Jolanta Kwaśniewska Żródło: Wywiad Radia Zet z Jolantą Kwaśniewską z dnia 13 grudnia 2020; screen youtube.com/Radio ZET

Kwaśniewski szczerze o podejściu żony do polityki

25 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Podczas wywiadu małżonek Jolanty Kwaśniewskiej, Aleksander Kwaśniewski, został zapytany o to, czy jego zdaniem była pierwsza dama, miałaby szansę podbić polską scenę polityczną i stanąć na czele państwa. Były prezydent bez wahania udzielił krótkiej odpowiedzi. Gdyby Jolanta Kwaśniewska wystartowała w wyborach prezydenckich, jego zdaniem rzeczywiście byłaby w stanie uzyskać przychylność wyborców. Na drodze ku ziszczeniu podobnej wizji, zaznacza polityk, stoją jednak prywatne preferencje działaczki społecznej.

  • Jolanta Kwaśniewska to ulubiona pierwsza dama wielu Polek i Polaków
  • Aleksender Kwaśniewski został zapytany o to, czy jego zdaniem prawniczka miałaby szansę na dobre wyniki w wyborach prezydenckich
  • Jak wyjaśnił były prezydent, choć szansa na sukces byłaby znacząca, wykluczają go priorytety samej Jolanty Kwaśniewskiej

Jolanta Kwaśniewska, z wykształcenia prawniczka, dała się poznać tysiącom rodaków podczas prezydentury jej małżonka, Aleksandra Kwaśniewskiego, jaka przypadła na lata 1995-2005. Była pierwsza dama szturmem podbiła serca Polek i Polaków. Potwierdzają to wyniki sondażu IBRiS z 2020 roku.

Jolanta Kwaśniewska triumfuje w rankingu “najlepszych pierwszych dam”

O tym, że sympatia obywateli Polski do Jolanty Kwaśniewskiej nie wygasła, zaświadczają między innymi wyniki sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych. Dane zebrane przez IBRiS trafiły do sieci na początku czerwca 2020 roku.

IBRiS chciał dowiedzieć się, która z pań, zdaniem Polek i Polaków, zasługuje na miano “najlepszej pierwszej damy”. Ulubienicą rodaków okazała się właśnie Jolanta Kwaśniewska, zdobywczyni aż 48% głosów ankietowanych. Zapadła w pamięć jako ikona stylu i prężna działaczka społeczna oraz charytatywna.

Na drugim miejscu zestawienia uplasowała się obecna pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda, określana przez niektórych mianem “milczącej pierwszej damy”. Zdobyła 20% głosów, tym samym wyprzedzając znajdującą się na trzecim miejscu Marię Kaczyńską (16%).

Baśka Kwarc uderzyła małą dziewczynkęBaśka Kwarc uderzyła małą dziewczynkęCzytaj dalej

Czy była pierwsza dama, podbiłaby polską scenę polityczną? Aleksander Kwaśniewski nie ma żadnych wątpliwości

O czym nie każdy wie, swego czasu dużo mówiło się o udziale Jolanty Kwaśniewskiej w wyborach prezydenckich. Choć w dużej mierze podobny scenariusz malował się głównie w głowach sympatyków byłej pierwszej damy, w 2004 roku Jolanta Kwaśniewska trafiła nawet do sondażu “Newsweeka”, gdzie mogła pochwalić się dobrym wynikiem i sporą przychylnością ewentualnych wyborców.

W gorącym czasie wyborów prezydenckich 2020 w Polsce temat Jolanty Kwaśniewskiej jako głowy państwa powrócił. Kwestię poruszono w wywiadzie Radia Zet z Aleksandrem Kwaśniewskim. Rozmówca byłego prezydenta zapytał, czy zdaniem polityka prawniczka mogłaby uzyskać zadowalający wynik, gdyby wystartowała w wyborach, a przy dobrych wiatrach ewentualnie wejść do ich drugiej tury.

Mąż Jolanty Kwaśniewskiej nie miał w tym przypadku żadnych wątpliwości. Były prezydent Polski przyznał, że jego żona rzeczywiście mogłaby uzyskać poparcie wyborców. Aleksander Kwaśniewski zaznaczył jednak, że w praktyce nie ma na to żadnych szans - Jolanta Kwaśniewska poświęca się bowiem działalności społecznej i charytatywnej, nie myśląc nawet o podążeniu zawodową ścieżką małżonka.

- Niewątpliwie jest osobą bardzo popularną, mogłaby mieć dobry wynik, problem jest inny: ona tego nie chce zrobić, odcina się od polityki. Jej zainteresowania są bardziej związane z działalnością społeczną, charytatywną... Nie ma zastrzyku, który by upolityczniał osoby, które się od polityki dystansują - powiedział były prezydent.

Przypomnijmy, że w 1997 Jolanta Kwaśniewska założyła fundację "Porozumienie bez barier". Dodatkowo odpowiada za powołanie do życia Funduszu Pomocy Młodym Talentom.

„Gdy wręczamy kwiaty, to zawsze bez papieru” -Jolanta Kwaśniewska ???????????? -------------- zapraszamy do grupy Sympatycy Jolanty Kwaśniewskiej ��

Opublikowany przez Sympatycy Jolanty Kwaśniewskiej Wtorek, 9 marca 2021

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: SuperExpress, Plejada

Następny artykuł