Najpopularniejszy serwis showbiznesowy w social mediach
Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto Film i TV kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kolejna gwiazda "Świata według Kiepskich" nie żyje. Krzysztof Kamiński miał 72 lata
Anna Lipska
Anna Lipska 13.11.2023 18:39

Kolejna gwiazda "Świata według Kiepskich" nie żyje. Krzysztof Kamiński miał 72 lata

Krzysztof Kamiński nie żyje
Krzysztof Kamiński nie żyje, fot. AKPA

Kolejny aktor związany z serialem “Świat według Kiepskich” nie żyje. Smutne wieści obiegły media. Krzysztof Kamiński miał 72 lata. 

"Świat według Kiepskich". Nie żyje wielu aktorów produkcji

“Świat według Kiepskich” to serial, który doczekał się miana kultowego. Świetny scenariusz, reżyseria, a przede wszystkim brawurowa aktorów, którzy wcielali się w postaci w produkcji, spowodowały, że projekt okazał się wielkim sukcesem i przez lata cieszył się wielką popularnością. 

Niestety wielu z odtwórców wspaniały kreacji nie ma już wśród nas. Dariusz Gnatowski, Ryszard Kotys, Zofia Czerwińska, Bohdan Smoleń, Krystyna Feldman, Jerzy Cnota, Wojciech Skibiński, Kazimierz Ostrowicz… Teraz dołączył do nich kolejny aktor. Smutne wieści obiegły media. 

Zdjęcie Małgorzaty Sochy z poruszającym wyznaniem. Fanki ruszyły z komentarzami McDonald’s reaguje na materiał Goniec.pl o pani Heni: "Jesteśmy poruszeni historią". To musiało się skończyć taką propozycją

Nie żyje aktor "Świata według Kiepskich"

W mediach pojawiła się smutna informacja. Nie żyje Krzysztof Kamiński. W mediach społecznościowych aktora żegna Piotrków Trybunalski, czyli jego rodzinne miasto. 

W wieku 72 lat zmarł piotrkowski aktor, obdarzony magicznym głosem lektor oraz reżyser widowisk i spektakli plenerowych Krzysztof Kamiński - czytamy.

 

Kim był Krzysztof Kamiński?

Krzysztof Kamiński był głównie związany z teatrem, ale pojawiał się też w popularnych produkcjach telewizyjnych. Między innymi we wspomnianym “Świecie według Kiepskich”. Przez lata związany był z Teatrem Powszechnym w Łodzi. Potem wyemigrował do Niemiec. Po powrocie do Polski znów zajął się teatrem i reżyserowaniem własnych przedstawień.

Zagrał m.in. w filmie "Sztos 2" jako Bronek Liliput, a także zagrał Zdzisia w serialach "Cisza nad rozlewiskiem" i "Pensjonat nad rozlewiskiem". Pojawił się w filmach "Piąte: nie odchodź" oraz "Prawda".

Krzysztof Kamiński nie żyje, fot. KAPIF
Krzysztof Kamiński nie żyje, fot. AKPA
Krzysztof Kamiński nie żyje, fot. KAPIF
Krzysztof Kamiński nie żyje, fot. AKPA