Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Probierz miał wypadek. Skutki odczuwa do dziś
Karolina Kurek
Karolina Kurek 14.06.2024 20:01

Probierz miał wypadek. Skutki odczuwa do dziś

Michał Probierz
fot. KAPiF

Michał Probierz, trener polskiej reprezentacji w przeszłości uległ poważnemu wypadkowi. Ze skutkami zmaga się do dziś. Co się stało?

Kim jest Michał Probierz?

Michał Probierz to trener polskiej reprezentacji w piłce nożnej. W przeszłości odnosił liczne sukcesy na boisku. Urodził się w Bytomiu, gdzie początek miał jego kariera juniorska. Grał wtedy w takich drużynach, jak ŁKS Łagiewniki, czy Gwarek Zabrze. Karierę seniorską rozpoczął w klubie Ruch Chorzów. W kolejnych latach wyjechał do Niemiec, gdzie był zawodnikiem tamtejszych drużyn. W 1997 roku powrócił do Polski i rozpoczął współpracę z Górnikiem Zabrze. W 2004 roku Probierz został zawodnikiem Pogoni Szczecin, a krótko później grał w Widzewie Łódź. 

Obecny trener Biało-Czerwonych zakończył karierę piłkarską w 2005 roku po doznaniu poważnej kontuzji. Michał Probierz zerwał wówczas więzadła krzyżowe. Potem rozpoczął pracę jako trener. Na przestrzeni lat pełnił tę funkcję w m.in. w takich klubach, jak Wisła Kraków, ŁKS Łódź, Jagiellonia Białystok, czy Cracovia. 

Nieoficjalnie: To Michał Probierz zostanie trenerem reprezentacji Polski. Co wiemy o jego życiu prywatnym? Euro 2024. Tak zakwaterowali naszych. Skromnie

Michał Probierz uległ wypadkowi. Co się stało?

Probierz wiele lat temu uległ poważnemu wypadkowi. Podczas wizyty w “Kanale Zero” i rozmowy z Krzysztofem Stanowskim, jeden z widzów programu internetowego zauważył, że środkowy palec prawej ręki selekcjonera jest krótszy od pozostałych. Jest to skutek zdarzenie, do którego doszło, gdy trener polskiej reprezentacji miał 13 lat. 

Wpadłem na pomysł, żeby obwiązać sobie palec sznurkiem. Na sankach zjechałem do rzeki, zahaczyłem o coś i urwałem palec. W szpitalu i tak się cieszyłem, bo komuś obok przyszywali rękę - opowiadał. 

I zdradził, co usłyszał wtedy od lekarza:

Moja mama płakała. Lekarz spojrzał i zapytał: Co? Pianista? Nie? To da sobie radę. 

O co chodzi z uśmiechem Michała Probierza?

Michał Probierz jako trener polskiej reprezentacji objął schedę po Fernando Santosie. Jako trener odniósł wiele sukcesów w swojej karierze m.in. Puchar Polski za sezon 2009/2010 z Jagiellonią Białystok i 2019-2020 z Cracovią. Z tymi drużynami zgarnął jeszcze Superpuchar. 

Już w niedzielę 16 czerwca odbędzie się pierwsze spotkanie Biało-Czerwonych w tegorocznych rozgrywkach Euro. Polska zmierzy się z Holandią, a w starciu zabraknie kapitana, Roberta Lewandowskiego, który doznał kontuzji podczas ostatniego meczu z Turcją. 

Przed Probierzem wiele wyzwań, dlatego sytuacja nie sprzyja uśmiechowi na twarzy. Okazuje się, że selekcjoner ma z tym poważny problem, który jest wynikiem wypadku sprzed lat. 

Nie mogę się uśmiechnąć. Nie mam czucia w części twarzy, bo dostałem w meczu, jestem po zabiegach. Jak piję kawę to muszę uważać, żeby się nie oparzyć. Niektórzy myślą, że śmieję się szyderczo, ale nie umiem inaczej - opowiadał. 

Wiedzieliście, że trener polskiej reprezentacji ma za sobą takie przeżycia?

Michał Probierz. fot. KAPiF
Michał Probierz. fot. KAPiF
Michał Probierz. fot. KAPiF
Michał Probierz. fot. KAPiF