Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Euro 2024. Skandal przed meczem otwarcia
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 14.06.2024 20:59

Euro 2024. Skandal przed meczem otwarcia

Euro 2024
fot. TVP

Euro 2024 właśnie się zaczęło. Przed tym jednak wydarzyła się wielka afera. To nie powinno zostać nagrane. 

Polacy na Euro 2024

Polska drużyna piłkarska ma nowego trenera, Michała Probierza, który doprowadził zespół do kwalifikacji na Euro 2024. Siedemnasty turniej w historii mistrzostw Europy w piłce nożnej odbędzie się w Niemczech, które będą gospodarzami po raz trzeci. 

Przed rozpoczęciem mistrzostw, polska reprezentacja wygrała dwa mecze towarzyskie z Ukrainą i Turcją.  Kapitanem drużyny jest napastnik FC Barcelony, Robert Lewandowski. Polacy będą musieli zmierzyć się z silnymi rywalami w fazie grupowej. Ich przeciwnikami będą: Holandia (16 czerwca), Austria (21 czerwca) i Francja (25 czerwca).

Ile pieniędzy dostaną polscy piłkarze?

Wideo z Wojtkiem Szczęsnym podbija sieć Nie tylko Ania i Marina. Tak wyglądają partnerki biało-czerwonych

Ile polscy piłkarze zarobią na Euro?

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024, znane jako Euro 2024, rozpoczną się 14 czerwca w Monachium. Polska reprezentacja zagra swój pierwszy mecz przeciwko Czechom w piątek o godzinie 20:45. UEFA przeznaczyła na organizację turnieju łącznie 331 milionów euro. 

Polska reprezentacja otrzymała 9,25 miliona euro (około 40 milionów złotych) za samo zakwalifikowanie się do turnieju. Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) zdecydował się przekazać zawodnikom 1/4 tej kwoty, czyli 2,31 miliona euro. To wynagrodzenie jest tylko początkiem, gdyż dalsze premie zależą od wyników w fazie grupowej i kolejnych etapach turnieju.

Teraz jednak wydarzy się wielki skandal tuż przed rozpoczęciem pierwszych meczów.

Euro 2024. Wpadka przed meczem otwarcia

Przed meczem Niemcy – Szkocja prowadzono transmisję na żywo, podczas której w tle widoczni byli licznie zgromadzeni kibice obu drużyn, wspólnie bawiący się.

Reporter zwrócił uwagę na grupę fanów znajdujących się blisko kamery. Operator zauważył szkockie kilty noszone przez fanów. Nie spodziewał się jednak, jak to się zakończy. Jeden z kibiców podniósł swój tradycyjny strój, odsłaniając przyrodzenie innego mężczyzny. 

Kamera natychmiast skierowała się w inną stronę, a reporter zasłonił oczy.  Wtopa w niemieckiej telewizji szybko rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych, gdzie obejrzały ją miliony kibiców.