Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Euro 2024. Tak zakwaterowali naszych. Skromnie
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 14.06.2024 16:21

Euro 2024. Tak zakwaterowali naszych. Skromnie

Robert Lewandowski
fot. KAPiF

Właśnie zakwaterowano polskich piłkarzy przed Euro 2024. Warunki pozostawiają wiele do życzenia. 

Euro 2024

Polska reprezentacja piłkarska ma nowego trenera, Michała Probierza, który poprowadził drużynę do awansu na Euro 2024. Tegoroczny, 17. turniej w historii piłki nożnej odbędzie się w Niemczech, które po raz trzeci są jego gospodarzem.  Tuż przed rozpoczęciem mistrzostw, polska drużyna rozegrała dwa mecze towarzyskie – z Ukrainą i Turcją – oba zakończone zwycięstwem.  

Zespół, którego kapitanem jest napastnik FC Barcelony, Robert Lewandowski, będzie musiał stawić czoła silnym przeciwnikom w grupie. Polska zmierzy się z Holandią 16 czerwca, Austrią 21 czerwca i Francją 25 czerwca.

Kim jest Ivana Knoll? Miss Mundialu podbije też Euro 2024 Euro 2024. Potężna kasa dla reprezentacji. Tyle zarobią polscy piłkarze

Ile zarobią polscy piłkarze na Euro 2024?

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024, znane jako Euro 2024, rozpoczną się 14 czerwca w Monachium. Polska reprezentacja zagra swój pierwszy mecz przeciwko Czechom w piątek o godzinie 20:45. 

UEFA przeznaczyła na mistrzostwa łącznie 331 milionów euro.  Polska reprezentacja otrzymała premię za samo zakwalifikowanie się do turnieju – 9,25 miliona euro (około 40 mln zł). Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) postanowił przekazać zawodnikom 1/4 tej kwoty, czyli 2,31 miliona euro. Wynagrodzenie za udział w fazie grupowej to dopiero początek. 

Nasi piłkarze już zakasają rękawy w Niemczech. Okazuje się jednak, że ich warunki w hotelu nie robią wrażenia. 

Tak zakwaterowano polskich piłkarzy w Hanowerze

Na kanale “Łączy nas piłka” regularnie pojawiają się vlogi z życia piłkarzy i imprez sportowych. Tym razem fragment jednego z nich opublikowano na Instagramie. Tymoteusz Puchacz pokazuje na nim, jak wygląda jego pokój, po zameldowaniu się w Hanowerze. 

Witam, jesteśmy właśnie w hotelu w Hanoverze i będę oceniał stan mojego pokoju, którego nie widziałem jeszcze – zaczął, otwierając drzwi.

Warunki do mieszkania nie są powalające. Owszem pokój jest jednoosobowy i znajduje się w nim duże łóżko, ale to w zasadzie wszystko, co tam widzimy. Kolory pokoju są bardzo stonowane, zachowane w czerni i bieli. Oprócz tego znajduje się w nim komoda i przestronne okno.

Wchodzę. Dla mnie najważniejsze w pokoju jest tak, łóżko – jest, które jest duże, które jest zaścielone, ładnie. […] No mi się podoba, dla mnie jest potrzebne tylko to, bo ja tak nie będę tu spędzał czasu, bo ja lubię rozmawiać, ja lubię spędzać życie poza pokojem – dodał Puchacz.

Co myślicie o tych warunkach?

 

Tak zakwaterowano polskich piłkarzy w Hanowerze, fot. Instagram
Tak zakwaterowano polskich piłkarzy w Hanowerze, fot. Instagram
Tak zakwaterowano polskich piłkarzy w Hanowerze, fot. Instagram
Tak zakwaterowano polskich piłkarzy w Hanowerze, fot. Instagram