Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kim jest brat Katarzyny Dowbor? Prezenterka ujawniła całą prawdę o Tomaszu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 24.02.2024 19:12

Kim jest brat Katarzyny Dowbor? Prezenterka ujawniła całą prawdę o Tomaszu

Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF

Katarzyna Dowbor spełnia się jako nowa gospodyni “Pytania na śniadanie”. Prezenterka może liczyć na wsparcie fanów, ale także najbliższych: syna Macieja i córki Marii. Niewielu wie jednak, że gwiazda ma również brata, który robi nie lada karierę. Wiemy, czym się zajmuje.

Katarzyna Dowbor powróciła do TVP

Katarzyna Dowbor to jedna z pierwszych twarzy, jakie pojawiają nam się przed oczami, gdy pomyślimy o polskiej telewizji. Nic dziwnego, gwiazda związana jest z mediami już od wczesnych lat 80.

W 2013 r. związała się z Polsatem, gdzie prowadziła program, który można śmiało nazwać dziełem jej życia - “Nasz nowy dom”. Po tym jak do stacji dołączył nowy dyrektor programowy Edward Miszczak, została jednak zwolniona ze swojej roli.

Na wielki powrót Katarzyny Dowbor nie musieliśmy jednak czekać zbyt długo. Pod koniec stycznia dziennikarka zadebiutowała w nowej roli - prowadzącej “Pytania na śniadanie”. Poranne show TVP gwiazda prowadzi u boku Filipa Antonowicza.

TYLKO U NAS: Dorota Wellman oceniła Katarzynę Dowbor. Najpierw wspomniała o jej wieku, a potem... Co na to TVP? Edward Miszczak bez ogródek o Katarzynie Dowbor: "Nie jest dziennikarką". Na tym nie poprzestał

Rodzina Katarzyny Dowbor

Rodzina Katarzyny Dowbor niemal od zawsze była tematem, który wyjątkowo interesował jej fanów. W swoim życiu gwiazda trzykrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Pierwsze małżeństwo, z Piotrem Dowborem, zaowocowało narodzinami syna.

Maciej Dowbor, bo o nim mowa, wkrótce ruszył śladami swojej mamy i zaczął telewizyjną karierę. Obecnie podziwiać możemy go chociażby w “Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie pełni funkcję gospodarza.

Oprócz niego, Katarzyna Dowbor ma jeszcze córkę - Marię, której ojcem jest dziennikarz Jerzy Baczyński. Całkiem niedawno prezenterka chwaliła się sukcesem swojego dziecka, które wydało swój debiutancki tomik poezji.

Kim jest brat Katarzyny Dowbor?

Niewielu fanów Katarzyny Dowbor wie, że gwiazda ma również brata, który robi karierę w Stanach Zjednoczonych. Prezenterka miała okazję pochwalić się nim na łamach swojej książki “Mężczyźni mojego życia”.

Tomek mieszka w Chicago, gdzie całkiem dobrze sobie radzi. Jest specjalistą od rehabilitacji dłoni. W Stanach zrobił doktorat i otworzył pięć klinik, które bardzo dobrze prosperują. […] Wyjechał do USA we wczesnych latach 80. Nie znał wtedy angielskiego. Mieszkał w Nowym Jorku, rankami chodził do szkoły, wieczorami pracował jako taksówkarz. Tomek jest bardzo zaradnym mężczyzną, który ciężko pracuje i dla którego Ameryka okazała się idealnym gruntem do zrobienia kariery - opowiadała dziennikarka.

Katarzyna Dowbor jest bardzo dumna z Tomasza, który, jak tłumaczyła, “kierując swoimi klinkami, jako dojrzały już mężczyzna i głowa rodziny skończył na Uniwersytecie Columbia reżyserię i produkcję filmową”. Choć mieszka poza granicami Polski, doskonale pamięta o swoim ojczystym kraju.

Ma też własny jacht z wielką polską banderą. Posiada dwa obywatelstwa i jest wielkim polskim patriotą - przekonywała gospodyni “Pytania na śniadanie” w swojej książce.

Zaskoczeni?

Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF
Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor, fot. KAPiF

Źródło: K. Dowbor, Mężczyźni mojego życia, The Facto, Warszawa 2013.