie disco na Eurowizję? – pisali fani.

Pojawiły się też sugestie, że Moś miała ocenić piosenkę Luny lepiej od utworu Justyny Steczkowskiej. Pod presją kąśliwych i krzywdzących uwag artystka postanowiła zabrać głos.

Jak Kasia Moś głosowała w preselekcjach na Eurowizję 2024?

Jeden z internautów napisał, że “bardzo kibicował Kasi na Eurowizji”, ale “pozazdrościła Justynie sukcesu, a swoją punktacją chciała odebrać jej szanse na wyjazd”. Na te słowa Moś nie pozostała obojętna. Wprost ujawniła, jak wyglądała jej tabela punktacyjna.

Jurorka eliminacji przyznała, że w swoim głosowaniu uwzględniła Justynę, ale pominęła właśnie Lunę… Taka odpowiedź z pewnością utrze nosa wszystkim tym, którzy mieli zastrzeżenia do ocen Kasi.

Jak Justyna mogła przegrać przeze mnie, skoro ja na Lunę nie oddałam ani jednego głosu! Pozdrawiam – napisała Kasia, ucinając dalszą dyskusję.

Kasia Moś o głosowaniu w preselekcjach na Eurowizję 2024
Kasia Moś o głosowaniu w preselekcjach na Eurowizję 2024

Wszyscy eksperci, którzy wybierali piosenkę na Eurowizję 2024, są za tym, by TVP ujawniła ich osobiste rankingi, które wpłynęły na ostateczny rezultat. Mamy nadzieję, że zapewnienia Kasi wystarczą, by wstrzymać kolejną falę cierpkich komentarzy od rozjuszonych fanów Steczkowskiej.

Kasia Moś Eurowizja
Kasia Moś, fot. KAPIF
Justyna Steczkowska, fot. KAPiF
Justyna Steczkowska, fot. KAPIF
Luna
Luna, fot. KAPIF