Swiatgwiazd.pl > Newsy > Krystyna Kołodziejczyk upadła i już nigdy nie odzyskała przytomności. Umarła, nie wiedząc, że w międzyczasie odszedł jej mąż
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 13.09.2023 12:14

Krystyna Kołodziejczyk upadła i już nigdy nie odzyskała przytomności. Umarła, nie wiedząc, że w międzyczasie odszedł jej mąż

Krystyna Kołodziejczyk upadła i już nigdy nie odzyskała przytomności, fot. KAPiF
Krystyna Kołodziejczyk upadła i już nigdy nie odzyskała przytomności, fot. KAPiF

Krystyna Kołodziejczyk zmarła przed dwoma laty w wyniku niefortunnego wypadku. Gdy zapadła w śpiączkę, odszedł również jej mąż. Aktorka nigdy się już nie wybudziła - pozostawiła w żałobie bliskich, współpracowników i fanów.

Krystyna Kołodziejczyk, dla przyjaciół "Kiksa"

Krystyna Kołodziejczyk była aktorką filmową, telewizyjną, teatralną, a nawet radiową. Na dużym ekranie zadebiutowała już w 1957 r., w “Królu Maciusiu I”. W kolejnych latach podziwialiśmy ją m.in. w “Chłopach”, “Koglu-moglu”, czy serialu “Samo życie”.

Współpracownicy i przyjaciele mówili na nią “Kiksa” i w swoich wspomnieniach wielokrotnie zaznaczali, jak niezwykle sympatyczną i przepełnioną energią kobietą była gwiazda.

Kiksa znała wszystkich i wszyscy ją znali, żyła tańcząc, śmiejąc się , żartując , rozsadzała Ją radość życia, w każdym razie taki stworzyła wizerunek pisała w pożegnalnym poście po śmierci Kołodziejczyk Krystyna Janda.

Krystyna Kołodziejczyk (1).png
Krystyna Kołodziejczyk, fot. KAPiF
Mąż Uli Jurzystej wydał oświadczenie ws. jej śmierci. Wspomniał o 3-letniej córce. Wstrząsające słowa

Przepowiednia się spełniła?

Krystyna Janda w swoim poście wspominała również o niezwykłej “przepowiedni”, do której doszło podczas ślubu Krystyny Kołodziejczyk i jej męża. Na uroczystości pojawił się reżyser i malarz Józef Szejna.

Mężczyzna obwiązał parę powrozem i obwieścił, że zakochani nigdy się nie rozstaną. Okoliczności śmierci małżonków mogą świadczyć o tym, że wróżba artysty w istocie się spełniła.

Krystyna Kołodziejczyk (2).png
Krystyna Kołodziejczyk, fot. KAPiF

Śmierć Krystyny Kołodziejczyk i jej męża

We wrześniu 2021 r. Krystyna Kołodziejczyk doznała wypadku. Upadła i zapadła w śpiączkę. W czasie, gdy z aktorką nie było żadnego kontaktu, odszedł jej mąż. Wkrótce później, 13 września, zmarła również ona. Artystka przeżyła 82 lata.

Można rzec, że żadne z małżonków nie zdążyło dowiedzieć się o śmierci drugiego. W ten sposób spełniła się przepowiednia Józefa Szejny, który już przed laty “przewidział”, że para nigdy się nie rozstanie.

Krystyna Kołodziejczyk (5).png
Krystyna Kołodziejczyk, fot. KAPiF
Krystyna Kołodziejczyk (4).png
Krystyna Kołodziejczyk, fot. KAPiF
Krystyna Kołodziejczyk (3).png
Krystyna Kołodziejczyk, fot. KAPiF