Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mata stanął przed sądem. Do sieci trafiło zdjęcie z sali rozpraw, zapadła decyzja
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 07.02.2023 18:05

Mata stanął przed sądem. Do sieci trafiło zdjęcie z sali rozpraw, zapadła decyzja

Mata
fot. kadr z teledysku Maty pt. "Młody Paderewski"

Pod koniec stycznia ubiegłego roku Mata został zatrzymany przez policję. Zarówno przy nim, jak i przy jego koledze znaleziono marihuanę. Groziło im pozbawienie wolności na okres trzech lat. Po ponad roku od tych wydarzeń raper zdał relację z rozprawy sądowej. Poniesie konsekwencje?

Temat zatrzymania Maty budzi emocje po dziś dzień. Raper doczekał się ogromnej ilości fanów oraz zwolenników szerzonych przez niego poglądów. Sytuacja dotycząca posiadania narkotyków w ilości 1,45 g rozpętała więc prawdziwą burzę. Na ostateczne zakończenie sprawy przyszło mu czekać ponad rok.

Mata stanął przed sądem. Znamy wyrok sądu

Mata, czyli Michał Matczak, prężnie podbija polską scenę hip-hopową. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej słuchanych artystów, a na jego koncertach gromadzą się ogromne ilości słuchaczy.

Michał słynie ze swoich mocnych tekstów, w których nie boi się poruszać tematów związanych z polityką czy problemami polskiego społeczeństwa. W ostatnim czasie mocno zaangażował się również w akcję, dotyczącą depenalizacji marihuany w Polsce. Zapowiedział również chęć startu w wyborach prezydenckich.

Wszystko to miało miejsce po jego głośnym zatrzymaniu, do którego doszło 27 stycznia 2022 roku. Wówczas policja znalazła przy nim 1,45 g marihuany, natomiast jego kolega posiadał wówczas 0,39 g.

Policja w asyście psów tropiących przeszukała także ich mieszkania, jednak nie ujawniła w nich żadnych substancji odurzających. Cała sprawa odbiła się szerokim echem, a mężczyznom groziła kara do trzech lat pozbawienia wolności.

7 lutego 2023 roku, czyli ponad rok po zatrzymaniu Mata publikował w sieci relację z sądu. Jak przekazał obrońca Maty, mec. Rafał Karbowniczek, w rozmowie z Gazetą Wyborczą, orzeczenie w sprawie jest "satysfakcjonujące". Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów umorzył postępowanie w sprawie Maty i jego kolegi. Warto dodać, że wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura ma prawo odwołać się do decyzji sądu i wydała oświadczenie w sprawie.

Oświadczenie prokuratury

Prokuratura niedługo później zabrała głos w sprawie. W rozmowie z TVP Info zapowiedzieli, że szykują się do złożenia apelacji.

Oskarżyciel publiczny nie zgadza się z wydanym przez sąd rozstrzygnięciem. Niezwłocznie po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia, prokuratura złoży zażalenie na wydane postanowienie — przekazała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie w rozmowie z TVP Info.

Z kolei Mata opublikował na swoim Instagramie zdjęcie prosto z sądu, a także swoje selfie wykonane w samochodzie. Podłożył dodatkowo swoją piosenkę, pt. "Patoprohibicja", w której słyszymy:

Łapią nastolatków z jointem zamiast prawdziwych bandytów. Chłopakom z dziewiczym wąsem zaglądają do odbytu. Dziewczynom, co zaszły w ciążę, zaglądają do odbytu. Zrobiło się niewygodnie za pieniądze podatników. Dostaniesz za to wyrok i nie dostaniesz kredytu. Dostaniesz za to wyrok w kiciu albo w psychiatryku. Dostaniesz za to wpierd*l, jak nie masz znanych rodziców. Taka polska codzienność, że już równych wobec prawa tylko kilku.

Zobacz zdjęcia:

Mata
Mata, fot. instagram.com/33mata
Mata w sądzie
Mata, fot. instagram.com/33mata

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Aktor "M jak miłość" w "Pierwszej miłości". Krystian Wieczorek ma nową pracę

  2. Aktor "M jak miłość" i "Pierwszej miłości" popełnił samobójstwo. Zostawił list, który pozostaje wielką tajemnicą

  3. Jak dziś wygląda Filip z "Rodziny zastępczej"? Metamorfoza Sergiusza Żymełki

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Gazeta Wyborcza, TVP.Info