Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Król Karol ma raka! Pałac potwierdził najgorsze. Teraz czas na reakcję Harry’ego
Anna Lipska
Anna Lipska 05.02.2024 19:41

Król Karol ma raka! Pałac potwierdził najgorsze. Teraz czas na reakcję Harry’ego

Karol III ma raka
Karol III, fot. East News

U króla Karola III zdiagnozowano raka. Pałac Buckingham wydał pilne oświadczenie. Nie ujawniono, jaki to rodzaj nowotworu. Oto szczegóły.

Czarna seria w rodzinie królewskiej

Już od kilku tygodni z Wysp Brytyjskich płyną nie najlepsze wieści na temat zdrowia członków rodziny królewskiej. W szpitalu znalazła się księżna Kate. U Sarah Ferguson zdiagnozowano czerniaka, a przypomnijmy, że jest już po jednej terapii związanej z nowotworem, a król Karol III także był hospitalizowany. Teraz Pałac Buckingham wydał pilne oświadczenie ws. zdrowia monarchy. 

Koszmarnych wieści z rodziny królewskiej ciąg dalszy. Księżna Sarah Ferguson usłyszała straszną diagnozę Harry nie pozostał obojętny. Tak zareagował na wiadomość o operacji Kate i chorobie Karola

Król Karol III w szpitalu

Nie jest tajemnicą, że król Karol w ostatnim czasie zmaga się z problemami zdrowotnymi. Monarcha ma już 75 lat. Niedawno trafił do tego samego londyńskiego szpitala, w którym w przebywała jego synowa, księżna Kate.

Pałac Buckingham wydał oświadczenie, z którego wynikało, że Karol przeszedł w placówce planowany zabieg w związku z powiększoną prostatą. Jego pobyt w szpitalu został przedłużony, co dość mocno zaniepokoiło opinię publiczną nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale te zna całym świecie.

Właśnie wydano pilne oświadczenie w tej sprawie. 
 

Oświadczenie Pałacu ws. zdrowia króla. Karol III ma raka

Już przed oświadczeniem wypłynęło do mediów, że Karol III ma raka. Jak podaje BBC, nie jest to rak prostaty. Nowotwór wykryto podczas niedawnego leczenia brytyjskiego monarchy. Teraz Pałac Buckingham wyjaśnia:

Podczas tej interwencji odnotowano inną kwestię budzącą niepokój, która została zdiagnozowana jako rodzaj nowotworu - czytamy.

Dodano, że król zostanie teraz poddany leczeniu. 75-letni monarcha nie będzie także pojawiał się publicznie.

Jego Królewska Mość rozpoczął dziś harmonogram regularnych zabiegów, na którego czas lekarze zalecili mu odroczenie obowiązków publicznych. Przez cały ten okres Jego Królewska Mość będzie w dalszym ciągu jak zwykle zajmował się sprawami państwowymi i urzędowymi dokumentami.

Nie brakuje też wyrazów wdzięczności dla lekarzy.

Król jest wdzięczny swojemu zespołowi medycznemu za szybką interwencję, która była możliwa dzięki niedawnemu zabiegowi szpitalnemu. Jest całkowicie pozytywnie nastawiony do swojego leczenia i nie może się doczekać jak najszybszego powrotu do pełnych obowiązków publicznych.

Pojawiło się też wyjaśnienie, dlaczego stan zdrowia monarchy podano do wiadomości publicznej.

Jego Królewska Mość zdecydował się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i mieć nadzieję, że pomoże to w zrozumieniu opinii publicznej wszystkich osób na całym świecie dotkniętych chorobą nowotworową.

Pozostaje życzyć zdrowia.

Książę Harry reaguje na wieści o chorobie ojca

Zagraniczne media podają, że książę Harry już dowiedział się o diagnozie. Podjął decyzję o przylocie do Wielkiej Brytanii.

Książę rzeczywiście rozmawiał z ojcem na temat diagnozy – podaje informator Sky News i dodaje - W nadchodzących dniach uda się do Wielkiej Brytanii, aby spotkać się z Jego Królewską Mością.

Zagraniczne media nie mają wątpliwości, że już wkrótce dojdzie do spotkania ojca z synem.

Król Karol - East News
Król Karol - East News
Król Karol - East News
Król Karol - East News
Król Karol - East News
Król Karol - East News