Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Katarzynie Dowbor po operacji usunięto organ. O ciężkiej chorobie wiedzieli tylko bliscy
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 18.03.2024 19:20

Katarzynie Dowbor po operacji usunięto organ. O ciężkiej chorobie wiedzieli tylko bliscy

Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF

Katarzyna Dowbor miała za sobą trudne chwile. Nie wszyscy zdawali sobie sprawę, że dziennikarka ma za sobą poważną operację. Prezenterka po raz pierwszy otworzyła się na ten temat w “Pytaniu na Śniadanie”.

Życie prywatne Katarzyny Dowbor

W 1978 roku Katarzyna Dowbor wyszła za mąż za Piotra Dowbora. Para ma razem syna Macieja, który podążył śladami matki. Niestety, doszło do rozwodu. Jej drugim mężem był dziennikarz Janusz Atlas, z którym wzięła ślub w 1982 roku. Po siedmiu latach małżeństwa się rozstali. Katarzyna Dowbor po raz trzeci wyszła za mąż za Grzegorza Świątkiewicza

W 1999 roku urodziła córkę Marię, która jest efektem jej nieformalnego związku z Jerzym Baczyńskim. Dowbor jest również dumna babcią dwóch dziewczynek, Janiny i Heleny. Dziennikarka bardzo lubi spędzać czas z wnuczkami, choć niestety ma wiele pracy.

Jestem niestety babcią zapracowaną. Babcią, która nie bardzo ma czas dla wnuczek, przyznaję się bez bicia, bo jestem ciągle w trasie. Ale jeżeli tylko mam szansę spotkać się z moimi wnuczkami, które są cudowne, to się bardzo staram. Wtedy jestem babcią rozpuszczającą. Na wszystko im pozwalam - wyznała w rozmowie z portalem “Jastrząb Post”.

Przed Katarzyną Dowbor w ostatnim czasie stanęło również nowe wyzwanie zawodowe. 

Kim jest brat Katarzyny Dowbor? Prezenterka ujawniła całą prawdę o Tomaszu TYLKO U NAS: Dorota Wellman oceniła Katarzynę Dowbor. Najpierw wspomniała o jej wieku, a potem... Co na to TVP?

Katarzyna Dowbor w "Pytaniu na Śniadanie"

Po zwolnieniu dotychczasowych prowadzących programu "Pytanie na Śniadanie", produkcja szybko musiała zaprezentować widzom nowe twarze, aby zachować ciągłość emisji. W ostatnim czasie można zaobserwować obecność Joanny Górskiej, Roberta Stockingera, Klaudii Carlos, Roberta El Gendy, Katarzyny Dowbor i Filipa Antonowicza na antenie TVP. 

Jednak szczególnie para Dowbor-Antonowicz wywołała spore zainteresowanie widzów. Po głośnym odejściu Katarzyny Dowbor z programu "Nasz nowy dom" na antenie Polsatu, nie trzeba było długo czekać, aż konkurencyjna stacja zainteresuje się współpracą z nią. Dziennikarka ma przecież ogromne doświadczenie przed kamerami. Joanna Koroniewska, synowa dziennikarki w rozmowie z portalem Shownews.pl, przyznała, że Katarzyna Dowbor świetnie czuje się na planie "Pytania na Śniadanie".

Ostatnio prezenterka podzieliła się fanami na żywo szczerym wyznaniem. 

Kasia Dowbor o chorobie i operacji

W dzisiejszym odcinku programu "Pytanie na Śniadanie" Katarzyna Dowbor zaskoczyła widzów, ujawniając, że boryka się z istotną chorobą. W czasie prowadzenia programu otwarcie wspomniała, że nie posiada tarczycy i koniecznie musi stosować leki.

 Ja się państwu przyznam, że nie mam tarczycy, bo też chorowałam. W końcu lekarze podjęli decyzję, żeby tę tarczycę po prostu zastąpić tabletkami. Ja te tabletki biorę codziennie, można się do tego przyzwyczaić, nie jest to wielki problem — wyznała.

Oglądający "Pytanie na śniadanie" mogli być zaskoczeni tym oświadczeniem, ale dla prawdziwych fanów Katarzyny Dowbor to nie było nic zaskakującego. Kilka lat temu, w wywiadzie z Plejadą, już wyznała, że przeszła ten zabieg w 2018 roku

Muszę przyznać, że było to okraszone z mojej strony ryzykiem i strachem. Jednak po operacji mój organizm bardzo się uspokoił. Wcześniej ciężko było mi nawet wstawać. Nagminnie przez wiele lat miałam stan zapalny tarczycy, a, jak wiadomo, ona rządzi całym organizmem — mówiła wtedy.

Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF