Księżna Kate zdradzona mową ciała Żródło: instagram.com royalteamwithjam

Mowa ciała zdradziła księżną Kate. Była wyraźnie spięta

26 Styczeń 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Księżna Kate i książę William wystąpili razem w nagraniu z okazji Nocy Burnsa. Mowa ciała jednak zdradza więcej niż mogłoby się wydawać. Żona monarchy była spięta, jednak to nie jedyna rzecz, jaka zwraca uwagę.

Księżna Kate i jej mąż mimo panującej pandemii nie są zwolnieni ze swoich obowiązków. Nadal muszą wygłaszać między innymi mowy z okazji ważnych wydarzeń. Zanim nastała epidemia osobiście uczestniczyli we wszelkich uroczystościach, teraz natomiast występują w nagraniach. Na jednym z nich uwagę zwraca zachowanie i wygląd księżnej Kate.

Mowa ciała zdardziła księżną Kate

25 stycznia księżna Kate i jej mąż nagrali filmik z okazji Nocy Burnsa. Święto jest dedykowane szkockiemu wieszczowi, a obchodzi się je w przypuszczalną datę narodzin autora, Roberta Burnsa. Obchodzi się je głównie w Szkocji i Irlandii północnej.

Do najważniejszych punktów tego dnia należy między wypicie szklaneczki whiskey pod pomnikiem poety czy uroczysta kolacja z obowiązkowym tradycyjnym daniem haggis. Goście czytają także poezję i utwory pisarza oraz bawią się przy skocznej muzyce, wznoszone są liczne toasty.

Z tej okazji książęca para postanowiła nagrać przemowę, dedykowaną głównie pracownikom szpitala NHS Tayside, gdzie leczy się osoby chore na Covid-19.

Z ostatniej chwili. Nie żyje słynny muzyk, wszyscy znali jego piosenkiZ ostatniej chwili. Nie żyje słynny muzyk, wszyscy znali jego piosenkiCzytaj dalej

- Wiemy, że Burns Night to wyjątkowy wieczór dla Szkotów na całym świecie - czas na wspólne jedzenie, picie i świętowanie życia oraz pracy Roberta Burnsa - mówił książę William.

- Niestety, w tym roku jest trochę inaczej. A dla wielu z was, pracujących na pierwszej linii frontu, dzisiejszy wieczór będzie zupełnie nowym przeżyciem, ponieważ niestrudzenie pracujecie podczas pandemii, aby chronić najsłabszych w naszym społeczeństwie - powiedziała księżna Kate.

Para podziękowała medykom za ich ciężką pracę, oddanie oraz ogromne zaangażowanie, z jaką ci oddają się swojej ciężkiej pracy, narażając jednocześnie własne zdrowie i życie.

Uwagę zwraca jednak wygląd księżnej. Widać, że ma znacznie dłuższe włosy. Zrezygnowała też ze swojej charakterystycznej fryzury, czyli delikatnych fal. Tym razem miała proste włosy. Jednak to nie wszystko.

Nie dało się nie zauważyć, że siedziała sztywno wyprostowana, do tego cały czas bawiła się dłońmi. Według ekspertów mowy ciała to wyraźne znaki, że ktoś czuje się niekomfortowo, jest spięty i zestresowany. Jej mąż natomiast zachowywał się swobodnie, siedział wygodnie i nie wykonywał zbędnych ruchów.

Zastanawiać może, skąd takie nastawienie u księżnej Kate. Wielokrotnie już brała udział w podobnych przedsięwzięciach, występowała także publicznie z udziałem mediów, co wydaje się być o wiele bardziej denerwującą sytuacją.

Eksperci lubią obserwować członków rodziny królewskiej i analizować każdy ich ruch. Wszystko przez to, że zazwyczaj nie chcą lub nie mogą szczerze mówić o swoim życiu prywatnym, zwłaszcza na łamach prasy czy w mediach społecznościowych. Dlatego, aby wywnioskować, jacy są naprawdę, można obserwować ich zachowanie i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Trzeba jednak pamiętać, że każdy może się pomylić, a mowa ciała jest uwarunkowana przez wiele czynników. Lepiej słowa dotyczące tej dziedziny traktować z przymrużeniem oka i raczej jako ciekawostkę niż wyznacznik.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Instagram/edytagorniak

Następny artykuł