Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Koszmarna wiadomość, postawiony na równe nogi Karol Strasburger wspiera rodzinę gwiazdy. "Moje myśli są przy Was"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 30.08.2023 14:53

Koszmarna wiadomość, postawiony na równe nogi Karol Strasburger wspiera rodzinę gwiazdy. "Moje myśli są przy Was"

Karol Strasburger opublikował poruszający wpis, fot. KAPiF
Karol Strasburger opublikował poruszający wpis, fot. KAPiF

Karol Strasburger opublikował w mediach społecznościowych poruszający wpis skierowany do jednego z największych polskich reżyserów oraz aktorki, z którą niegdyś miał przyjemność pracować przy nieśmiertelnych “Nocach i dniach”.

Karol Strasburger jako aktor

Choć dziś Karol Strasburger znany jest przede wszystkim jako prowadzący “Familiady”, nie należy zapominać o jego bogatym dorobku aktorskim, w którego skład wchodzi m.in. “Agent nr 1” Zbigniewa Kuźmińskiego, “Wielki Szu” Sylwestra Chęcińskiego, czy serial “Polskie drogi”.

Jedną z najbarwniejszych postaci wykreowanych na ekranie przez gwiazdora jest oczywiście Pan Toliboski z kultowych “Nocy i dni”. Scena, w której piękny kawaler brodzi w stawie zrywając cudne nenufary, przeszła do klasyki polskiego kina.

Piotr Gąsowski wrócił do byłej partnerki, matki swojego dziecka?! Przyłapano ich razem

Karol Strasburger wspiera przyjaciół

W zachwycających scenach “Nocy i dni” Karolowi Strasburgerowi towarzyszyła naturalnie Jadwiga Barańska, która wykreowała urzekającą kreację Barbary Niechcic. Dziś 87-letnia aktorka zmaga się z poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi.

Jakiś czas temu gwiazda przewróciła się na kamieniach i straciła przytomność. Po przewiezieniu do szpitala stwierdzono przesunięcie jednego z kręgów oraz pęknięcie w prawym biodrze. Z powodu zaawansowanego wieku aktorki, nie można przeprowadzić operacji i należy czekać, aż kości same się zrosną.

Ta sytuacja doprowadziła Jadwigę Barańską do apatii i gwałtownego obniżenia nastroju, o czym w mediach społecznościowych informował jej mąż - reżyser “Nocy i dni” Jerzy Antczak. Karol Strasburger postanowił wesprzeć przyjaciół dobrym słowem.

Jerzy Antczak i Jadwiga Barańska (2).png
Jerzy Antczak i Jadwiga Barańska, fot. KAPiF

"Pan Toliboski" przesyła wsparcie

Drogi Jureczku, choć z oddali, to zawsze, jak wiesz, moje myśli są przy Was. Wyjątkowo, bo na własnym scenariuszu życia rozumiem, jak bardzo wiele jesteśmy w stanie zrobić i poświęcić, by walczyć o zdrowie/życie ukochanej osoby (…) Przytulam szczególnie dziś Jadzię, mocno i najczulej, jak dawniej Toliboski. Życzę Wam obojgu siły, dobrych myśli i ludzi wokół, którzy często pojawiają się niespodziewanie na naszej drodze, by nieść pomoc - czytamy we wpisie Karola Strasburgera.

Na szczęście, wszystko wskazuje na to, że Jadwiga Barańska odzyskuje siły do walki o swoje zdrowie. Jerzy Antczak podziękował internautom za ciepłe słowa skierowane do aktorki oraz poinformował, że gwiazda zadeklarowała, że będzie “walczyć do upadłego”.

Karol Strasburger (1).png
Karol Strasburger, fot. KAPiF
Jerzy Antczak i Jadwiga Barańska (1).png
Jerzy Antczak i Jadwiga Barańska, fot. KAPiF
Karol Strasburger (2).png
Karol Strasburger, fot. KAPiF