Maciej Orłoś - czym się dziś zajmuje? Żródło: Piotr Molecki/East News

Widzowie uwielbiali Macieja Orłosia w „Teleexpressie". Wiemy, czym się dziś zajmuje

18 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Widzowie uwielbiali Maciej Orłosia, gdy ten prowadził „Teleexpress”. Po 25 latach pracy prezenter odszedł jednak z TVP i zajął się ekologią. Dziś prowadzi własny program, a czasem pojawia się na ulicach Warszawy w stroju superbohatera.

  • Maciej Orłoś przez 25 lat prowadził „Teleexpress”
  • Prezenter odszedł z TVP i zajął się prowadzeniem własnego kanału na YouTube
  • W programie „Ty Śmieciu! Ekologicznie o gospodarce” Orłoś podejmuje temat ochrony środowiska

Macieja Orłosia wszyscy kojarzą jako prowadzącego „Teleexpressu”. Mężczyzna przez 25 lat przekazywał bowiem widzom najświeższe wiadomości. Po 25 latach odszedł z TVP.

- Dziś na zakończenie „Teleexpressu” nie mam dla państwa żadnej śmiesznostki. Muszę powiedzieć coś całkiem serio – to jest mój ostatni „Teleexpress”, żegnam się z państwem. Chciałbym bardzo podziękować za te ponad 25 lat spotkań w „Teleexpressie” i w innych programach Telewizji Polskiej. Do zobaczenia w innym miejscu – powiedział w ostatnim wydaniu programu ze swoim udziałem.

Maciej Orłoś odszedł z TVP. Czym zajmuje się dziś?

Wieloletniego prowadzącego „Teleexpressu” zastąpił Michał Cholewiński, którego widzowie do dziś mogą oglądać na antenie TVP. Maciej Orłoś zajął się natomiast ochroną środowiska. Prezenter nigdy nie krył, że troska o dobro naszej planety jest jego największym priorytetem.

- Trzeba sobie kliknąć w odpowiedniej części mózgu i przestawić się na myślenie, że naprawdę trzeba codziennie zdecydowanie ograniczać plastik – pisał niegdyś w mediach społecznościowych.

Katarzyna Pakosińska pokazała zdjęcie z mężem. Fani są zachwyceni. Katarzyna Pakosińska pokazała zdjęcie z mężem. Fani są zachwyceni. "Jacy wy piękni jesteście nieprzyzwoicie"Czytaj dalej

Maciej Orłoś na poważnie zajął się ekologią. Zaczął nawet apelować do fanów, by ci zwracali uwagę na opakowania, w których otrzymują jedzenie zamawiane w restauracjach. Jak twierdził, zawieść można się nie tylko na nich, ale także na pudełkach czy siatkach z supermarketów.

- Prawie wszystko jest w folii! Koszmar! Otwórzmy oczy, bo utoniemy w plastikowych śmieciach – mówił.

Maciej Orłoś w programie o ekologii

Zamiłowanie do ekologii popchnęło Macieja Orłosia do założenia własnego kanału, którego rozwój wodzowie mogą śledzić na platformie YouTube. „Ty Śmieciu! Ekologicznie o gospodarce” ma uzmysłowić odbiorcom, jak ważna jest troska o naszą planetę. W jednym z odcinków były prezenter TVP rozmawiał o tym ze współprowadzącą, dr Katarzyną Michniewską.

- Zawsze mam przy sobie materiałową torbę, żeby pakować do niej zakupy. Odmawiam przy kasie, gdy proponują mi plastikowe jednorazówki. Noszę ze sobą wielorazowy kubek i, gdy kupuję kawę, proszę, by wlewano mi ją do niego – mówił.

Maciej Orłoś do dziś nie kryje, że ekologia stała się jego pasją, ale też swego rodzaju misją. 60-latkowi zdarza się nawet wychodzić na ulice Warszawy w stroju superbohatera. Jako „Ekoman” namawia wtedy przechodniów, by ci zrobili sobie „detoks od plastiku”.

Maciej Orłoś - TeleexpressŹródło: screen/YouTube/Drugie Otwarcie

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Pomponik, Business Insider

Następny artykuł