Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jann na nagraniu sprzed lat, wtedy stawiał pierwsze kroki. Jego repertuar zmienił się o 180 stopni
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 08.03.2023 20:21

Jann na nagraniu sprzed lat, wtedy stawiał pierwsze kroki. Jego repertuar zmienił się o 180 stopni

Jann
Fot. YouTube @Przemysław Głowacz; @@sbigi1999

Obecnie na polskiej scenie muzycznej mnóstwo zamieszania robi Jan Rozmanowski, czyli Jann. Jego występ na preselekcjach do Eurowizji odbił się głośnym echem w całej Polsce, a nawet za granicą. W internecie nie brakuje archiwalnych nagrań jego występów, kiedy jeszcze był młodym chłopcem. Jego repertuar zmienił się nie do poznania.

Muzyk zrobił wrażenie hipnotyzującym głosem oraz mroczną stylizacją, na którą składał się kombinezon z czarnej skóry, ozdobionej łańcuchami i gotycki makijaż. Jego fani będą w szoku, kiedy dowiedzą się, jakie piosenki wykonywał na początku swojej kariery.

Jann: początki kariery Jana Rozmanowskiego

Jan Rozmanowski urodził się 12 lutego 1999 roku w Lublinie. Dorastał jednak w Garwolinie, jako jeden z ośmiorga rodzeństwa. W jego rodzinie się nie przelewało: w 2013 roku wzięli oni udział w pierwszej edycji programu Polsatu „Nasz nowy dom”.

Mniej więcej w tym samym okresie rozpoczęła się jego kariera muzyczna. Jeszcze jako chłopiec występował w Teatrze Muzycznym „Od Czapy” w Garwolinie. Tam też chodził do szkoły muzycznej, w której przerwał naukę, kiedy jego rodzina przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Tam kontynuował edukację w Flynn Performing Arts School i londyńskiej uczelni BIMM.

Kim był Jakub Majoch? Jego konfliktem z Dodą przed laty żyła cała Polska

Początkowy repertuar Janna to pieśni patriotyczne

W internecie nie brakuje archiwalnych filmów, wykonanych podczas jego występów  Teatrze Muzycznym "Od Czapy". Młody artysta brał udział w wielu patriotycznych wydarzeniach muzycznych jak powstańczy koncert „Poczta polowa” w Warszawie.

Nagrania pochodzące z 2011 i 2012 roku, jak to z koncertu "Ziutkowi na urodziny", który odbył się w Muzeum Powstania Warszawskiego, pokazują całkiem inne oblicze Jana: wtedy był jeszcze grzecznym chłopcem o pięknym, wzruszającym głosie, śpiewającym patriotyczne piosenki.

Jann: wielka przemiana muzyka

Obecny wizerunek muzyka zaczął kształtować się w okolicach 2020 roku. Wtedy to wydał debiutancki singiel „Do You Wanna Come Over?”. Dwa lata później stworzył minialbum „Power” oraz wystąpił na Off Festivalu i festiwalu Great September.

Mogliśmy go też zobaczyć podczas trasy koncertowej Ralpha Kaminskiego, gdzie występował jako support. Kiedy 26 lutego pojawił się w finale programu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” z utworem „Gladiator”, w niczym nie przypominał już niewinnego chłopczyka. 

Zobacz zdjęcia i film:

Jann.png
Jann w 2011 roku, fot. @@TheRozmanowski, YouTube
Jann.png
Jann w 2012 roku, fot. @Przemysław Głowacz, YouTube, koncert "Ziutkowi na urodziny", 27.XI.2012 w Muzeum Powstania Warszawskiego
Jann.png
Jann w 2014 roku, fot. @sbigi1999, YouTube, Garwoliński Teatr Muzyczny Od Czapy w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego, 25.03.2014
Jann.png
Jann w 2016 roku, fot. @sbigi1999, YouTube, Koncert pt. „Grudniowe głosy, grudniowe losy” 
- Garwoliński Teatr Muzyczny Od Czapy

Zapraszamy na naszego Instagrama