Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Klasy nie kupisz. Tak trener Holendrów potraktował Polaka. Skandaliczne zachowanie
Karolina Kurek
Karolina Kurek 16.06.2024 17:19

Klasy nie kupisz. Tak trener Holendrów potraktował Polaka. Skandaliczne zachowanie

Euro 2024
fot. KAPiF, Instagram

Podczas spotkania Polski z Holandią na Euro 2024 doszło do skandalicznego zachowania Ronalda Koemana. Za to Michał Probierz pokazał klasę. Szczegóły.

Pierwszy mecz polskiej reprezentacji na Euro 2024

Euro 2024 rozpoczęło się w piątek 14 czerwca spotkaniem gospodarzy rozgrywek z drużyną Szkocji. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Niemiec wynikiem 5:1. Nasi rodacy kilka dni temu przybyli do Hanoweru, gdzie przygotowywali się do pierwszego starcia w Mistrzostwach Europy z Holandią. 

Mecz został zaplanowany na niedzielę 16 czerwca na Stadionie w Hamburgu. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1:1. Gola dla Biało-Czerwonych strzelił Adam Buksa. Polskie WAGs wspierają swoich partnerów. Na trybunach pojawiła się Marina Łuczenko-Szczęsna, czy Aleksandra Buksa. 

Piotr Zieliński przed meczem Polski z Holandią doprowadził kibiców do łez Nicola Zalewski zareagował po doniesieniach o zdradzie

Tak Ronald Koeman potraktował Probierza

Tuż przed meczem drużyny polskiej reprezentacji z Holandią podczas Euro 2024  doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Chodzi o zachowanie trenera Holendrów, Ronalda Koemana. W momencie wyjścia na murawę zostały odegrane hymny narodowe obu państw. Przeciwnicy w spotkaniu przywitali się ze sobą - tak powinno być w również w przypadku trenerów. 

Jednakże sytuacja wyglądała w ten sposób, że to Michał Probierz ruszył w stronę Ronalda Koemana, który szybko się schował i usiadł na ławce. Do przywitania selekcjonerów doszło, gdy Probierz wyciągnął rękę do holenderskiego trenera. Zdaniem wielu, Koeman w tym momencie wykazał się brakiem klasy i taktu

Michał Probierz odpowiada na słowa Koemana

Wyżej opisana sytuacja jest tym zaskakująca, że do tej pory nie było powodów, by trenerzy darzyli się sympatią lub wręcz przeciwnie. Na kilka dni przed starciem się naszej reprezentacji z drużyną Holandii na Stadionie w Hamburgu, Ronald Koeman wyraził zwątpienie odnośnie kontuzji, której doznał Robert Lewandowski podczas meczu z Turcją.  Michał Probierz zabrał głos w tej sprawie. 

Nie szukałbym tutaj żadnego drugiego dna. Jeśli Ronald Koeman nie wierzy, że Robert nie zagra z Holandią, niech zadzwoni sobie do Barcelony - powiedział podczas jednej z konferencji prasowych trener polskiej reprezentacji. 

Biało-Czerwoni kolejny mecz rozegrają w piątek 21 czerwca z reprezentacją Austrii. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 w Berlinie. 

Michał Probierz. fot. KAPiF
Michał Probierz, fot. KAPiF
Ronald Koeman, fot. Instagram
Ronald Koeman, fot. Instagram