Swiatgwiazd.pl
Jan A.P. Kaczmarek

KAPiF

Jan A.P. Kaczmarek jest ciężko chory. Córka kompozytora zaapelowała o wsparcie

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Jan A.P. Kaczmarek, znany na całym świecie kompozytor muzyki filmowej i laureat Oscara ma ogromne problemy ze zdrowiem. Sprawę nagłośniła jego córka, która założyła zbiórkę na leczenie artysty. Jej relacja łamie serce.

Kompozytor zdobył w 2005 roku Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel", z Johnnym Deppem w roli głównej. Poza tym jest autorem ścieżek dźwiękowych do tak znanych polskich i zagranicznych tytułów, jak "Magnezja", "City Island", "Dzieci Ireny Sendlerowej", "Quo vadis" czy "Całkowite zaćmienie".

Jan A.P. Kaczmarek jest chory. O wszystkim opowiedziała jego córka

Anastazja Davis założyła zbiórkę pieniędzy na platformie crowdfundginowej. To tam opisała całą sytuację. Kompozytor ma już prawie siedemdziesiąt lat, a jego zdrowie od dłuższego czasu jest poważnie zagrożone.

Ma zanik wieloukładowy lub MSA, na który nie ma prawdziwego leczenia ani lekarstwa. Choroba uszkadza zakończenia nerwowe, aż zawiodą płuca. To jest horror dla nas, gdy patrzymy, jak ten niesamowity człowiek toczy walkę, której nie wygra. Wszystkie próby pomocy mu w poprawie nie powiodły się, a teraz celem jest zapewnienie mu jak największego komfortu w domu – napisała córka Kaczmarka.

"Tata nie jest już również w stanie pracować" pisze Davis. Jego żona, Aleksandra Twardowska-Kaczmarek, musiała zrezygnować z pracy, by móc na pełen etat opiekować się ukochanym mężem oraz ich siedmioletnim synem. Wszystko to sprawiło, że rodzina ma poważne problemy finansowe. Dzieci muzyka pomagają, jak mogą, ale potrzeby są zbyt duże.

Filip Chajzer

Filip Chajzer już rozstał się z narzeczoną? Media: "Zorientował się, że popełnił błąd"

CZYTAJ DALEJ

Córka Jana A.P. Kaczmarka poprosiła o wsparcie finansowe

Zdrowie taty zbliża się do punktu, w którym będzie potrzebował bardziej specjalistycznej opieki pielęgniarskiej, innego opiekuna oraz więcej sprzętu wspomagającego i terapii, które umożliwią mu pozostanie w domu z żoną i dzieckiem, czego desperacko pragnie. Każda kwota pomoże, naprawdę – czytamy w opisie zbiórki.

Kaczmarek ma piątkę dzieci. Szymona, Józefinę, Antoniego i Anastazję z pierwszego małżeństwa oraz małego synka z drugą małżonką, dużo młodszą od niego Aleksandrą. Celem zbiórki było zebranie 10 tysięcy dolarów. Obecnie zniknęła ona już z platformy crowdfundginowej, co pozostawia nadzieję, że zakończyła się ona powodzeniem.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz do kobiet. Mocny przekaz byłej żony Kurzajewskiego

  2. Jak dziś wyglądają dzieci Kazimiery i Macieja Solejuków z "Rancza"? [Zdjęcia]

  3. Królikowska nie spodziewała się, co spotka ją w Dzień Babci. Poruszenie w domu aktorki

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Miley Cyrus, Gala LACMA Art Film w Los Angeles, fot. Jen Lowery / SplashNews.com/East News, Malgorzata Foremniak, Premiera filmu Sonata, fot. Pawel Wodzynski/East News, Beyonce, Gala MET 2016, fot. Splash News/EAST NEWS

Gwiazdy, które zmagały się z depresją. Numer 3 jest teraz na ustach całej Polski, przykre wyznanie

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Choroby i zaburzenia dotykają ludzi ze wszystkich branż. Z różnego rodzaju problemami borykają się również celebryci, którzy często otwierają się na tematy zaburzeń i chorób psychicznych, aby szczerzyć świadomość oraz sprzeciwić się stygmatyzowaniu osób dotkniętych problemem. Oto lista znanych gwiazd, którym przyszło zmierzyć się z depresją.

Zobacz galerię >

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Szymon Hołownia, Dwa Brzegi - 9 Festiwal Filmu i Sztuki, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Kim jest żona Szymona Hołowni? Urszula ma nietypowy zawód, niewiele kobiet w Polsce się tym zajmuje

Czytaj więcej >
Blanka Lipińska, premiera filmu "365 dni", fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Blanka Lipińska chciałaby dokonać apostazji. Ma tylko jeden warunek

Czytaj więcej >
Ewa Drzyzga, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Gdzie mieszka Ewa Drzyzga? Urządziła sobie przytulne gniazdko, do pracy dojeżdża 300 km

Czytaj więcej >
Dorota Szelągowska, Ramówka jesienna TVN Style 2014, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Dorota Szelągowska o wierze i rozwodzie kościelnym. "Wolę nie być katoliczką, niż być hipokrytką"

Czytaj więcej >
Dominika Gwit, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Dominika Gwit zabrała synka na pierwszy spacer. Dumnie pozuje obok wózka za kilka tysięcy

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Czy zdążą przed ślubem? Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski mają jeszcze jeden, poważny cel

Czytaj więcej >