Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Maciej Dowbor: ''Prawdziwy facet nie boi się równouprawnienia''
Martyna Pałka
Martyna Pałka 08.11.2021 01:00

Maciej Dowbor: ''Prawdziwy facet nie boi się równouprawnienia''

Maciej Dowbor
TRICOLORS/East News

Maciej Dowbor znany jest z tego, że zawsze otwarcie mówi o swoich poglądach na dany temat. Nie inaczej było tym razem. Popularny dziennikarz zdecydował się wypowiedzieć na temat równouprawnienia i feminizmu. Gwiazdor dodał zaskakujące zdjęcie na swój profil na Instagramie.

Maciej Dowbor zszokował wszystkich opisem, jaki dodał do najnowszej fotografii na swoim Instagramie. Prowadzący program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" poruszył istotną kwestię społeczną, jaką jest równouprawnienie płci. Wszystko z okazji dzisiejszego Dnia Feministek.

Maciej Dowbor dodał szokujące zdjęcie na Instagram

Popularny dziennikarz niejednokrotnie pokazał, że nie boi się zabierać głosu w ważnych sprawach społecznych. Charakterystyczną cechą gwiazdora jest to, że zawsze podchodzi do życia z humorem i ogromnym dystansem. Tym razem jednak daleko było mu do śmiechu. Maciej Dowbor dodał bardzo ważny post na swój instagramowy profil, w którym podjął temat męskości i tego, czym tak naprawdę ona jest.

Maciej Dowbor o równouprawnieniu i feminizmie

Prowadzący program rozrywkowy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wypowiedział się za pośrednictwem swoich social mediów na temat tego, czym tak naprawdę jest równouprawnienie płci i feminizm. Maciej Dowbor zaznaczył, że nie interesują go opinie "samców alfa", którzy skrytykują go za jego postawę. Prezenter doskonale wie, że prawdziwy mężczyzna wspiera kobiety i pomaga im w każdej życiowej sytuacji.

-Czy naprawdę mężczyzna, który ma partnerskie relacje ze swoją partnerką to frajer?? Prawdziwy facet nie boi się równouprawnienia, praw kobiet i babskiej niezależności!!! A i zrobi zakupy, poniańczy dzieci, skarpetki posegreguje… choć niechętnie. Mam głęboko w pompie wszystkich „super alfa samców” - pajaców, którzy uważają mnie za frajera, bo wspieram kobiety w ich walce!! Możecie mi leszcze naskoczyć!! - podpisał zdjęcie na swoim profilu na Instagramie Maciej Dowbor

Gwiazdor zamieścił ten post z okazji obchodzonego dziś Dnia Feministek. Maciej Dowbor nie bał się powiedzieć, że sam jest feministą. Co więcej, dziennikarz wyznał, że zamierza na równi z kobietami walczyć o ich prawa.

-Dziś Dzień Feministek i tak… jestem FEMINISTĄ jako mąż i ojciec dwóch córek! I muszę walczyć o ich prawa, bo nie wybaczę sobie jeśli jakiś kretyn, albo nieżyciowe, archaiczne kodeksy paragrafy je skrzywdzą!! - kontynuował w swoim poście na Instagramie Maciej Dowbor.

W komentarzach bardzo wiele polskich gwiazd pogratulowało Maciejowi Dowborowi postawy. Zachwycone słowami prezentera były między innymi Klaudia Halejcio, Marzena Rogalska czy Dorota Gardias.

Źródło: Instagram

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Cezary Żak na zdjęciu z Violettą Arlak. Po 12 latach wspólna przygoda dobiegła końca 2. Anna Nowak-Ibisz wyznała, co przeszła przed porodem. "Nie chcemy umierać" 3. Maciej Stuhr razem z żoną pomagają Syryjczykom na granicy białoruskiej

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].