Jolanta Kwaśniewska Żródło: eastnews & TRICOLORS

Gdzie mieszka Jolanta Kwaśniewska? Ma skromne mieszkanie i elegancką posiadłość

8 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Jolanta Kwaśniewska może cieszyć się dwoma własnymi czterema kątami w Polsce. Podczas gdy jeden z nich znajduje się w stolicy naszego kraju, drugi jest zlokalizowany na Mazurach. Trzeba przyznać, że była pierwsza dama ma gdzie wypocząć - wyjeżdżając bowiem poza granice Warszawy, może długo delektować się widokiem na jezioro Samin.

  • Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy są właścicielami dwóch nieruchomości
  • Należy do nich mieszkanie na Wilanowie oraz dom na Mazurach
  • Ostatnio do mediów docierały niepokojące informacje dotyczące zdrowia byłej pierwszej damy

Choć od prezydentury jej męża minęło ładnych parę lat, Jolanta Kwaśniewska wciąż pozostaje równie rozpoznawalna co zapracowana. Była pierwsza dama ma na swoim koncie parę książkowych publikacji oraz prowadzenie programu “Lekcja stylu”. Stale angażuje się również w działalność założonej przez siebie organizacji “Porozumienie bez barier”, dzięki czemu, mimo upływu czasu, wciąż cieszy się dużą popularnością wśród Polek i Polaków. Teraz wiadomo już, gdzie po pracowitym dniu Jolanta Kwaśniewska może zatroszczyć się o odrobinę relaksu.

Oazy spokoju Jolanty Kwaśniewskiej

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy są posiadaczami dwóch cennych nieruchomości. Jedna z nich znajduje się w stolicy - po zakończeniu prezydentury męża była pierwsza dama nie musiała zatem daleko się przeprowadzać.

Była prezydencka para posiada mieszkanie zlokalizowane na warszawskim Wilanowie. Dzielnica ta uważana jest za jedną z droższych i bardziej prestiżowych. Charakteryzuje ją również dogodny dojazd do centrum Warszawy. Warto jednak zaznaczyć, że tutaj państwo Kwaśniewscy nie mogą cieszyć się, jak to w mieście, dużą życiową przestrzenią.

Mieszkanie Jolanty Kwaśniewskiej i jej męża znajduje się bowiem w bloku. Nie oznacza to jednak, że była prezydencka para nie ma dokąd udać się po odrobinę spokoju. W każdej chwili mogą wyjechać na Mazury, gdzie znajduje się ich niewątpliwie imponująca, druga nieruchomość.

Katarzyna Dowbor szczerze o nowych odcinkach Katarzyna Dowbor szczerze o nowych odcinkach "Nasz nowy dom"Czytaj dalej

Działka Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich liczy sobie 20 hektarów. Na tej powierzchni wzniesiono rezydencję skrytą pośród bujnej roślinności. Dom otacza zarówno las, jak i prywatny ogród państwa Kwaśniewskich. Na terenie działki dodatkowo ma znajdować się domek dla służby.

Na pierwszym piętrze znalazło się dość miejsca na aranżację dwóch sypialni oraz dwóch łazienek z udogodnieniem w postaci wanien z hydromasażem. Na dole zaś znajduje się przestronny salon i gabinet. Wszystko to nieopodal jeziora Samin, dokąd Jolanta Kwaśniewska i jej mąż mogą udać się na spacer.

Życie byłej pierwszej damy to nie zawsze sielanka

W ostatnim czasie Jolanta Kwaśniewska w szczególny sposób może potrzebować odrobiny spokoju w zaciszu jednego ze swych domów. Do mediów trafiły bowiem niepokojące doniesienia dotyczące stanu zdrowia byłej pierwszej damy. Razem z mężem przechorowała infekcję wywołaną nowym wirusem SARS-CoV-2, co znacznie odbiło się na jej kondycji fizycznej.

Informacje o stanie zdrowia Jolanty Kwaśniewskiej przekazywał między innymi sam jej małżonek. Choć była pierwsza dama przeszła zakażenie stosunkowo łagodnie, obecnie zmaga się z powikłaniami po zakażeniu niebezpiecznym patogenem. Zawodzić ma w szczególności układ moczowy.

- Żona nie miała gorączki, u niej hospitalizacja była dwudniowa. Ale teraz Jolę dopadło zapalenie nerek, które prawdopodobnie związane jest z przechorowanym już koronawirusem - wyjaśniał Aleksander Kwaśniewski.

JK 1

JK 2

Źródło: screen se.pl

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: SuperExpress, Radio Zet

Następny artykuł